Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietenia si interesul


Recommended Posts

Eu prietenia , o numesc doar prietenie!Interes suna urat, dar atunci cand ai nevoie sa fii ascultat, sau sa iti asculti un prieten, o prietena o fac fiindca asa simt.Daca am sau are nevoie de un ajutor il dau sau il primesc,deoarece suntem prieteni , ne leaga acest sentiment.Nu incerc nici sa aflu de ce ne-am imprietenit,asa a fost sa fie,daca nu se poate sa ma ajute in vreo problema nu ma supar, atunci ar fi interes din partea mea.Eu vreau prietenia sincera atat! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In acelasi context putem discuta si "dragostea" si daca tot am facut paralela asta....banuiesc ca ati vazut cu toatele filmul anilor '70 - "Love Story" - fata saraca se indragosteste de baiatul bogat si la un moment dat ii spune - citez din memorie: " m-am indragostit de tine asa cum esti tu frumos, destept, bogat, daca nu era una dintre toate astea poate nu ma indragosteam de tine, acum insa daca ti-ai pierde averea sau ai suferi un accident care te-ar urati tot te-as iubi poate chiar mai mult" Asa vad eu si prietenia si dragostea - bineinteles ca anumite "interese" ne aduc impreuna, dar o data relatia formata interesele dispar, sunt inlocuite de sentimente mai profunde care se transforma in ...prietenie/iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si cand eram copii ne faceam prietenii din "interes"...ca avea o papusa frumoasa, ca avea o bicilcelta care ne-o dadea si noua "o tura"...si nu poti acuza copiii de ...(na ca nu-mi vine cuvantul)! idea ar fi ca poate la inceput ne atrag unele calitati sau "interese" la oamenii din jur, dar cate prietenii frumoase s-au inchegat asa... sincer m-as simti jignita daca prietena mea nu ar apela la mine pentru anumite treburi cu care stie ca o pot ajuta! ne-am imprietenit ca sa avem un sprijin una in cealalta, sa avem cu cine bea o cafea, cu cine iesi la o plimbare, cu cine sa injuram sefii sau colegii...si lista poate continua! dar nu, nu consider ca suntem prietene din interes si uite ca avem aproape 18 ani de prietenie. PRIVILEGE [gravi]13+ [am] Mara/Matei [url="http://new.photos.yahoo.com/simo_al_jaafari/album/576460762356781540"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...