Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bors in SUA..misiune imposibila???


goanga23

Recommended Posts

Multumesc!

Bine le mai zice crism...n-am vazut macar codita de visina aici, de frunze nici nu mai zic[alcool]...

andrada..tu vorbesti serios??? Mama mea n-a facut bors in viata ei, mereu cumpara de pe la vecini. Mi-e teama insa ca vecinii ei erau mult mai aproape decat suntem noi doua....mi-as face imediat "abonament" la borsul tau...unde stai?[biz]

 

Anyway, o sa incerc sa folosesc acele "wheat bran" si malai sa vad ce iese.

Pe de alta parte , tot ce am gasit eu pe la supermarket in materie de leustean/patrunjel (stiu ca nu-i acelasi lucru) este "parsley". Dupa cum arata,as zice ca e patrunjel. Exista vreo alta denumire pentru leustean ?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Vianne

eu am scris reteta originala de bors dar poti sa sari peste frunzele de visin[:D] Nici eu nu am vazut urma de frunza pe aici. Am gasit doar compot de visine si visine fara samburi, in sirop, pentru prajituri.Da, sour cherry sunt visinele.~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~http://community.webshots.com/user/alinavillanova


id="quote">id="quote">In Cutchogue este o ferma care-i zice Wickham's Fruit Farm ...au visine cam prin iulie...vad ca esti in Long Island...Din pacate n-am numer de telefon, dar daca vrei fac sapaturi...o matusa de-a sotului locuieste prin zona (asa am aflat de ferma).Noi mergem de obicei in Freehold, NJ pentru visine. Ca si in LI, le culegi singur si le aduci acasa (trebuie sa pleci echipat cu ceva in care sa le pui - container).Anamaria
"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power." id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In Cutchogue este o ferma care-i zice Wickham's Fruit Farm ...au visine cam prin iulie...vad ca esti in Long Island...

Din pacate n-am numer de telefon, dar daca vrei fac sapaturi...o matusa de-a sotului locuieste prin zona (asa am aflat de ferma).

 

Noi mergem de obicei in Freehold, NJ pentru visine. Ca si in LI, le culegi singur si le aduci acasa (trebuie sa pleci echipat cu ceva in care sa le pui - container).

 

Anamaria

 

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

id="red">

 

 

Anamaria, multzam fain de tot! Foarte pretioasa informatia, nici nu ma gandeam ca o sa gasesc visine aici. Nr de tel de la ferma l-am gasit.

Abia astept sa mananc visine proaspete[il] Multzam inca o data!

Uite cum am ajuns de la bors la visine[:D]

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...