Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vecina, draga vecina...


Recommended Posts

mi-am batut gura de pomana. in definitiv fiecare isi traieste viata asa cum doreste. tu Alex intreaba-ti partenera si daca poti sa respiri, important e sa fiti fericiti. [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/timidoasa/detail?.dir=/1cc5&.dnm=df24.jpg&.src=ph"]fetele de pe DC[/url] Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adusca [flo] Dramatizezi. Nu ti-ai batut "gura de pomana". Si, da, pot sa respir. Am putut intotdeuna sa respir. Insa nu as merge la film cu o vecina doar ptr ca avea un bilet in plus. Hai, ca nu e prezentat cazul meu aici. Dar probabil ca mi s-ar parea dubios ca vecinul, fara sa avem o relatie amicala, sa o invite pe "partenera" mea la film, chiar daca "as lasa-o" sa respire.[:D] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mag, Alex si restul (afara de Adusca) : e vorba de un film ! Voi ce faceti la film ? Si ca sa raspund la obiect : eu l-as fi intrebat pe sot daca vrea sa mearga. Mai ales daca era o timpenie pe care eu o vad numa ca sa-i fac placere. Si sigur nu mi s-ar fi parut dubios. Cele mai teribile : Tzuni, Dordia, Anca, Mik Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se pare ca a fost draguta. Apoi, esti sigura ca n-a zis "sau sotul" doar pentru ca era si el pe-acolo? Dintr-un fel de politete? Iar termenul de "imprumut", in aceasta situatie, ma face sa zambesc si-mi aminteste de subiectul despre a "imprumuta" sau nu sotul sa faca un copil cu alta. Daca nu ar fi fost motivele serioase pe care i le-ai prezentat si ei, l-as fi intrebat senina pe sot daca doreste sa mearga. Si ar fi fost hotararea lui, evident. Era vorba de doar 2 bilete, nu voia sa mearga singura, iar varianta in care tu, practic, i-ai fi spus "dar nu mai bine stai tu cu copilul nostru si mergem noi doi?" mi se pare ridicola, de aceea am sa presupun ca glumea persoana cu ideea asta [:D]. Pe scurt: doar daca tu nu ai indrazni sa suni la vecina, asta nu inseamna ca e o ciudatenie daca vecina suna la tine. Gandeste-te la motivele pentru care tu nu ai indrazni sa suni la ea si imagineaza-ti ca ea provine din alt mediu, are o alta educatie, alte principii, si nici macar nu s-a gandit ca tu ai putea considera nepotrivita situatia.
Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by EVA-DATA
Ion o invita pe Marie la cinematograf.Cand intra in sala,Ion ii zice: -Marie,daca tot ii intuneric acilea,hai sa ne ...! -Nu pot,in primul rand sunt virgina,Ioane! -Nu-i bai, hai atunci in ultimul rand ! eva
[:-)))][:-)))]Si vecina in ce rand avea biletele?[cheers] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, nici macar in bancuri nu se intampla ca Maria sa il invite pe Ion la cinema. Pacat. [:D]
Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oana_n
clayhanger persoana cu ideea respectiva chiar glumea....nu toti privim asa de rigid realitatea...mai facem si glume pe seama ei... Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa
A, tu erai [:D]. Am un ecran miiic si ar fi trebuit sa scrollez mult ca sa apuc sa vad si sa zic exact numele "persoanei", sper ca n-a fost cu suparare. Eh, am vrut sa ma asigur si eu ca se excludea varianta aia [:D]...
Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adusca, nu ti-ai batut gura degeaba ma asteptam ca parerile sa fie impartite, nu suntem o gasca de clone eu le-am zis p'ale mele, ceilalti pe ale lor - asa ca intr-un forum si nu o iau personal daca altcineva are alte pareri...si sper ca nici tu [;)] si chiar e sanatos sa avem pareri diferite [:D] deci mersi ca ai raspuns la subiect clayhanger, omul meu era acolo si vecina l-a intrebat direct si pe el, deci nu avea rost sa repet eu intrebarea, eu am raspuns pt. mine..s-a lasat o pauza in care se astepta raspunsul lui...el n-a zis nica si s-a trecut la alt subiect motivele pt care eu nu as fi indraznit sa sun la usa ei ar fi de genul ca pur si simplu suntem 2 straine una fata de cealalta, chiar in timp ce scriam ma gandeam ca nici nu ii stiu numele de familie (ne-am mutat aici in august anul trecut) si sper ca rezonez in limitele normalului cand ma gandesc ca un sot poate prefera sa vada un film in putinul timp liber cu sotia decat cu o straina deci practic (si teoretic) e vb de o persoana relativ straina care iti suna la usa ta si te invita la film ca sa subliniez cat de straina imi e pot doar sa spun ca nici macar nu stiu la ce apartament sta, stiu doar ca undeva deasupra noastra nu stiu, mie doar mi s-a parut freakin' strange [:D]... meg _____________________ just a drop of water in an endless sea[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...