Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

All about Constanta (85)


Recommended Posts

[s] [s]La multi ani Alexandra, sa cresti mare si sa aduci parintilor numai bucurii si satisfactii![s] [s] Jone cum mai este d-ra la cresa? Ce mai face? [pup] Tania multa sanatate mamei si surorii tale! Se pare ca fetele noastre au apucaturi de baieti, da' pe aci nici-o mama de baiat nu se lauda ca el/ei se plimba cu scaunul prin casa. [bang] si d-ra noastra, a escaladat pe un scaun pentru a ajunge la telefon, pana sa ma prin eu era deja pe jos cu gura pana la urechi de plans [bang], pe moment s-a speriat si a zis ca nu se mai urca alta data dar se pare ca i-a trecut spaima f repede, fiindca era pe acelasi scaun sa aprinda lumina in sufragerie. [bang] Deci...adrenalina la max. cu fetele noastre.[:D][bang] Adinutza drum bun, sa ne trimiti si noua cativa...bulgari de [*][:D]. Plecati in familie? mamacita si Cristina cate un [pup] micilor accidentati. Multa sanatate bolnaviorilor! [url="http://community.webshots.com/user/ontica"]poze cu noi[/url] [pup] Camelia[gravi] & [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20040227_-8_My+child+is+Alexandra.png"]Alexandra -Elena[/url] [zana] (27 feb 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Ontica Camelia Tania, multa sanatate mamei si surorii tale! Se pare ca fetele noastre au apucaturi de baieti, da' pe aci nici-o mama de baiat nu se lauda ca el/ei se plimba cu scaunul prin casa. [bang] si d-ra noastra, a escaladat pe un scaun pentru a ajunge la telefon, pana sa ma prin eu era deja pe jos cu gura pana la urechi de plans [bang], pe moment s-a speriat si a zis ca nu se mai urca alta data dar se pare ca i-a trecut spaima f repede, fiindca era pe acelasi scaun sa aprinda lumina in sufragerie. [bang] Deci...adrenalina la max. cu fetele noastre.[:D][bang] mamacita si Cristina cate un [pup] micilor accidentati. Multa sanatate bolnaviorilor! [url="http://community.webshots.com/user/ontica"]poze cu noi[/url]
Cami, m-ai facut sa zambesc! [:D][:D][:D] Apoi, Sebi al meu, cara scaunul peste tot inca de la 1 an!!!!!!! Era scaunul cat el, da' tot nu se lasa pagubas (chiar nu exagerez deloc!)! Prima data cand s-a catarat undeva, a fost pe la 1 an, cand a vrut sa priveasca afara, pe geamul de la dormitor si-a adus taburetul de la bucatarie si s-a urcat pe calorifer (sa lesin cand l-am vazut![:0]). Apoi, au urmat: masina de spalat rufe, birourile (ca avem 3), dulapul din bucatarie, mobila din camera lui, frigiderul (un arctic destul de inalt, dar nu este combina) si altele.... S-a suit pana acum peste tot pe unde s-ar fi putut sui in casa, mai putin pe sifonier (asta ar mai lipsi, noroc ca la inaltimea lui, este imposibil lucrul asta). Numai ca eu nu ma pot vaita: Sebi inca n-a cazut de pe unde s-a catarat, se descurca sa se dea singur jos sau daca se simte blocat (asta s-a mai intamplat cand era mai mic), striga dupa ajutor.[;)] Eu am inteles ca in cazul Cristinei, accidentatul a fost taticul, nu copilul- care s-a vaitat.[:D] Pupici si multa sanatate! Mami de [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53465"]Sebi[/url] (04.02.2004) ________________________ "Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salve, Multumesc mult pentru urarile de nou venit! Iulyp, ce face Nicoleta, sper din toata inima ca sunteti bine, uf, eu cand aud de febra la copii incep sa tremur deja, am avut si noi niste experiente urate [bang] . Oana,noi locuim in km 5 iar Robert este la grupa mijlocie la gradinita din km 4-5 de langa unitatea militara, uite ca nu mai stiu ce nr este [batcap], din pacate nu cred ca baietii nostrii sunt colegi, nu stiu sa aiba nici un coleg Paul . Mamacita, am vazut si eu emisiunea de la Neptun astazi, si nu pot decat sa ma inclin in fata ta [asia], pe langa faptul ca ai o meserie deosebita, ai in mana soarta oamenilor, ceea ce spune multe....Si cand ma gandesc ca ieri, eu ma plangeam apropo de meseria mea (contabilitate),dar pe langa ceea ce faci tu, aproape ca mi-e rusine de vaicarelile mele.... Roxanaz o sa pun niste poze, da inca nu prea stiu prea bine cum [:I]... Am observat ca sunteti cateva fete care aveti mai mult de un prichindel, sunteti de admirat, eu tare mult mi-as mai dori un bb, dar din pacate se lasa asteptat..... Va doresc multa sanatate tuturor !! Pupici [pup], mami ailuI [8**] si piciu'Roby [bat]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, bine ai venit! Roxi, promta ca de obicei.Si mai ales informata! [flo][flo][flo] Multumesc tare mult pt. lamuriri. Stiam ca este o diferenta, dar