Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

vreau sa mor!!!!!


Recommended Posts

Ba sa stii ca eu inteleg foarte bine prin ce treci si nu te blamez. Esti o persoana credincioasa? Du-te la un preot si roaga-l sa faca niste slujbe pentru linistea ta, sa-ti dea un post de tinut. In orice caz, in faza in care ai ajuns, pe langa ajutorul lui Dumnezeu, trebuie sa te ajuti singura. Acuma lasa mintea si orgoliul tau sa preia controlul asupra inimii. Eu stii ce as face in locul tau? M-as duce undeva departe de el. Daca nu ai nervi sa-l dai afara(desi asta ar fi ideal, chiar daca dupa ce iese urli singura la pereti 2 zile, iti va trece), atunci pleaca tu! Ia-ti concediu daca lucrezi, minim o saptamana, si pleca! La o prietena, la parinti, in alt oras, unde stii tu ca poti pleca. Nu-i spune nimic. Lasa-i un bilet si gata. Daca reusesti sa te distantzi de el si sa meditezi vei vedea altfel lucrurile. Ce zici? Ai atata forta? Iti pasa de viata ta? Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 392
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Coraly....afla ca nu o blameaza nimeni!!! dar se pare ca-i face placere sa sufere.... si nu vrea sa faca nimic,nici nu-l da afara,nici sa plece...doar sta si asteapta sa vina toamna si sa pice frunza.... ei uite ca nu vine toamna vine primavara...si in loc sa se scuture gaseste motive sa ramana prinsa in suferinta!!!! sfaturi a tot primit,dar daca nu vine nimic din interiorul ei degeaba lumea spune si spune si tot spune.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Stiu ca poate unii dintre voi o sa ma blamati sau o sa-mi spuneti ca sunt proasta sau poate ca nu vreau.Vreau,dar nu stiu ce se petrece cu mine,cu sufletul meu,nu pot sa ma exprim sa fiu inteleasa." Violeta, eu m-am refeit la acest paragraf, nicidecum la raspunsul tau, pe care dealtfel nici nu apucasem sa-l vad cand scriam mesajul. Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didadi, forumul te poate ajuta cu multe sfaturi (pe care le-ai si primit), dar iti trebuie mai mult decat o serie de contacte virtuale -- iti trebuie activitati si viata sociala in lumea reala. Astea ar insemna un suport mult mai efectiv. Reintra in contact cu vechii tai prieteni (nu se poate sa nu fie macar unul/una care sa nu fie gata sa-ti ofere un umar, o ureche, un mers la cumparaturi sau pur si simplu la plimbare impreuna), fa-ti altii noi, pleaca intr-o vacanta -- dar de preferinta cu inca o prietena sau du-te la cineva cunoscut, ca daca bantui strazile celui mai frumos oras din lume cu nostalgii dupa "iubit" fara sa indraznesti sa vorbesti cu nimeni n-ai facut nici o afacere. Cauta-ti un psiholog, eventual, sau un preot bun, daca esti credincioasa -- daca vorbesti despre lucruri de felul asta cu cineva competent in treburile "sufletesti" afli noutati despre tine si-ti pui mai in ordine lumea interioara. Gasesti repere si suport pe care nu le stiai ca exista... In concluzie, cred ca ai nevoie de cat mai multe contacte reale, care sa-ti populeze viata sa sa te scoata din starea in care esti. Eu am trecut prin situatii extrem de depresive in perioada cand inca predam cursuri la universitate: simplul fapt ca trebuia sa merg la scoala si sa vorbesc cu studentii, sa tin un curs pe care sa-l fac sa sune interesant si sa raspund la intrebari etc. ma scotea de fiecare data din ale mele cel putin pe ziua respectiva... Ai o viata intreaga inainte -- incearca sa-i regasesti diversitatea! Mami de Theodor (27.10.2004) si Bebe din burtica (DPN 5 feb 2007) Those who can't laugh at themselves leave the job to others
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coraly nici yo nu stiam ca nu stiai.....[:D] cred ca diana stie ce tb sa faca daca a facut o data ce era de facut.....(asta e ca aia cu capra capul caprii...)-ma refer la insiratul cuvintelor... dar vrea sa planga si sa i se planga de mila...si mai ales EL sa planga si sa-i planga de mila!! draga mea,barbatii nu plang de mila...decat de mila lor!!! n-ai sa vezi vreodata vre-un barbat care sa cada pe spate cand o femeie e slaba....stii cum da bir cu fugitii?! dar nu inainte de a distruge si ce a mai ramas in sufletul tau!!! au o placere sadica(cred insa ca incostuienta!!!) de a face femeia sa sufere.....unii.....majoritatea,nu stiu!!! dar nu ai sa faci NIMIC in starea asta..... eu,gata,ca stiu cum e...pana nu te dai bine cu capu' de sus,da bine asa sa cazi la pamant nu te trezesti.....pacat insa ca nu iei aminte la unele sfaturi.... eu macar n-am avut la cine sa cer sfatul si nu spuneam nimanui...eu centram eu dadeam cu presupusul..... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!! TREZESTE-TE!!!!!!Esti asa de tanara !!!!!!!!!!!! cum sa mor????? Nici nu stii cat de frumoasa poate fi viata. Asta nu este viata de cuplu, ce traiesti tu cu omul ala. LASA-L sa se duca . Tu iesi in oras cu prietenele, du-te la film, du-te la party-uri.....ce astepti? Timpul trece si tu........plangi si te omori dupa un.........(n-am cuvinte cum sa il numesc). Nu simti si tu nevoia sa fi respectata si iubita???. Nu simti si tu ca meriti ceva mai bun??????? Inca o data TREZIREA!!!!!! [url="http://community.webshots.com/liliana_28"]Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici[/url] [url="http://www.dropshots.com/liliana_28"]Calinut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didadi, nu-i deloc foarte greu !incearca sa vezi realitatea! sunt atat de multe rele si necazuri pe pamantul acesta, iar tu "iti faci de leac cu buruieni de urat!" nu am citit toate mesajele , dar sunt convinsa ca fetele te-au incurajat si au intors cu tine problema pe toate fetele!deschide putin ochii si cauta in tine un bob de optimism si inca unul de credinta in Dumnezeu!si nu te mai uita in "gradina altora" crezand ca ei au gasit fericirea, ca nu stii ce drame ascund si ale lor suflete!si eu duc o cruce, asa cum de altfel duce fiecare dintre noi ,DAR , merg mai departe chiar daca uneori ma simt la capatul puterilor; mai cazi , mai te ridici, mai crezi , mai renunti , mai castigi...nici nu stii ce-ti aduce ziua de maine! hai ,curaj!fa putina lumina in viata ta si in gandurile tale! [pup] karina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frica de singuratate? Chiar daca o sa fii singura un timp - rasfata-te, bucura-te de libertate. Gandeste-te ca dupa asta o sa te indragostesti din nou - cu putin noroc si de cine trebuie - si e asa frumos sa te indragostesti! Acum timpul trece in defavoarea ta. Nu ramane blocata intr-o relatie fara viitor! Cristina, mama lui [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C"] Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogsbu20021214_-8_Robert+is.png"]Cresc...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...