Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Icre false ???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Alina,La multi ani! sarcina usoara si bb sanatos...numai bine si tot ce-ti doresti sa ti se implineasca [pup]

poti sa detaliezi putin ce anume vrei? ca sa stim ce sa-ti raspundem...

eu una ma gandesc ca te referi la icre false(adica icre de post)...dar nu-s convinsa [:D] in acest caz uite reteta:

4 cesti suc de rosii

1 ceasca de gris

1/2de lamaie

1/2 ceasca ulei

sare, piper...dupa gust

pui sucul de rosii la fiert si cand incepe sa fiarba adaugi grisul in ploaie(amesteci continuu sa nu faca cocoloase) pana se ingroasa

Apoi lasi la racit si adaugi uleiul amestecand(cu mixerul) apoi se adauga zeama de lamaie, condimentezi...mai lasi la racit.Se mananca pe paine

 

monica

mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]

Prajituri si papa bun

Papa de Post

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina,

Eu nu stiu cum e in Olanda dar iti spun ca in Germania am cumparat de la piata sau supermarkete mri,exista raioane cu produse din peste si am facut comanda,nu se gasesc proaspete decit in anumite perioade ale anului,cind depun pestii icrele[:D].In rest,ei le congeleaza.

 

La multi ani!

 

Alina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cand locuiam in frantaa majoritatea produselor erau in franceza si olandeza. uita-te la raionul de peste (nu unde e peste proaspat) unde sunt produsele cu peste afumat sau in sosuri, sunt niste cutiute transparente si se numesc BLINI sau ceva de genul asta. sune icre pregatite dar fara ceapa, au culoarea roz, exact ca o pasta. sper sa gasesti usor.

 

o zi buna

anca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...