Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racusori, la apel! (23)


Recommended Posts

Miki si Simo, bine ati venit!!!![grup] Menna, eu si al meu sotior nu sarbatorim SF. Valentin; noi suntem mai conservatori, iar Sf. Valentin e doar o sarbatoare de import. Noi sarbatorim dragostea in fiecare zi, deocamdata...[:I] [url="http://new.photos.yahoo.com/cris1313_2000/albums/"]Cristina[/url]
Viata era frumoasa, eu tanar, gata de lupta, sigur de izbanda.- Axel Munthe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

am ajuns acasaaaaaaa...si dupa sv am iesit la un suc in oras...minune minunata..k io nu ies..cu lunile [:D] eu...valentine's day...ummm...ne mai gandim [il] idei de cadouri..ce cadouri nene...nu e de-ajuns k are o comoara langa el? [:D] ipotetic vb [:D] mai fetelor...unde o fi angela??? ma retrag si eu la [baie] si [tv] si [nani] o noapte linistita tuturor [fuga] [9cer] MirelaV[9cer] pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mire , eu azi am avut impresia ca e vineri. Si imi faceam planuri ca nu trebuie sa ma trezesc devreme!!![bang][bang][bang] [url="http://new.photos.yahoo.com/cris1313_2000/albums/"]Cristina[/url]
Viata era frumoasa, eu tanar, gata de lupta, sigur de izbanda.- Axel Munthe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e sentimentul ca a trecut saptamana si parca ieri era luni ... asta inseamna ca nu s-au petrecut tare multe lucruri interesante ... iubire zi cu zi [:p],na s-o zic si io! [pup] Cat despre mine sa stiti ca m-am ofticat pe voi ca nu ati intrat, cand eu incercam in zadarnic sa resuscitez atmosfera! Efectiv vorbeam pt mine ...si nu-mi place deloc sentimentul. Mi-am promis ca nu mai intru sa scriu pana nu va vad ca va miscati p'aci ceva mai mult [:(] ...am fost suparata de'a dreptul, pe bune! Acum nu m-am putut abtine sa nu va mustruluiesc [curat] putin,ca na ...mi-era dor de voi [8)] Hai fug la treaba... mai am olecuta de chinuit vederea pe pc si apoi ma bag la nanica [nani] langa tzontzo al meu [:I] [RO][url="http://community.webshots.com/user/Menna1979"]Menna[/url] [*] "I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..." __________________________________________________ [url="http://www.animapro.org/"]Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!![/url] "Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor ! [hopsieu] Am ajuns si eu prin Bucuresti si am venit putin la camin la sot, ca sa mai bantui si eu pe net! Sofia nu sufera daca sunt plecata si eu o data la 4 luni! Ar fi super sa am internet acasa,insa momentan nu se poate! Multumesc ca nu m-ati exclus din lista voastra![pup][pup] Deci sa incep cu inceputul! 26.09.2006 ora 06:00. Cum Sofia nu avea de gand sa apara a trebuit sa mi se rupa membrenele. Am ajuns in jur de 8 la spital si dupa ce m-am imbracat in camasuta "de forta" m-am dus frumusel in sala de travaliu unde mi s-au rupt membranele la 10 de catre Bogdan. Monitorul arata ca bebe este OK,insa lichidul era verzui, ceea ce insemna ca nu este totul bine. Si cu toate acestea am incercat sa nu ma stresez. Am rezistat eroic pana la dilatie 4, iar dupa aceea am cerut epidurala, desi speram sa rezist pana la capat. Totul era amplificat de strigatele si tipetele mamelor, care nasteau si pe care le auzeam perfect. Telefonul suna in disperare: "Ai nascut? NU! Raspuns invariabil!Cand nasti ? cand vrea Dumnezeu ! Am ajuns destul de greu la dilatie 10, asta intamplandu-se la 19:15,iar la 19:30, o nasteam pe Sofia. Primul gand cand am vazut-o "seamana cu tati" era asa micuta si delicata, desi aveam cat de curand sa aflu ca este foarte puternica.Nasterea efectiva nu m-a durut desi efectul epiduralei trecuse de mult, cat m-a durut cusutul. Iar firul nu se mai termina,iar eu intreb in disperare : "Dle Dr. mai aveti mult? De abia am inceput crosetatul!" Am stat pana la 23.30 in sala de nasteri pentru ca nu aveau paturi disponibile si incepusem sa ma iau la intrecere cu peretii, pana s-au prin ca perfuzia era oprita.[:0]Mi-am revenit la o culoare normala, am ajuns in salon si in noatea aceea m-am perindat la [consti] de 4 ori! Noroc ca era aproape! Am adormit gandindu-ma la puiul meu, dar stiam ca era pe maini bune. A doua zi m-am prezentat la alaptat, insa nu a fost totul chiar roz pentru ca eu nu prea stiam cum sa o pun, ea nu prea vroia sa suga, dar am reusit sa ii dau pana la urma bunatate de colostru. Era asa mica si dragalasa, cu toate ca avea 53cm si 3.740kg, iar acum depindea de mine 100%. Era cea mai blondina dintre toti copilasii, avea un vartej de toata frunmusetea, pe care inca il pastreaza, doi ochisori bleumarin, iar manutele aveau niste unghiute lungi! Iar fata ii era deosebit de alba! Mai tarziu a facut icter,pe care l-am tratat la Bz. Faza comica :era cu mine in salaon,pentru ca ziua ii tineam noi si la un moment dat a inceput sa miroasa urat![consti]Bineinteles ca era meconiu, pentru care mi-a trebuit foarte multa rabdare si vreo zece servetele umede, iar apoi ajutorul unei mamici sa mas ajute sa impachetez sarmaluta ! Tare [mariaj] a mai fost ! Am scapat cu bine, ne-am externat si a doua zi am plecat la Bz. A fost foarte cumintica pe drum, a facut nani, iar pentru doua saptamani totul a fost simplu ! De supt nu prea voia, insa am reusit performanta pana la 3luni jumatate [:I]Dupa nu a mai vrut sub nici un chip. Bine ca a luat si atat. Partea cea mai frumoasa a fost cand au inceput colicii. Nu doresc nimanui asemenea crize. PUr si simplu ziceai ca isi da duhul! Nu stiu de unde avea atata putere ! A trecut si asta, am inceput diverisificarea si totul e OK. Acum plage cand e obosita si cand ii este foame. E vesela, chiuie parca ar fi la nunta, cand e fericita are niste priviri de te topesc efectiv, e foarte pasionata de beculete si tot ce straluceste, ii place la oglinda (doar e fetita)[:D], adora sa faca baita si masajul de dupa, tine foarte bine jucarioarele in mana, incearca sa se ridice, da dinpicioruse toata ziua,ii place plimbarica si adoarme doar leganata. Inca nu am reusit sa o dezvat de obiceiul asta! Asta e! E scumpica foc ! Sper sa pot trimite cateva poze! [pup]tuturor! Noapte buna si somnic pufos! Menna nu ma acuza de plagiat !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo[pup], bine ai revenit! Sa-ti traiasca fetita si sa creasca mare! Menna, [pup] sa treaca supararea pe racusoare lenese la scris! Angela, [pup] si tie, pe unde umbli? Am mare, mare nevoie de tine! Ma pregatesc de wk, nu mai am chef de tb, incerc sa plec mai devreme... [pup][pup][pup] si wk placut! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...