Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa mor!!!!!


Recommended Posts

quote:
Originally posted by didadi
Vreau,dar nu stiu ce se petrece cu mine,cu sufletul meu,nu pot sa ma exprim sa fiu inteleasa.Uneori am impresia ca cineva mi-a facut ceva,farmece,sau nu stiu ceva urat.Va rog sa ma credeti ca nu ma recunosc.Sunt schimbata total,din toate punctele de vedere.Ma uit pe strada la fete tinere de seama mea,si plang si-mi spun,uite ce fericita e lumea!!!Eu sunt suparata si trista ma simt ca o femeie batrana care asteapta sa moara.Va rog sa ma credeti ca nu stiu ce se intampla cu mine.
Cred ca ar trebui sa mergi la un psihoterapeut. Te va ajuta sa-ti clarifici gandurile si sentimentele, sa inveti sa te pretuiesti si iubesti atat, incat sa nu permiti nimanui sa te trateze asa. Pune-i bagajele la usa! Inteleg ca e foarte greu, dar e cel mai bun lucru pe care il poti face [flo]. Sint sanse ca el sa se schimbe? Eu cred ca nu. Deci sa continui nu are nici un rost.. Spune-i sa plece si muta-te cu parintii in perioada imediat urmatoare, roaga-i sa te sustina [flo].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ha[:D],iarta-ma dar......pentru un moment ....am crezut ca e strigatul de ajutor lansat de mine prin 1996,cu vreo 11 ani in urma.....cand aveam vreo 16-17 ani.Gandeste-te ca trebuie sa mergi la doctor sa iti scaoat un dinte pentru ca e cariat si doare.....ce faci,stai cu durerea aia muta dar enervanta foc sau......te grabesti sa-l scoti?Finalul e acelasi,depinde doar de tine daca alegi sa iti prelungesti agonia sau nu.Viata abia incepe la 25 de ani si vei vedea cat de frumos este cand intalnesti persoana care te si iubeste si te vrea si iubirea e reciproca.De ce crezi ca tie nu ti se poate intampla sa fii foarte fericita la un moment dat?Bucura-te ca ai invatat o mare si pretioasa lectie si anume de a nu mai permite nimanui sa-ti spuna ce sa faci cu viata ta,cu cine si cand sa fi prietena sau nu.Nu te-a iubit,atunci duca-se!!! noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didadi!o sa iti spun ceva, poate te trezesc din aceasta stare! SI CEI CERE DIN ANUMITE MOTIVE AR FI TREBUIT SA MOARA LUPTA SA TRAIASCA!Sa nu crezi ca sunt dura!caci nu sunt asa!Nu te uita la cele care sunt fericite pe strada, cauta sa elimini RAUL din viata ta caci altfel nu vei reusi sa o iei de la capat!Suferinta face parte din viata nostra!asa e viata!cu bune si rele!Ai puterea sa ii spui sa plece!Nu iti distruge tineretea langa un om care nu te merita!Iti va fi putin greu dar apoi iti va fi mult mai bine!Lupta se da in tine!Lui nu ii pasa !Ii convine situatia!Gaseste in tine puterea de a lupta !de a merge mai departe!sa stii ca se poate! [url="http://ajutatilpedan.uv.ro"]Redati-mi viata![/url] [url="http://ajutatilpedan.uv.ro/?page=main"]Putin cu putin se aduna marea...[/url][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-e tare greu sa inteleg si sa "aprob" dependenta asta si lipsa de respect fata de propria persoana... oare chiar nu mai e nimic de facut pe lumea asta decat bocitul dupa un barbat si cersit mila lui???? mergi la plimbare, citeste, fa niste cursuri, mergi la orfelitate sau case de batrani si ajuta, investeste si infrumuseteaza-ti viata; asta nu-i iubire; numeste-o cum vrei, insa numai iubire nu am cunoscut persoane care se tarau in genunchi in fata "zeului" sa nu le paraseasca; incredibil unde se poate ajunge cu lipsa de stima... ; unele dintre ele au avut sansa sa fie parasite iar acum au o familie normala; celelalte isi continua cosmarul; domnul sta cu ele insa ce pret platesc... ce nu-nteleg e ca tot se plang!? pana la urma cine e responsabil de viata noastra, de felul in care ne-o traim??? NOI - nimeni altcineva si nu vreau sa ma gandesc la suferinta pe care o provoci parintilor tai si celor care-ti sunt aproape... crezi ca ai putea sa privesti putin in jur??? nu de alta, dar poate mai tarziu va fi prea tarziu... Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didadi, asculta melodia aceasta [url="http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=Essenza___Refren_pentru_inima_mea.zip"]click[/url] [flo] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex2,multumesc pt melodie.O lista,fericita cred ca as fi doar cu el.O alta prostie scoasa din gura mea.Stiu ca nu o sa am cum.Stau si astept sa vina sfarsitul lunii sa plece.si poate pana atunci incerc sa vad si eu altfel viata si oamenii,incerc sa fiu cat se poate de puternica,dar....e foarte greu.Nu am si eu putina ambitie,sa-i intorc spatele...[bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by didadi
O lista,fericita cred ca as fi doar cu el.O alta prostie scoasa din gura mea.Stiu ca nu o sa am cum.
Constientizezi deci ca nu ai cum [flo].Pune-i bagajele la usa, nu mai astepta nimic. Asteptarea asta te distruge! Daca pe tine nu te iubesti indeajuns ca sa te protejezi, atunci gandeste-te ca-i redai libertatea. Pentru ca el vrea sa plece (sper, pentru binele tau, ca o sa vrea!).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...