nu mai stiam care-i legatura dintre fractiunile de colesterol.Merci mult. a si daca tot am abu8zat... sora mea ma roaga sa te mai intreb....i-au iesit si analizele pe ficat cam maricele_TGO-39(norm=35)si TGP-47(norm35).In afara de preductal si cateva suplimente alimentare nu ia nimic care sa-i oboseasca ficatul....si totusi??? Poate fii o oboseala cronica??? Nu te supara pe mine ca-s sacaitoare. Acum nu mai am efectiv timp sa vb. cu fetele in spital. [asia][asia]multumesc pentru gandurile voastre bune! La multi ani Alexandra! Sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa foc..sa moara baietii dupa tine( chiar si aici avem destui) sa aiba mami si tati ce pazi, nu?! Tania cu Anduta(14 sept'96)+ Bibi (14 febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/taniabug"]Noi![grup][/url] Ce nu poti controla...evita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza dragelor asta cu scaunu' carat prin casa....sa nu mai aud de ea. febletea lui Patrick e statul la bucatarie cu mine sa vada tot ce fac. facem impreuna toate prajiturile, mancarurile, v-am mai zis eu ca il fac bucatar. si bineinteles tot batzaindu-se si chitzaind pe scaunul ala...ii mai scapa cate un picior si mai face buf...se vaita nitel dar dupa aia e inapoi la datorie. asa ca de iepuras ii fac un sortulet si o boneta de bucatar [:D][:D] Camelia cum te mai simti? cand aflam ce e bb? sau putem pune de acum mutarea in plic, ca la Cornelia? [:D] Crix pupici Alexiei pe bubita. treceeee.....pana face alta[:)] Iulia iti faci un cont pe webshots.com, pe yahoo.ohotos si incarci acolo pozele. apoi ne dai link-ul sa va vizionam [;)] Jo bafta la job. lasa-l incolo pe sef....tu esti fata desteapta si il rezolvi repede [;)].] Adinutza distractie placuta la munte! adu-ne si noua niste zapada, da? mamacita, de vreo 6-7 luni mananca Patrick cartofi..sunt preferatii lui. la mcdonalds nu pune gura pe altceva, asa ca macar din punctul asta de vedere sunt linistita...ca suc si cartofi ii pot da cam o data pe saptamana. cateodata si mai rar. pupici cazaciosului Alex. is o colectie de bube copiii astia[:D] o zi frumoasa tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia (Ailui) si Paul e la grupa mijlocie dar nu in km 4-5 ci in Tomis III deci nu sunt colegi. Oricum sunt de aceeasi varsta deci avem ce discuta. De exemplu zi si mie la Robert la gradi face engleza sau altele? La Paul fac engleza si sport ca optionale fiecare de 2 ori pe saptamana si le platim separat (140 mii pe luna amandoua). La voi cum e? Am inteles ca la alte gradi nu sunt optionale ci obligatorii si se includ in pretul total. A! Si Cristina (crig72) si Gabi (lizuca) si July si Narcisa au copii de aceeasi varsta cu ai nostri (2002). Oana , mami de Paul (3 iulie 2002) [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunabu20020703_2_My+child+is.png"]Ticker_Paul[/url] Opinions are like Birthdays; everyone has one but you only care if it's your own
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hani nu ma deranjeaza, darnu am timp sa mai fac/citesc nimic pt. ca nu am timp. In final i-am dat nurofen ca i-a crescut temp. la 39 in aproape juma de ora. Continuam si azi cu oscillo tot de 3 ori pe zi si sper sa fie ok. Acum are vreo 38 dar e vioaie, si tot asa stau cu termometrul dupa ea si cu comprese reci la fruntica si lasam si organismul sa lupte. Cornelia pt. inscrierea la crese se vorbeste direct la cresa la care vrei sa dai copilul. Luna trecuta s-a schimbat directoarea de la centrul creselor si acum fiecare directoare de cresa se ocupa de inscrieri. Eu deja am facut dosarul de inscriere si pt. Andrei ca sa prind loc din toamna-iarna. succes. Ailui noi suntem cam la fel. Multumesc de intrebare. Va doresc o zi frumoasa. Sunt cu amandoi banditzeii in bratze Aura, mamica Nicoletei(29.09.2004) si a lui Andrei(12.06.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hani eu le dau in putina apa, cam 30ml. Ii dau fetitei cate un tub dizolvat in apa, de 3 ori pe zi(ieri si azi), la baiat, are 8 luni aproape, i-am dat doar ieri cate un tub dizolvat in apa dimineata si seara. Multa sanatate si voua. Aura, mamica Nicoletei(29.09.2004) si a lui Andrei(12.06.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Mav, nu tati s-a lovit, ci ALexia a cazut, fara sa apuce sa se sprijine cu mainile si i s-a umflat buza de sus, parca era Doroftei dupa meci. Nu cred c-o mai durea, dar isi facea planuri ca o vor vedea x, y, z... Oscilo, nu e bine sa se rontzaie! Noi il dam tot in putina apa dizolvat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...