Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa mor!!!!!


Recommended Posts

e, nici nu prea stiu ce caut aici, poate ar fi mai bine sa tac. dar prea am pierdut aseara o ora de somn pretios, dand intamplator peste acest subiect. stupefactia mea crestea cu fiecare pagina. si nervii. eu cred ca nu didadi greseste, ci voi. voi incerca sa explic; nu va suparati pe mine, va rog. in primul rand ca, inca din enunt, mie povestea mi s-a parut altfel. ideea ca o fiinta sa caute in telefonul alteia mie, personal, mi se pare degradanta pentru ambele parti. pentru cine cauta si pentru cine sta cu cel ce e in stare de asa ceva. my opinion. (loc pentru rosiile pe care le voi primi) nu cred ca omul acela, huiduit de toata lumea, e intr-atat de vinovat. nu aveti, oare, nici o cunostinta mai plaisirista, ce trece ca gasca prin apa? eu cunosc mai multe persoane si am vazut ca, daca li se permite, profita. de ce nu ar profita? aceeasi oameni, cand nu mai au spor si dau peste cineva ceva mai ferm, se dau pe brazda (exista si exceptii, sunt de acord, cei ce raman, in final, singuri si neterminati. e treaba lor). asadar, problema interactiunii cu acesti oameni e a celor care ii vor, da vor sa-i schimbe. tuff choice. una dintre cele mai valide afirmatii pe care am intalnit-o si imbratisat-o, si pe care ti-o dedic, DIDADI, este FIECARUI OM I SE INTAMPLA NUMAI LUCRURI PE MASURA nu cred ca tu esti buna si el e rau, asa cum transpare din mesajele tale. cred ca omul e, pur si simplu, sufocat si face eforturi sa scape. si am mai vazut asta, cel ce se vrea afara devine din ce in ce mai "bitchy", doar doar i s-o deschide usa. e o reactie urata, insa fireasca. nu vreau sa te supar, crede-ma, insa mi se pare total disproportionata aceasta criza. cred ca esti o persoana destul de rasfatata, caci asa ceva nu poate fi privit ca un capat de lume decat de cineva ce n-a avut prea multe griji, nu i s-a educat responsabilitatea. daca stai si astepti ca lucrurile sa se intample, vei constata amar, pe pielea ta, ca viata curge pe langa, fara tine. eu nu cred ca va exista nici un final. o sa o lalai asa mult si bine. si, iarta-ma, dar asta e exact ceea ce meriti pentru ce ai oferit. nu mi se pare, iar, normala, atitudinea ta privind casatoria si copiii. nu cred ca e ceva implicit intr-o relatie. sunt relatii viabile, unde asta vine de la sine, de la amandoi, iar altele sunt limitate, unde fiecare isi doreste altceva. ti-ai pus vreodata problema ca si el e la fel de chinuit ca si tine, ca el s-ar simti bine cu tine daca nu l-ai asasina cu dorinta ta, marturisita sau nu, insa prezenta in continuu, de a te marita cu el?! si lui i se pare la fel, ca ti-ar fi foarte simplu, daca l-ai iubi, sa ii intelegi punctul de vedere si sa nu-l mai chinui; in ochii lui tu esti cea sadica. cred ca, la parerea pe care tu o ai despre tine, nu meriti mai mult. daca te-ai aprecia si te-ai considera, real, o valoare (nu din vorbe, asta e apa de ploaie), relatia asta ar fi fost finalizata de vreun an, cu un sut in fund si cautai ceva mai bun. alegi pana culegi. nu m-am apucat sa scriu neaparat pentru tine, ci mai mult sa-mi manifest o oarecare stare de indignare caci, dupa cum se vede prea bine, toate cele 18 pagini de ganduri frumoase si timp alocat de multi oameni faini nu au absolut nici un ecou. si, dupa mine, acest subiect trebuia sa moara dupa primele doua, trei pagini. nu-si are rostul. e atat de evident ca tu vei face numai ceea ce VREI (lucru ce n-are nici o legatura, e chiar in contradictie cu ce e bine), incat mi se pare ca timpul postarilor urmatoare ar putea fi redirectionat spre alte activitati. din ce am vazut eu tu nu ai avut niciodata intentia si nu ai incercat sa te schimbi pe tine, tu vrei ca el sa se schimbe si sa se muleze pe ce-ai dori matale. ei bine, nu se poate. daca doresti sa ramaneti impreuna (si nu vad de ce nu; in fond, daca termini aceasta relatie vei incepe, mai devreme sau mai tarziu, una similara, oamenii revin in tiparele lor..), ar trebui sa renunti la doleantele privind siguranta viitorului; sa iti construiesti o viata personala, macar o bruma, caci asa, neavand-o, te sprijini cu toate kilogramele tale sufletesti pe bietul om si il sufoci. sa nu mai ceri atat, un om nu te poate umple daca tu esti gol. mobileaza-te nitel. pana la urma un singur lucru e sigur, cu tine insati vei locui pana la moarte, cu altii nu se stie. ar trebui sa ai ca sa-ti spui tie, altfel te plictisesti infiorator si uite unde se ajunge... inca odata, imi cer scuze daca am iritat pe cineva. se vrea un subiect unde se asteapta pareri, mi-am dat-o si eu pe a mea. didadi, m-as bucura sa gresesc in cat mai multe puncte.. time will tell. Luana si [am]Hora - 14 Mai 2006 [url="http://www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora "]poveste[/url] [url="http://b1.lilypie.com/Jw3qp3.png "]io tot cresc [/url] „Femeia vede unde barbatul abia zareste” Proverb romanesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

