Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Medicinisti din toata lumea uniti-va....AICI! (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna, medicinisti mamici,tatici din toata lumea! Ma numesc Andreea si sunt mamica lui Andrei, care are 9 luni jumate'. Sunt asistenta medicala, asa ca poate ma primiti in clubul vostru. Din pacate unde lucrez eu (o camera de garda - dispecerat) nu pot spune ca practic meseria de AM, mai mult scriptologie si telefoane ( am 3 aparate telefonice pe birou). Din cand in cand mai reusesc si eu sa masor o tensiune, o recoltare, un EKG, asa, ca sa nu uit, dar mai mult lucrez cu fise de internare si relatii la telefon. Acum stau acasa cu dragul meu puiut, dar ma gandesc, din cauza sit. financiare, sa reincep lucrul. Ce sa-i faci, nu ne mai descurcam. Am 32 ani, Andrei este primul copil. Ce-ati mai vrea sa stiti despre mine, ma intrebati. Andreea[mamica] lui [copil] Andreiut Puiut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna.sunt adriana,am 26 ani si o fetita - Raissa Maria de 1 an si 3 luni.am trminat medicina in bucuresti in 2005,in nov. 2005 am dat rezi pe chirurgie insarcinata fiind in 36 sapt,nu l-am luat,decat medicina de familie la care am renuntat.am nascut fetita dupa care am stat acasa si inca mai stau.anul trecut am mai dat o data rezi tot pe chirurgie pt ca vreau sa fac gineco sau orl.citisem ffff putin si iarasi am picat.toto mf tot renuntare.nu vreu deloc sa fac mf pt ca nu-mi place.acum am angajat bona la fetita pt 5 ore pe zi ,timp in care eu invat pt rezi.dar acum o sapt au schimbat materia pt rezi,ne-au alipit de cei de la interne,deci dam toti gramada ex,este materie in proportie de 80% noua pt mine,sunt disperata si nu stiu ce sa fac.sa mai dau o data dar in conditiile in care ma pun serios pe invatat,sau sa renunt si sa ma angajez la o firme de medicamete? nu mai stiu ce dracu sa fac. sper sa nu va plictisesc cu acest mesaj lung,dar parca am nevoie de incurajarile voastre.sotul meu castiga f bine,a zis ca e absolut decizia mea,dar ma gandesc ca o sa iau ex si tot fara bani voi fi.nu stiu..... pana la urma cred ca mai incerc o data si va fi pt ultima oara.apoi mai vedem. in rest sunt ffff fericita cu sotul si fetita mea.e chiar peste asteptari,singura mea neimplinire fiind cea profesionala. va pupic pe toate si sa stiti ca pe o parte va invidiez ca aveti rezi luat.l-oi lua si eu pana la urma. [flo][flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adriana, bun venit! fetitele noastre sunt cam de-o seama. referitor la rezidentiat...problema asta m-a macinat si pe mine un timp. eu am lucrat din anul 5 ca reprezentant medical cu jumatate de norma si am avut perioade cand m-am gandit sa nu mai dau rezidentiatul. la fel mi-a spus si sotul meu, ca optiunea este a mea si ca ma sprijina in orice decizie. m-am hotarat sa dau totusi, pentru ca de cand ma stiu mi-am dorit sa fac medicina si mi-ar fi fost greu sa renunt la toti anii mei de munca, de stres, de nopti nedormite, de renuntari din facultate (ah, ce vremuri! pe atunci simteam ca imbatranesc cu cativa ani dupa un examen mai greu, acum mi se pare chiar frumos, privind in urma). am reusit sa iau din prima pediatrie, ceea ce mi-am dorit (desi toata lumea imi spunea ca e greu, ca e prost platit...stii si tu). pana atunci imi pastrasem totusi o rezerva, daca as fi vrut sa revin in compania la care lucrasem. dar n-a mai fost cazul. cand am luat primul salariu de doctor am avut un soc (desi eu lucrasem doar part time si chiar si asa diferenta era mare). dar nu regret nici un moment ca am ales medicina. pana acum, poate mai incolo...eu sunt destul de optimista si sper ca se vor mai schimba lucrurile... nici ca reprezentant medical nu e chiar roz. eu am avut noroc cu o prietena care m-a "introdus" si as fi avut sansa sa promovez repede si usor. acum s-au mai schimbat treburile. se intra mai greu, dar nu e imposibil. insa nu prea mai are legatura cu medicina. singurul avantaj este cel material si poate faptul ca iti faci multe relatii si ajungi sa cunosti multa lume. imi imaginez ca nu ti-e usor deloc sa o iei de la capat si sa incerci din nou, dar daca as fi in locul tau cred ca la fel as face. as mai da si anul asta. fetita a crescut, va fi si mai independenta si daca ai ajutor poti invata. nu e usor, dar se poate. am scris in viteza, dar sper sa fi fost cat de cat coerenta si sa fi inteles ceva. eu mi-am dat cu parerea, dar decizia este a ta. Alina [gravi] [fetita] [url="http://bd.lilypie.com/EMwkp2.png"]Arina Ilinca[/url] si [url="http://b2.lilypie.com/VYVwp2.png"]Anya Ioana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa ma apuc sa va scriu un mesaj mai lung si tocmai s-a trezit bebelusul :)) bun venit adriana si andreea! la multi ani alexandra!! mai stiti ceva de cristina_26, singura reprezentanta a chirurgilor de pe aici? o fi doborat-o munca, eh? despre medicina...si eu am marele noroc sa am un sot care castiga suficient de bine cat sa poata sa "tina familia" si la fel mi-a spus..daca asta imi place, sa nu ma gandesc sa renunt, oricat de putin as castiga. hai ca l-am lasat pe bebe 5 minute sa oracaie..ma duc sa-l comnsolez ca nu e singur si abandonat :))
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80909"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou![flo][/url]
[url="http://dexonline.ro/corect.php"]asa da, asa nu![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati venit Adriana si Andreea! [flo] LA MULTI ANI Alexandra!! [s] Adriana legat de Rezi, parerea mea, atata timp cat ai ales sa practici medicina din pasiune, si nu ai probleme finaciare care te-ar constrange sa faci anumite alegeri, as mai incerca si anul acesta sa dau rezi, chiar daca materia s-a schimbat. Fetita ta e mai mare, daca ai si ajutor, poti incerca. Cum spunea si Alina- Anya20, nu-ti va fi usor, dar suntem alaturi de tine. Aici suntem mai multe mamici [grup] care fac o a 2-a facultate, masterate, si care au examene de dat in sesiune, si care incearca sa le impace pe toate, asa ca si noi vom fi alaturi de tine sa te incurajam [invazie]. Pupici la toata lumea. Sa aveti un week-end minunat! Mona & Briana (8.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E FETITA![bis][bis][bis] Asta -seara,dupa ce-am terminat programul la cabinet,am rugat-o pe dr.sa-mi faca si mie un 3 D,ca se pricepe tare bine si aparatul este performant.si e fetita si e o scumpa,are 192 g si,desi abia maine face 17 sapt,pare mai matura cu 3 zile[:D][il] LMA,Alexandra! [url="http://new.photos.yahoo.com/balcanalina/albums/"]Alexandru,soarele nostru[/url] http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...