Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa mor!!!!!


Recommended Posts

Diana degeaba incerci sa o convingi...ca ea nu vede acum... are ochii deschisi,dar nu vede... vede numai suferinta si asta e tot ce conteaza... nu se va scutura pt ca-i placea asa...vrea ca el sa vada cat sufera si sa ramana langa ea,eventual sa si o iubeasca.... degeaba,pana nu-si da valul de pe fata poate sa-i zica oricine si orice...ALA e cel ales,iubit si fara el nu se poate... asa cum a spus bine Elise...un KK e cel mai frumos.... eu tot astept sa plece odata sa se trezeasca si fata asta dupa ce l-o mai plange vreo 2-3-7 luni.....cu "mortu-n casa" nu poti...sa ma scuzi,dar asa vine vorba!!!! omul asta i-a dat atatea semne ca nu o iubeste,ca nu o vrea si ea se agata cu disperare de un fir de paianjen......i-a data atatea ultimatumuri....si ea nu a facut decat sa prelungeasca suferinta.... nu vreau sa mai puns si eu paie pe foc,dar un om carew te iubeste si vrea sa fie cu tine e si GATA!!! mai,fata,lasa suferinta deoparte ca tu nici nu stii ce-i aia suferinta cu adevarat(desi acum ai senzatia ca durerea ta e cea mai mare!) mai gandeste-te ca sunt copii orfani ramasi fara mame sau si mame si tati,mame cu copii bolnavi....incurabili,oameni prin spitale cu traumatizme grave... ia drumul catre spitalui de urgenta sa vezi acolo cum stau mame langa pruncii lor in coma.... mergi la sectia de reanimare sa vezi oameni suferind.... si astia nu si le fac singuri.... tu pui suferinta pe un piedestal la rang de virtute.... NU suferinta asta e cea care merita ridicata in slavi..... e ceva de care te poti debarasa ...doar sa vrei asta....sa nu te vezi numai pe tine victima vietii....cand de facpt esti victima ta si numai a ta... si pt. cei/cele care or sa zica ca nu inteleg si ca ma iau de biata fata, as vrea sa ma ocolaesca pt ca nu vreau sa raspund(si evident sa intru in polemici) la nimic altceva, vreau decat sa incerc sa o destept din adormire pe fata asta....desi ma indoiesc ca o sa pot....dar incerc!! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Violeta69,am vazut ca esti alturi de mine si ca ai fost de cand am inceput sa scriu.Stiu ca ai dreptate,toate aveti dreptate.Acum nu fac decat sa ma rog la Dumnezeu sa fiu puternica,Sa faca o minune cu mine,sa ma linisteasca sa-mi dea puterea sa trec peste raul care e pe sufletul meu.Stiu ca o sa-mi treaca,dar nu am rabdare,vreau sa scap mai repede.[bang][bang] Va pup pe toate!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didadi vad ca-l iubest pe individul acela...ca atat de apatica esti incat nu [haibat][blabla] cu mine deloc!!! de asta spunca ai valul pe fata....si te cred ca suferi..... nu stiu cum sa te scutur si nimeni nu te poate scutura..... dar sunt cu tine si [ruga] pt tine sa fie bine!!! ia uite ce frumos e aici....[bum] uitate-te dupa mamici cu burtici [gravi] si gandeste-te ca va veni si vremea ta.... uita-te dupa [auto] [flo] si mai ales sa te gandesti ca-ti strici tenul cu suferinta ....pai vei mai arata asa [vampa] dupa n ani de suferinta ?! vin la tine si [zz] [sm] ai iesit din casa? ai fost la plimbare? singurica in parc cu role? cu o carte? ia-ti o pisica,un catel,o broscuta ..... hai,mai vrem idei...fetele!!![:I] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

didadi completare: nu te sfatuiesc sa-ti iei si catel si pisica in acelasi timp...desi s-ar putea sa ai o ocupatie mai placuta sa dresezi cainele si pisica in acelasi timp...[:D] Diana am inteles si am si scris,cred insa ca scriam in acelasi timp.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by didadi
Aamu,crezi ca pt binele meu vrea asta?De ce pt binele meu?De ce m-a facut sa sufar atat?Asa bine se face unui om?
Vroiam sa spun ca, dupa parerea mea, e spre binele tau sa plece si sper sa o faca[flo]. Scuze daca nu s-a inteles bine. Ma apucase groaza cum ca lui ii convine ceva in situatia si nu vrea sa plece definitiv din viata ta. De-aia spuneam ca sper sa plece.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai mai sufletel de ce-i deschizi usa?! ca sa mai rasuceasca cutitul bine in rana?! ia,pleaca matale la mama ,la o ruda,la cineva...la hotel,nu stiu luna asta.... cand vine nu gaseste pe nimeni si gata... paice relatie e asta?! eu zau ca nu inteleg...tu plangi dupa o fantoma....sau deja s-a luat lucrurile?! eu zic sa iesi asa, pe strada, ca e frumos.... in magazine,nu stiu,te intalnesti cu una dintre noi....acum zi si tu prin ce zona stai si s-o gasi vreo fiinta adevarata sa te susutina, sa te asculte.... daca poti desigur.... dar nu se poate sa nu ai tu o prietena,o cunostinta ....o vecina ceva.... daca stai cu nasucul in PC si plangi ca un copil nu faci nimic.... hai,sus.... Diana si sa stii ca uneori mai trebuie si o zguduiala,iti spun yo din experienta [:D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by didadi
Bagajele la usa?ce bagaje,nu are nimic la mine,nici macar o pereche de sosete. Violeta69,unde sa ies,unde sa ma plimb?Acum sunt la servici si stau si va urmaresc pe toate. Sunteti toate langa mine,vad si va multumesc si Dzeu sa aiba grija de voi.
Atunci il faci pe el bagaj si-l pui la usa[:D]. Acum, serios vorbind, cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci este sa-i spui sa plece ACUM, nu la sfarsitul lunii. Nu te ajuta cu nimic prezenta lui, te face doar sa suferi. Tu oricum stii ca nu vrea sa fie cu tine, faptul ca mai sta cateva zile iti face doar rau. Si fii fericita ca nu vrea sa fie cu tine, ti-ar face viata un calvar. Sint atatea persoane si lucruri frumoase in jur, pentru ce sa le pierzi? Tu nu poti sa te bucuri de nimic acum, cand toate gandurile tale sint acaparate de persoana lui toxica (pentru tine). Si lui...parca-i convine sa te faca sa suferi[xx(] Trezezte-te[flo]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apai......sa fie al naibi,de om.Nu stiu ce-l mai tine,poate mila de mine.Ca eu l-am rugat sa mai ramana,eu ca o fraiera ce sunt.Toata lumea care ma stie,mi-a spus sa-mi vad de viata mea,ca el nu e om.Are 35 de ani degeaba,eu am tot sperat si am tras ca o sa-si dea seama ca de la o varsta incepi sa-ti faci ganduri ca trebuie sa-ti saci un rost in viata cu cineva,ca asa e dat.dar am incercat si incerc degeaba.Asta nu e om,nu stiu ce e,nu stiu cum sa-l caracterizes.Uneori am impresia dupa cum face ca nu este sanatos la cap,ca are ceva sarit.O sa incerc sa-l uit si sunt constienta ca am suferit si o sa mai sufar dupa un om care nu valoreaza nimic.Imi doresc sa fiu ce-am fost inainte sa-l cunosc pe el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...