subscriu la ce a scris 26 octombrie si mai ales cu urmatoarele citate care au punctat niste aspecte relevante:
quote:
Originally posted by 26octombrie
...eu nu cred ca va exista nici un final. o sa o lalai asa mult si bine... ...dupa cum se vede prea bine, toate cele 18 pagini de ganduri frumoase si timp alocat de multi oameni faini nu au absolut nici un ecou. si, dupa mine, acest subiect trebuia sa moara dupa primele doua, trei pagini. nu-si are rostul. e atat de evident ca tu vei face numai ceea ce VREI (lucru ce n-are nici o legatura, e chiar in contradictie cu ce e bine), incat mi se pare ca timpul postarilor urmatoare ar putea fi redirectionat spre alte activitati...
totusi e de admirat tenacitatea cu care cineva vrea sa moara de 18 pagini incoace meg _____________________ just a drop of water in an endless sea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

26octombrie, perfect adevarat tot ce ai spus. [asia] Totusi, nu "da" prea tare: e virsta, si dincolo de virsta, e vorba de o persoana care face impresia ca n-a prea avut intr-adevar probleme, probleme grave. Atunci i s-ar fi parut floare la ureche ca un dl. cu care pina la urma n-are mare treaba isi ia papucii si pleaca. Sint convinsa ca multe dintre noi i-ar fi spus "da' du-te!" si i-ar fi deschis si usa sa nu se impiedice cumva. Nu poti sa ai pretentia asta de la cineva pt. care ruperea unei relatii, fie ea si mizerabila, e probabil primul esec major. Asa ca , teoretic, o inteleg si pe ea, desi practic n-am cum sa ii dau dreptate. Ce sa zic... ii doresc sa si ramina cu grila asta de valori, sa nu apara ceva care sa i-o schimbe. Si sa nu realizeze in citiva ani cit de putin importante sint fluxurile si refluxurile unui fluturas din asta. Iar referitor la ajutor: iar cred ca ne cam batem gura, ma rog, tastele degeaba. Didaldi ar cauta ajutor urgent si imediat daca ajutorul i l-ar aduce pe EL inapoi cu fundita roshie. Altfel, nu. Asta vrea - nu sa-si revina ea, nu sa lucreze la self esteem, nu sa mearga mai departe. So, daca asta e scopul... si nu ne da mina sa dam sfaturi pentru atingerea acestui scop, discutam clar in contradictie. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e atat de evident ca tu vei face numai ceea ce VREI (lucru ce n-are nici o legatura, e chiar in contradictie cu ce e bine), incat mi se pare ca timpul postarilor urmatoare ar putea fi redirectionat spre alte activitati. din ce am vazut eu tu nu ai avut niciodata intentia si nu ai incercat sa te schimbi pe tine, tu vrei ca el sa se schimbe si sa se muleze pe ce-ai dori matale. ei bine, nu se poate. daca doresti sa ramaneti impreuna (si nu vad de ce nu; in fond, daca termini aceasta relatie vei incepe, mai devreme sau mai tarziu, una similara, oamenii revin in tiparele lor..), ar trebui sa renunti la doleantele privind siguranta viitorului; sa iti construiesti o viata personala, macar o bruma, caci asa, neavand-o, te sprijini cu toate kilogramele tale sufletesti pe bietul om si il sufoci. sa nu mai ceri atat, un om nu te poate umple daca tu esti gol. mobileaza-te nitel. pana la urma un singur lucru e sigur, cu tine insati vei locui pana la moarte, cu altii nu se stie. ar trebui sa ai ca sa-ti spui tie, altfel te plictisesti infiorator si uite unde se ajunge... 26octombrie [asia], subscriu insa din pacate, sunt convinsa ca e fara efect pt ea... si nu pt ca ea are o capacitatea de a iubi imensa, ci pt ca egoismul si lipsa de alte preocupari sunt f mari Didadi, sa te fereasca Dumnezeu de ceva rau in viata, intr-adevar real; si ai grija: "cand zeii vor sa ne pedepseasca, ne implinesc visele" Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

