Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare mai merita?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by doroty
Eu cred ca nu merita.Spune-i ca nu-i vei fi alaturi(fii ferm) si e decizia ei daca va face sau nu copilul si tind sa cred ca nu-l va face[:D]. Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut
esti malefica, zau asa. adika il sfatuiesti pe tip, sa fie la fel de egoist si marlan cum a fost si prima data cand a lasa-o gravida si apoi a pus-o sa avorteze, stiind ca o femeie se simte de kkt cand e abandonata sau oricum lasata balta cu un copil nedorit, ca femeia sa ajunga sa avorteze IAR ...in conditiile in care un avort e o super trauma, atat fizica cat si psihica si ea a mai avut unul. si de ce? pt ca pulificiul asta de barbat de 22 de ani, care mie mi se pare iresponsabil si egoist, se plange pe umarul vostru ca l-a lasat femeia si a facut copil cu altul....tu esti femeie? dc esti, ar trebui sa stii ca o femeie NU lasa un barbat cu care ii e bine, nu face copil cu altul...de nebuna. o fi si fata asta a lui imatura sau dezechilibrata putin, dar tipul mi se pare un orb si un egoist...si un mare magar! caci numai un magar lasa o femeie gravida si apoi o pune sa avorteze. ca dc nu vrei vere copchii, pui prezervativ si nu unul ci trei! dc femeia aia nu vrea sa ia anticonceptionale....nu sa te doara la basca ca aia se scormoneste cu chiureta...ca sa te simti tu bine in pat fara prez si ca nu ai chef de copchii...nu e doar femeia de vina! ci e slaba in cazul asta, ca eu dc nu as lua AC si ala nu ar vrea prezervativ i-as da un shut in c.r...rapid. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, sa fii intre doi (e vorba despre situatia prietenei tale) si sa afli si ca esti insarcinata e o situatie destul de complicata, socanta. Iar ea fuge si de tine (spui ca nu vrea sa ramana cu tine) si de celalalt... si de ea pentru ca nu poate lua o decizie. Daca n-ar fi fost insarcinata, poate se repeta experienta de acum 2 ani. Insa asa... va ramane cu tine, pentru ca tu esti tatal copilului, chiar daca zice ca nu. Acum depinde la ce te refereai cand intrebai daca merita. Din punctul tau de vedere, daca o iubesti ... merita. Vreau sa te felicit pentru ca te intereseaza soarta copilului, te informezi despre meseria de tata (banuiesc de de aia te-ai inscris pe forumul asta).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doroty, vad ca esti mama de baiat....trist! parca te si aud peste ceva ani, cand o sa vina fi-tu acasa disperat ca si-a lasat iubita gravida: "joaca tare, mami, cu femeia, fii ferm si spune-i ca nu o mai vrei si iti zice mami ca va avorta si te va scapa de probleme!"....bleah...trist, trist. din cauza femeilor ca tine, ajung barbatii niste marlani iresponsabili, pentru ca in loc sa-i invatati sa se fereasca ca dracu de a lasa femeile gravide, pt ca in cazul asta ar fi uman si normal sa isi asume niste responsabilitati, voi ii invatati tactici psihologice de cum sa aduca o femeie in pragul disperarii de a se chiureta.... mi-e greata! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Baby blue , hai mai , te pomenesti ca e vina baiatului ca ea a avortat? Astea sunt povesti de adormit copiiii , la fel ca si imposibilitatea ei de a avea copil.Ca din cate de imposibil era , vad ca a avut 2 sarcini pana acum ..o fi vreo minune medicala , ce sa zic.Omul nu i-a pus pistolul la tampla , daca ea vroia avea copilul. Referitor la tipa...eu cred ca are niste probleme psihice , ca doar asa imi pot explica comportamentul asta pe care l-ai descris...cand cu unul , cand cu altul , va iubeste pe amandoi , ba are copil cu unu' ba cu altu' . Vorba lui Rufus , nu s-au terminat femeile pe lumea asta , ia-ti una normala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e si vina lui. am avut amice in situatia iubitei sale si le cunosc chinul sufletesc. o fi ajuns si aia labila, nu zic nu, dar de obicei din cauza unor pulifici de barbati. