Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

mancarica cu bame


manon

Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

multumesc mult! poza arata imbietor. dar in loc de coriandru verde...asta e problema, n-am !! (nu ma duc acum la supermarket dupa... ca e rupere de oase...daca as pune seminte...??? poate inventez o reteta [cool]

quote:Originally posted by monica-elizabet

manon, uite aici poza cu mancarica de bame care mie mi-a placut mult, mult de tot...reteta este de la Luna75 [flo] si o gasesti in josul pozei.monica mami de alex [bonjovi] si ruxi [zana]Prajituri si papa bunPapa de Post


id="quote">id="quote">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nuuu, nu pune seminte!

Inlocuieste-l cu patrunjel verde, ca tot cam asa ceva este...

 

Mie imi plac bamele, indiferent ca-s baloase sau nu. Eu le congelez vara/toamna dupa ce le dau intr-un clocot si le folosesc iarna in mancare sau in ghiveci. Yammmyyy, si abia ce am terminat pungile din conge...

 

Adrianaid="red"> [gravi] 11+ si [poc] Mihnea Stefanid="blue"> (11.11.03)

 

Creatii culinare

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In copilarie... yam, ce buna era mancara la mama acasaa!

 

Bame cu pui!

Asemanator tocanitei romanesti, cu diverse legume(ex.cartofi, fasole verde), sos rosu, doar ca se adauga 2-3 catei ustoroi taiati. Bamele verzi se fierb separat, iar la sf se clatesc cu apa +2lg otet(alunga balele), dupa care se pun in mancare. Eu le clatesc si pe cele din conserva.

Folositi-va imaginatia, eu v-am zis un mic secret!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt asa amanta de bame dar, am sa incerc reteta data de LUNA si pusa la dispozitie de MONICA.[:)]

 

MONICA,

un truc,ca orezul cu fidea sa aiba un gust si un aspect deosebit,prajeste fideaua in ulei pana se maroneste bine,abia apoi adugi orezul.fideaua tostata o sa se vada foarte frumos in orezul alb ,iar gustul este diferit.[:)]

 

monica mami de print

http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#

http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...