Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (4)


Recommended Posts

Mi-e imposibil sa stau atata .Alta faza de azi .Ne-a dat telefon saptamana trecuta ca sa mergem sa-i facem analizele anuale lui Andrei ,au zis ca ei nu recolteaza la copii asa de mici si ne-a dat trimitere la budimex ,Ma duc azi cu copilul si face aia ochii mari ,de la laborator si-mi spune ca trimiterea nu e buna ,ca formularul e tras la xerox ,nu-i original .Ne intoarcem la cabinet ,dr evident nu era ,asistenta ei ne da acelasi raspuns ca nu stie cand vine ,ca ea nu are alte formulare de trimitere .Da cine trebuie sa le aiba ,eu???.Barbata-miu scos din sarite face un scandal monstru ,i se da nr de telefon al doctoritei si vb cu aia ...cica daca nu ne convine sa ne luam foile sa ne mutam[poc][poc][poc] .Nu am vazut atat nesimtire de cand sunt .M-am dus mai tarziu sa o intreb pe aia daca imi da trimiterea pt mine la parhon in cincinalul asta si sa vezi minune ...chiar daca nu era dr ,imi da asistenta trimiterea (de unde ieri nu putea ca cica nu avea parafa ) .Intreb daca trimiterea e buna ,pt ca era pe acelasi tip de formular ca trimiterea lui Andrei (care nu a fost buna ) ,si mi se raspunde ca da pt mine e buna,ca stia ca aia pt copil nu e buna ! Am intrebat si eu ,atunci la ce m-a sunat ca sa vin cu copilul ,la ce mi-a dat-o ,sa ma plimb de pomana cu copilul prin spital??[bang][bang][bang]. Mama lui Andreiutzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Briantis
Mi-e imposibil sa stau atata .Alta faza de azi .Ne-a dat telefon saptamana trecuta ca sa mergem sa-i facem analizele anuale lui Andrei ,au zis ca ei nu recolteaza la copii asa de mici si ne-a dat trimitere la budimex ,Ma duc azi cu copilul si face aia ochii mari ,de la laborator si-mi spune ca trimiterea nu e buna ,ca formularul e tras la xerox ,nu-i original .Ne intoarcem la cabinet ,dr evident nu era ,asistenta ei ne da acelasi raspuns ca nu stie cand vine ,ca ea nu are alte formulare de trimitere .Da cine trebuie sa le aiba ,eu???.Barbata-miu scos din sarite face un scandal monstru ,i se da nr de telefon al doctoritei si vb cu aia ...cica daca nu ne convine sa ne luam foile sa ne mutam[poc][poc][poc] .Nu am vazut atat nesimtire de cand sunt .M-am dus mai tarziu sa o intreb pe aia daca imi da trimiterea pt mine la parhon in cincinalul asta si sa vezi minune ...chiar daca nu era dr ,imi da asistenta trimiterea (de unde ieri nu putea ca cica nu avea parafa ) .Intreb daca trimiterea e buna ,pt ca era pe acelasi tip de formular ca trimiterea lui Andrei (care nu a fost buna ) ,si mi se raspunde ca da pt mine e buna,ca stia ca aia pt copil nu e buna ! Am intrebat si eu ,atunci la ce m-a sunat ca sa vin cu copilul ,la ce mi-a dat-o ,sa ma plimb de pomana cu copilul prin spital??[bang][bang][bang]. Mama lui Andreiutzu
m-am enervat eu cand am citit...rau de tot. imbecila naibii. n-are pic de consideratie pentru pacienti (mai ales ca aveti si un copil pe care e greu sa-l porti pe drumuri). cum o cheama pe madam dr? (te intreb din curiozitate, caci un timp am lucrat ca reprezentant medical in facultate si stiu zona si pe cucoanele de la "dispensar"). Alina [gravi] [fetita] [url="http://bd.lilypie.com/EMwkp2.png"]Arina Ilinca[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/VYVwp2.png"]Anya Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Briantis,poti face o cerere in care precizezi ca vrei sa te transferi de la medicul tau de familie si o depui la DSP.Deci, nu e nevoie sa mai astepti 6 luni! Irina si [copil] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fg_irina/my_photos"]Matei-Cristian[/url] (1.sept.2005) [url="http://b2.lilypie.com/gxJEp2.png"]uite