Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (23)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna miki si simo si bine ati venit in [grup] nostru . Sper sa va faca placere sa stati cu noi si bine inteles, sa ne onorati cu prezenta periodic, pt a va putea primii tricourile cu numere norocoase din echipa nebunaticelor de racusoare [huta] Cris ca bine zici...liniste rau! Unde o fi toata lumea?! [:(] Las ca vine sor'mea imediat si dah strigarea ...sa vezi tu apoi![^] Hai ca eu continui cu scoboratul unei cantzonete care m-a atins la corason si intru mai colea sa va dau stingerea. tzuc [pup] la dRacusoare si la nou venite [flo] [RO][url="http://community.webshots.com/user/Menna1979"]Menna[/url] [*] "I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..." __________________________________________________ [url="http://www.animapro.org/"]Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!![/url] "Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] p'acasuca fetelor...apai cam trageti chiulul...daca va scriu aci' sms de la Geo...oare va fac sa va bagati nasul si sa imi dati si mie vreo tema de discutii? nu de alta da' e liniste tareeee sms suna cam asa: " Sofia e ok. Are 7,5 kg, 73cm si ochii albastru. Acum cheleste, rade, chiuie, isi suge buzitele intr-un mod foarte haios, e pasionata de caruselul muzical, beculete. vrea cu inversunare sa stea in fundulet. mananca foarte bine cu lingurita si lista poate continua. Toata lumea spune ca seamana cu tati. E o scumpa! Va pup pe toate!" cam atatica...fug si eu la [baie] si...[tv] s'apoi [nani] [fuga] [9cer] MirelaV[9cer] pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am promis, am intrat sa va zic somn usor ... dar am oare la cine?! [q] ... plec la [nani]...poate maine vom fi mai prezenteeee ! [RO][url="http://community.webshots.com/user/Menna1979"]Menna[/url] [*] "I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..." __________________________________________________ [url="http://www.animapro.org/"]Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!![/url] "Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, va ofer o cafea tare si fierbinte! Am lipsit motivat, e vacanta si am stat si eu 2 zile acasica cu puiul meu! Si tare bine a fost! Mire, ai dreptate. Am gasit acel post, puteam sa ma duc, dar am ales sa raman la vechiul meu job de la liceu. In speranta ca sefa se tine de promisiune si imi mareste salariul. Firma aceea era la inceput de drum, nu stiu cat de serioasa era, plus ca nu oferea prea mult pt. un post de operator calc. Dar nu ma las, mai caut! [pup] si o zi buna. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata' [cit] Daca tot zicea sor'mea de ceva teme de discutii care sa va faca sa scrieti mai mult pe dc, iaca vin si eu cu cateva idei. Nu mai e mult si vine Sf.Valentin [il].Intrebare: cine,ce-i ofera partenerului.Vreau idei !? (nu neaparat mie,caci al meu deja si l-a primit in avans [xx(]) Alt subiect, citeam deunazi un horoscop naturist si mie una mi s-a potrivit perfect ce se spunea acolo...v-o redau si voua,sa vedeti daca va regasiti in el : "Dumnezeu a facut sa creasca o planta pentru fiecare boala - cu exceptia prostiei", spune un proverb german si, daca ne uitam la avantul pe care l-au luat in ultima vreme homeopatia, medicina aturista, medicina alternativa in general, vechiul proverb devine din ce in ce mai de actualitate. In S.U.A. anilor '90, circa o treime dintre pacientii cu program de asigurare medicala (health care) dezertasera, optand definitiv pentru metodele de tratament alternative. Principalul motiv invocat de ei a fost ca metodele alternative sunt mult mai putin agresive, pe de o parte si ca procesul vindecarii nu se margineste la repararea corpului fizic, ci se extinde si asupra starii psihice a bolnavului. Astrologia cuprinde, la randul ei, date cunoscute din vechime, cu privire la alimente, plante, minerale benefice nativilor nascuti sub vibratiile specifice ale unei planete. Cunoscandu-le mai bine, ne vom putea convinge singuri de efectele acestora. Insusi Hipocrate, parintele medicinii, afirma in scrierile sale:"Nunquam bonus medicus nisi astrologus" - nu poti fi un medic bun fara a fi astrolog. Asadar sa il vedem pe RAC Pentru a-si mentine in forma sensibilul sistem organic de lunarieni, Racii au nevoie sa fie dusi la inot inca de mici, ceea ce le fortifica nu doar corpul, ci ii echilibreaza si emotional, si ar trebui sa-si petreaca mult timp pe... ringul de dans.Asta pentru ca miscarile ritmice sustinute au un efect fortifiant deosebit asupra structurii corpului lor, unde trebuie avuta o deosebita grija de sistemul circulator si cel limfatic. Temperamentul racului este limfo-sangvinic. Racului ii corespund in corpul uman stomacul, duodenul si partea inferioara a esofagului, sanii, ochiul stang precum si varful plamanilor. Multe dintre problemele de sanatate ale Racilor sunt in legatura cu retentia de lichide in organism, care poate duce la intoxicatii si afectiuni misterioase, de natura psihosomatica si nu functionala. Disfunctiile digestive se fac simtite periodic, sub forma dispepsiilor organice sau functionale, care apar inca din copilarie si duc adesea la anemie. Aceleasi probleme digestive duc la pierderi de saruri minerale si vitamine din corp, la batranete apare frecvent incontinenta urinara. Alimentele cu un efect tonifiant si regenerator asupra organismului Racilor sunt varza alba si rosie, napii, pestele, lactatele (dar nu cele prea bogate in colesterol). Un aport suficient din alimentele mentionate reuseste sa mentina, in general, in echilibru acest organism delicat. Plantele cu un efect bun in aromoterapie sunt trandafirii albi, nuferii si crinii. Tarhonul ajuta la refacerea stocului de saruri minerale, la fel Verbina, iarba-surzilor si ochii-soarecelui sunt recomandate mai ales sub forma de tincturi. Remediile homeopatice cuprind Selenium, Argentum, Silicea, Antimonium crudum si Kali carbonicum. Periodic, Racii au nevoie de un aport de vitamina B2." Uite,acum ca v-am dat si eu 2 teme de discutii,astept sa aud "prezent" la strigarea catalogului ![^] Luati-va cafeluta ,ceaiul,lapticul,capucino sau ce-o mai fi dupa pofte si treceti la lecturat de dimineata. [:)] Va tzuc si o zii usoara in continuare ... [hia] [RO][url="http://community.webshots.com/user/Menna1979"]Menna[/url] [*] "I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..." __________________________________________________ [url="http://www.animapro.org/"]Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!![/url] "Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele cucuietele! Am aterizat luni de la munte. Nu vreau sa va oftic, asa ca nu va spun ca a fost mai ceva ca in povesti. Nu ma intrebati nici cat am cheltuit, ca prefer sa nu fac calcule! Simo, imi pare bine ca ne intalnim si aici, suntem colege la Odisee! Sper sa fii la fel de activa la racusori cum esti si acolo! Miki si tie bun venit si sedere indelungata! Vicki, in invatamant nu prea cred eu ca se schimba lucrurile! Dar bafta multa! Mire, m-ai dat gata cu mesajul de la Geo! Cristina, da, mai trag cate o tigara! Nu da cu paru, ca nu ma pot lasa de tot! Menna, pup! Angela, sar'na pentru referate. Iti spun eu ce si cum! Da sa nu uiti ca ai promis la toate 6![pup] Pup la toate racusoarele cucuiete si dispar in ceata sa cedez locul consortului!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...