Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oare mai merita?


Recommended Posts

Alex... pina la urma, tu te-ai gindit ca lucrurile pot fi si chiar asa de simple cum par? Ca o femeie poate sa-si aleaga tatal copilului - fara sa-i pretinda nimic - chiar si in conditiile in care nu e dispusa sa stea cu el in continuare?! Probabil ea vrea copil. Atit. Nu vrea sa se marite, nu vrea sa spele kilotzii si sosetele si sa doarma in acelasi pat cu un barbat pt. tot restul vietii - pt. asta nu e pregatita. Din vina ta sau a ei. Sau a nimanui. A vrut un copil - sau doi, sau mai multi - cu tine, pentru ca te apreciaza. Daca te apreciaza, nu inseamna ca te si iubeste. Daca as fi singura si as fi pe punctul de a face un copil acum, probabil as alege la fel: un barbat care sa imi placa, cu care sa imi doresc sa semene bebeii mei. Atit. Asta nu e echivalent cu a-l cere in casatorie pe respectivul. In locul tau... as continua sa mentin relatii cordiale si atit. Daca va fi sa fie intr-o buna zi, bine. Daca nu, puteti stabili in ce masura vreti amindoi sa te implici tu in cresterea bebeului si sa ajungeti la un comun acord. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 97
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

barbatii si femeile care inseala sunt niste lasi... nu gentelmeni/e [alcool] e mai simplu sa minti decat sa spui adevarul...ala doare! sau sunt eu [batcap]?! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by dianaintruder [Nu ishala omul degeaba, are el pasarelele lui, si ma indoiesc ca asta e explicatzia...in regnul animal
Hahahahaha! Diana, mi-ai placut aici. [cheers] Merci pentru hlizeala. [cool] ============ How wrong it is for a woman to expect the man to build the world she wants, rather than to create it herself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu as spune ca sunt lasi ci ca sunt egoisti: vor si ce au acasa , dar vor si satisfacerea unei pofte personale. Nu am absolut nimic cu pers. care parasesc , ar fi culmea sa-l fac porc pe prietenul meu pt. ca nu ma mai iubeste , de parca ar trebui sa stea cu mine cu forta. Na , asta e viata: omul nu mai simte nimic pt. mine , e liber sa mearga la alta.Nu mor fara el si cu siguranta nu moare fara ine.Mi se pare absurd sa fac o pers. idioata doar pt. ca nu mai iubeste pe cineva , ca nu isi poate porunci ce sa simta. Ei , cand e vorba de inselat...e clar ca ceva nu mai merge de multe ori in relatie , alteori in capul celui care inseala. Si , ca sa mai facem o discriminare: -femeile cand inseala o fac cu cineva:bun frumos(cel putin pt. ele) , destept , inteligent , un gentlmen care o rasfata , plin re respect , bun simt , dragoste pt. animale , flori si filme , care sa fie admirat de prieteni , laudat de foste si dorit de mai multe, o face sa simta cea mai sexy , frumoasa , desteapta , dorita , samd -barbatii cand inseala o fac cu cineva:care e acolo,care vrea,care are vagin.Cam atat[:D] Este bineinteles o exagerare , ca nu putem sa bagam in aceeasi oala toti arbatii sau toate femeile , dar in mare un barbat inseala pt. sex si o femeie inseala pt. ceva . Repet , in mare, nu toti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by babyblue
mda, poate il atac prea dur, pentru ca vad in el un anume prototip de barbat: imatur, egoist, iresponsabil, care se victimieaza mai rapid decat o femeie...si din pacate, in ultima vreme vad in jurul meu PREA multi barbati asa. mi se pare disgratioasa tendinta femeilor de a arunca vini in spinarea altor femei, in timp ce barbatii, sunt batuti pe spate si mangaiati pe cap...ca niste copilasi care au dreptul sa faca niste prostioare...pe cand o femeie dc le face e nebuna, labila, necinstita, o otreapa care trebuie tratata ca atare...si sanctionata dur: "o merita! da-i un shut in c.r, meriti ceva mai bun". o femeie dc spune ca Nu poate face copii si apoi ramane gravida e o otreapa nenorocita, un barbat care spune: te iubesc, te vreau de nevasta si apoi te lasa, e ok..s-a razgandit, s-a deprimat saracul etc un barbat dc te inseala, ei ..asta e...tu esti de vina ca te-ai ingrasat, nu ai mai fost sexi, nu ai stiut sa il cauti in c.r destul...o femeie dc inseala e o nenorocita care trebuie parasita imediat. si lista ar putea continua.
E dreptul tau sa ai boala pe barbati, probabil ca ai si ceva motive. Prestatia ta insa nu are argumente, numai invective. Si nu-ti face cinste. Ma mir ca nu-ti da de gandit ca multe fete de aici nu iti dau dreptate, sau macar sunt mai retinute. Decenta nu tine de sex... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"]Vara lui 2006[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce mi-ar da de gandit ca unele nu-s de acord cu mine? altele sunt...so??? mare scofala..nu scriu aici ca sa primesc aplauzele cuiva, ci pur si simplu ca sa-mi exprim o opinie, in felul in care consider eu de cuviinta. si dc tie iti plac femeile retinute si "cuminti", banuiesc ca te-ai insurat cu una si in mod clar aia nu sunt eu.:)) asa ca pe mine nu ma educa si nu ma sfatui. am oroare de barbati care se erijeaza in sfatuitori ai bunului comportament. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Sunt doua pacate principale din care toate celelalte pacate se nasc: Nerabdarea si Lenea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, cred ca e mai bine sa-ti vezi de viata ta, nu merita. Vorbe frumoase si declaratii iti pot face si eu dar asta nu inseamna ca te si iubesc; iar faza cu imposibilitatea de a avea copii, sa ma scuzi, e o minciuna; tu ai insotit-o vreodata la ginecolog??? macar dupa avort, sa aveti impreuna o discutie cu doctorul... daca n-ai facut-o atunci, propune-i s-o faceti acum, daca tot are copilul tau si-l vrea, mergeti impreuna sa-l vedeti la eco; s-ar putea sa se schimbe la fata iar tu iti rezolvi "dilema", vezi ce carti jucati - asa te lamuresti si in privinta problemelor ei deja la ea e a2a "minune", cam greu de crezut, nu ti se pare??? si-ti mai spun ceva: o femeie care-si doreste intr-adevar copii, NU avorteaza!!!! se protejeaza si cand decide sa-l aiba, il tine cu orice pret; imi pare rau ca-ti spun, dar te minte, GRAV! si cum vezi tu viata voastra de-acum inainte?? erati tot timpul impreuna si ea tot si-a gasit preocupari extra; crezi ca-ti poti continua viata cu ea fara sa te intrebi pe unde e daca intarzie 5min sau ce face cand tu o stii la munca?? nu vei reusi, iti garantez iar ea... nu stiu ce e in capul ei, insa cu siguranta nu esti tu prioritatea; si abureli ca vrea neaparat un copil de la TINE... chestii ieftine gandeste-te bine, nu te lasa orbit; si nu judeca toate femeile gresit doar pt faptul ca ai dat peste o fluturasa... Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...