asa cresc eu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, asta e madam grajdeanu aia care a fost sefa cetedrei de medicina de familie de la facultate. pe langa epitetele care imi vin acum in cap si care nu se pot spune, stiu ca este si f ocupata si angajata in tot felul de comitete si comitii. asa ca renunta la ea daca poti. Alina [gravi] [fetita] [url="http://bd.lilypie.com/EMwkp2.png"]Arina Ilinca[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/VYVwp2.png"]Anya Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, asta cu doctoreasa de fam. de negasit semana identic cu povestea noastra. Nici a noastra nu e de gasit, Stefan chiar a intentionat sa o reclame la Colegiul Medicilor, nu l-am lasat eu din "spirit de turma", am zis da-o=n ma-sa ....are martea libera si in rest 2 ore in care nici nu vine, asistoanta , toanta rau, nu are parafa, trimiteri parafate, nimic. Bineinteles ca in 9 luni am fost decat de 3 ori la ea, am renuntat sa mergem ca si asa ne-am cumparat TOT pana acum, inclusiv Ca, Fe, vitamine etc, asa ca ne-am luat doctor particular care vine acasa da pe 100 ron sau mergem la diverse clinici. Asa ca atunci cand mergi pe undeva si ne injura lumea pe noi astia din sistemul sanitar, mai ca-mi vine sa ma alatur cateodata, cu toate ca tac chitic, nu prea spun nici cunostintelor cine sunt si unde lucrez( fetelor din parc cu carucioarele)[bang]. Gravidutelor ce mai faceti? Bebeii mici ce mai fac? Echografii noi ceva, analize, ati mai facut? Sper ac sunteti toate bine si ca nu aveti probleme deloc. Va pup, Nico. www.nico.stfp.net
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am scapat de examene, si am apucat sa intru la "raport" sa vad ce se mai intampla, si m-a ingrozit patania lui Briantis cu med de familie [xx(][xx(][xx(]. Eu sunt cam necajita cu copila mea, cred ca vrea sa renunte la lapticul din bibe, si in seara asta a lasat mai mult de jumatate din lapte, in conditiile in care adora laptele [q].Oricum de 2 luni manaca putin, eram linistita ca macar dimineata si seara isi bea lapticul mult indragit.Dar in conditiile astea nu stiu ce sa fac [bang][bang][bang].Ce ma sfatuiti? Stiu ca nu trebuie sa o fortez cu nimic, pt ca mai rau fac. Sunt descisa sugestiilor. Pupici Mona & Briana (8.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mona, din cate mi-o amintesc pe briana in poze arata f bine si e chiar genul bucalat (avem si noi un exemplar acasa! [:D]), asa ca nu e cazul sa-ti faci probleme ca nu mananca. stiu ce vrei sa spui...laptele. sunt copii care dupa ce sunt intarcati la un an, an si ceva, nu mai pun gurita pe lapte cateva luni si nu sunt probleme. poate doreste iaurt sau branzica. anya bea maxim 300ml pe zi, iar de iaurt nu se mai atinge decat f rar, desi inainte era preferatul ei. mananca parca mai putina mancare ca inainte, dar e disperata dupa fructe, ceea ce ma linisteste. stii povestea cu fortatul, asa ca n-am ce sa-ti spun. au perioade si perioade, caci incep sa aibe si ei preferinte si mofturi. cand ma gandesc ca anya manca 200g iaurt plus branzica facuta in casa (era preferatul ei), in vremurile ei bune, parca nu-mi vine sa cred ca acum nu vrea sa-l mai vada. dar, la drept vorbind, si eu m-as fi saturat de atata iaurt [:D] felicitari pentru sesiune, tie si celorlalte fete care au terminat. nico, ma bucur ca ne-ai mai scris...stiu povestea cu mamicile din parc si cadrele medicale [:D]. numai ca de la un timp, la mine e altfel. eu am cel mai dezbracat copil din parc, in mod constant: fara caciula (cand altii au si fulare la gurita la 12 grade), fara geaca...etc. si