26 octombrie[pup] tare mi-a placut postarea ta. Si se pare ca nu numai mie.Asta ca sa nu-ti para rau ca ai scris, pentru ca "andrisantul" a ignorat-o in mod evident. Ramane sa-i dorim intelepciune, si asta sa fie cea mai mare tragedie din viata ei, si sa nu-si mai doreasca sa moara din nici un motiv. V “In curand, de cate ori am sa deschid gura in public, nici pe mine n-o sa pot sa ma mai cred.” – Gabriel Liiceanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti suparat si deprimat si nu gasesti nicio solutie, iti vine sa mori .Consideri ca singurul lucru pe care il gaseti de facut asta este :SA MORI, incercand solutii peste solutii si negasind nimic.Am scris cand eram disperata si chiar asta imi doream, sa mor, sa nu ma mai gandesc sa nu mai stiu nimic. Nu stiu daca am fost inteleasa.Si sa fim seriosi, nu cred ca exista om,care macar o data in viata lui sa nu-si doreasca ce mi-am dorit eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba exista! Si eu am suferit din dragoste ca o idioata (ca daca aveam mintea de acum, ehehe...) da nu mi-am dorit sa mor niciodata. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai si io am trecut printr-o criza d-asta pe la 15 ani. Aoleo, ce rau a fost, ma durea undeva in capul pieptului si vroiam sa mor numai sa nu mai simt nacazul si durerea. Ce facusem? L-am dat pe usa afara (metaforic vorbind ca locuiam cu parintii) deoarece l-am prins cu minciunica. Mama, ce m-a durut[alcool]. Am zis ca n-o sa mai iubesc in veci daca doare asa tare. La 25 ma maritam cu un om ales pe spranceana si daca as fi citit astea 18 pag. as fi lesinat de ras. Deci nu e problema de varsta, Elise. --------------- Just me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DIDADI, haide sa nu intelegem gresit anumite lucruri. Ai scris aici pt ca ai nevoie de parerile altor persoane care nu te cunosc pt a putea sa iti duci la indeplinire planul a scapa de suferinta. Pana la urma depinde de tine daca ii dai papucii barbatului din viata ta, sau accepti acceasi situatie la infinit. Toata lumea isi da cu parerea in speranta ca tu vei alege ce consideri ca e mai bine pt tine. Nimeni nu te pune la zid, nimeni nu te acuza. Suntem toate deschise si incercam sa iti spunem punctele noastre de vedere. Eu sper sa gasesti forta sa lasi totul in urma ta, oricat de greut iti va fi si sa incepi o viata noua. Pupici tuturor catalina "Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...