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca aceasta femeie este mult mai matura ca tine si a realizat ca, desi probabil te-a iubit, relatia voastra nu mai poate functiona in urma greselilor facute de amandoi. In primul rand sunt de acord cu Diana, tu ai gresit enorm in fata ei cerandu-i sa faca avort (si sincer are noroc ca a mai ramas gravida tinind cont de situatia medicala), deci i-ai cerut sa-si riste viitorul, sa renunte la singurul ei vis major, iar ea desi te-a iubit (avortul a dovedit asta) totusi nu s-a mai regasit in relatia cu tine. O femeie poate pretinde ca e fericita insa daca a riscat viitorul ei cu tine (urma sa va casatoriti, sa aveti copilul mult dorit) e clar ca asa a gasit ea de cuvinta sa exprime ce simte. Te-a iubit dar relatia nu mai poate continua. Ea a ales copilul mult dorit care poate e al tau sau al celuilalt. Pentru ea nu mai are importanta, e doar visul ei. Eu zic sa o uiti, v-ati face un bine amandoura. Nu veti putea trai cu sechelele a ceea ce s-a intamplat o viata intreaga nici daca copilul e al tau. Prea multe de iertat si uitat. Imi pare rau pentru voi, ati fost doar in contratimp si nu v-ati putut sincroniza. [url="http://www.alina-jaime.co.uk/main.php"]poze[/url] Alina [gravi]11 sapt +Cosmin 30 iulie 2001
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

babyblue, subscriu! " doroty, vad ca esti mama de baiat....trist! parca te si aud peste ceva ani, cand o sa vina fi-tu acasa disperat ca si-a lasat iubita gravida: "joaca tare, mami, cu femeia, fii ferm si spune-i ca nu o mai vrei si iti zice mami ca va avorta si te va scapa de probleme!"....bleah...trist, trist. din cauza femeilor ca tine, ajung barbatii niste marlani iresponsabili, pentru ca in loc sa-i invatati sa se fereasca ca dracu de a lasa femeile gravide, pt ca in cazul asta ar fi uman si normal sa isi asume niste responsabilitati, voi ii invatati tactici psihologice de cum sa aduca o femeie in pragul disperarii de a se chiureta.... mi-e greata!" XIO, e si vina lui la fel cum e si vina ei. Cum de esti tu sigura ca imposibilitatea ei de a avea copii sunt baliverne? Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care! http://pg.photos.yahoo.com/ph/laura_bucharestlife/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio la asta ma gandeam si eu cum adica nu ramine gravida ,nu poate sa aiba copii dar frate a facut nu stiu cate avorturi si acum e insarcinata iar, hai sa fim seriosi. Mai merita sa mai lupti? (ai intrebat,) ai 22 de ani si o viatza inainte , o sa ai posibilitatea sa cunosti o gramada de fete asa ca eu as inceta orice relatie cu fata asta tu nu vezi ca te joaca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam incurcata treaba asta ,mai Alex! Mie mi se pare ca Femeia perfecta cum ii zici tu ,nu este matura,nu stie ce vrea ,e nehotarata,schimba barbatii in functie de diversele ei dorinte,nu stie ce e iubirea adevarata,intr-un cuvant ii place sa zboare dupa bunul ei plac. Am inteles ca acum este cu celalalt dar ca daca nu va merge bine ,se va intoarce la tine. Buuun,si atunci intreb eu unde e dragostea,unde e familia,unde e casnicia? Poate sunt eu de moda veche,dar credeam ca daca esti insarcinata,si-l iubesti pe tatal copilului tau ,daca ai facut planuri de viitor impreuna cu acesta,atunci de ce sa ma duc sa ma culc cu altul? Poate ai fost mai rece cu ea,n-ai inteles-o,poate ca a gasit la altul ceva ce tie iti lipseste,o femeie are o gandire mult mai altfel decat un barbat.Sunt intreb. la care ea daca ar fi sincera cu tine ,ti-ar raspunde. Am inteles ca erati pe puncul de a va casatori ,si atunci ea si-a dat seama ca tu nu mai corespunzi. Ce o sa se intamle cu copilul?De ce spune ca o sa-l creasca singura? Succes! Ina mama lui Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...