mamicile ma privesc dezaprobator. cateodata mai indrazneste vreo bunica sa-mi faca observatie si atunci sa te tii [:D]. inainte taceam, raspundeam ca nu ii e frig anyei, ca e invatata asa si ca n-a racit niciodata. ei, acum chiar nu le mai suport si le spun ca sunt medic, ca lucrez in pediatrie si ca pacientii mei fac parte dintre copii ca ai lor, infofoliti si transpirati, care vin cu febre si muci.pfuuu...am aobservat ca ccc chestia asta are un super-efect. deodata devin interesate, dar si jenate. ii dau copilului fularul jos de la gurita...comic ce sa mai [:D] Alina [gravi] [fetita] [url="http://bd.lilypie.com/EMwkp2.png"]Arina Ilinca[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/VYVwp2.png"]Anya Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO, Anya![bis] Imi place ca reactionezi, dar, nu ai putea sa o mai faci si pe aici din cand in cand ca eu deja nu prea mai pot sa tin piept tuturor ineptiilor pe care le citesc zilnic! Adica mai pot dar nu mai am timp sa scriu si unde mi-e drag sa o fac! Briantis, felicitari pentru sesiune! Desi, parca, mie inima grea si spun asta gandindu-ma "uite cum mai pierd romanii un medic bun fiindca nu stiu sa il pretuiasca!" Offff! In ceea ce priveste respectiva doctoritza de familie, mi-e jena sa scriu ce ar trebui spus depsre asemeena specimene, si mai e si cadru didactic! Evident ca si asistenta respectiva ar trebui sa fie pusa la punct dar, in societatea in care traim.... Briana, pot sa ma alatru tie ca sa ne plangem impreuna de bebeii mofturosi! Doamne, nu inteleg de ce sunt atat de masochiste mamicile care incep de la 2 luni diversificarea (probabil ca nu au gemeni si nici nu prea au cu ce sa isi umple timpul liber)! Eu ma chinui de o luna cu pregatitul mesei, sterilizarea ustensileleor, datul de mancare (dureaza o ora in cel mai bun caz) si ma gandesc cu drag ca vine noaptea si trebuie doar sa ii agat pe amandoi sa ii pun la san si in 10-15 minute am terminat si cu masa si cu spalatul vaselor! Anya, ce iaurt ziceai ca i-a placut frumoasei tale? Ca ai mei scuipa cu mare aplomb iaurtul Natura (mie imi place mult)! Si inca ceva, cu ce Domane iarta-ma pot eu sa le dau sa bea cei 150 ml de lichid recomandati? Biberonul numai stiu sa il foiloseasca (e foarte bun de masat gingia in schimb), cu canitza nu pot inca iar cu recipientele acelea cu picurator mai mult curge pe bluza decat in gura![help] Va pup si va marturisesc cu regret ca intoarcerea mea la spital (singurul loc unde ma pricep sa fac si eu ceva pentru ca vad ca esuez lamentabil in postul de gospodina casnica) se inderparteaza din ce in ce mai mult!
Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru incurajari.[flo][flo][flo] Nu o fortez pe Briana cu nimic, pt ca oricum nu as putea.O las pe incapatanata mea sa manance cat vrea, ce vrea si cum vrea, chiar daca trebuie sa o schimb din cap pana-n picioare de mai multe ori pe zi, si sa ma curat si pe mine si bucataria. [:D] Sheannampeu macar am avut noroc pana la un an a mancat Briana de a rupt, in 10 minute eram gata cu masa, era de pus in reclama, nu e refuzat nimic, nu a scuipat nimic. Si mai era si o pofticioasa si jumatate, cersea de la oricine manca ceva. Acum lucrurile s-au schimbat destul de brusc, si mancam de 2 luni tot mai rau. Sta si 6-7 ore fara sa manance absolut nimic, si apoi cu 3 lingurite de mancare gata masa. Am sa incerc atata timp cat e vioaie, vesele si energica sa nu-mi fac griji si s-o las in pace. In rest fetelor ce va mai fac bebeii? Se bucura de soare si plimbari lungi? Ca noi tare ne bucuram. Pupici Mona & Briana (8.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...