Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt - Perla Moldovei (15)


Recommended Posts

Buna dimineata! Ana, despre ce a fost emisiunea? Nu cred ca noi prindem postul asta si, oricum, abia acum am vazut ce ai scris... Ai un sot vedeta, deci...[:)] Dana, am fost la doctorita, a zis ca inca mai are ceva rosu in gat, dar e spre bine. Bineinteles, consultatia a costat 150 mii, cu toate ca era un control doar si eu stiu de la petrovici ca la control nu se iau bani...dar la schmid ma asteptam. Oricum, mi-a placut de ea, ca medic. Iustina nu mai e chiar asa rau, nu mai e ragusita, insa mai tuseste si ii curge nasul. De tusit, tuseste din cauza secretiilor...[bang][bang][bang] Asta noapte a dormit putin mai bine, asa ca nu mai sunt nici eu asa zombi ca ieri... Carmen, bafta cu lucrarea. Ares o fi avand si el o perioada in care se plictiseste mai des...se mai intampla. Ai grija ce numere pui, bafta, ca eu astept sa castigi saptamana asta, sa stii![alcool][alcool][alcool] Ianusca, unde m-ai vazut? Daca era prin zona petrodava, posibil, ca e pe langa serviciul meu si am iesit ieri de vreo 2 ori, in graba. Am luat ospamox, nu amoxicilina. Criss, ce face Andrada? E mai bine? Cum a dormit? Multa sanatate! Laura, ce mai fac strumfii? Mai povesteste-ne din aventurile lor! Pisicuta, Ionella, mai traiti? Mira_m, cum stati cu inscrisul la gradinita? O zi buna la toate fetele! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata! Vremea asta frumoasa a adus iar o gramada de tantari. Ieri am prin 2 plini de sange, si azi dim. iar unul cu sange. Au intepat-o pe Lara pe manute si pe mine la fel. Criminalii! Dana, si la noi e la fel, cand am ceva de facut sau trebuie sa plecam undeva dim, Lara doarme dusa, si cand as vrea si eu sa dorm, ca s-asa nu e nimic la ora fixa, e in picioare la 6. Azi s-a trezit iar la 5:30, doarme insa dusa in timpul noptii si azi nici n-a mai marait de dim. Eu cascam de zor, iar ea canta si avea chef de joaca. Carmen, noi ne oferim sa-i tinem companie lui Ares. Lara vrea si ea copii in preajma si din pacate nu avem. Ce subiect ai la lucrare? Spor la scris, idei multe! Ianusca, spor si tie la invatat! Cand se culca Ian al tau? doarme singur in camera sau cu voi? Eu am incercat mai multe. Cand se trezea mai des in timp. noptii, am dormit cu ea, ca m-am gandit ca poate are nevoie sa ma simta aproape. In fine, ea are faze si faze. Insa de cand i-am dat Helmiflores(pt. giardia) si nu mai are, doarme mult mai bine. Deci, poate chiar parazitii astai o fi deranjat-o. Tu i-ai facut analizele? Lora, ma bucur ca Iustina e mai bine. Ospamox e antibiotic? Pt. ce e? Adriana si Lara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, ma bucur ca Lara doarme bine si ca e cu "chef". Iustina e mai bine, are mult chef de joaca si ea, dar inca mai are putin rosu in gat, mai tuseste din cauza secretiilor care o deranjeaza si ii curge nasul, nu vrea sa-l sufle, cu toate ca stie cum...ne chinuim cu medicamentele pe care nu vrea sa le ia, dar in general e totul ok. Ospamox e antibiotic, da, mie mi-a dat pentru laringita. Vad ca da rezultate, din fericire. Cand veniti in Piatra sa vedeti apartamente? Mai aveti noutati? Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu e decat un apartament. Dana si Ana, au fost dragute si mi-au scris, insa din toate (vreo 7) numai unul e mobilat si pare conform cerintelor noastre. Are 3 camere, ca a patra proprietarul a facut-o baie. Pacat, ca eu vroiam inca un dormitor pt. mama. E pe Al. Lapusneanu, langa rest. Laguna, asa ne-a zis, nu stiu cum e zona, insa venim maine dupa-amiaza sa-l vedem. Speram ca vom vizita mai multe, insa pana acum de la ag. imob. nici un semn. Treb. sa mai sun la prietena ta. Vom veni insa fara Lara, ca 2 ore jumate in masina dus mai ales dupa-amiaza cand nici macar nu mai doarme nu are rabdare si face ca toate alea, apoi la intoarcere iar drum cu masina, o lasam mai bine acasa cu mama mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, stiu si eu ce inseamna un drum cu copilul dupa tine, care copil nici macar nu are somn la ora aia...[bang][bang][bang] Zona e destul de buna langa rest. Laguna, dar nu stiu cum sunt apart. cu 4-respectiv 3 camere de acolo. Depinde si unde anume e asezat blocul, o sa vedeti voi. L-ati gasit prin agentie? Cat ar fi chiria? Sper sa aveti bafta sa fie pe placul vostru, macar! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana a fost in leg cu ce face el. Lora dintro aparitie tv nu-i chiar vedeta.[:D] Emisiunea se cheama Replica. Ce bine ca si-a mai revenit Iustina. Mai, nu stiu exact ce post e asta. Din ce am inteles apartine de teleMutch(sper ca am scris corect). Cica e fostul tele7abc. Mai multe nu stiu. Adriana daca mai apare azi ceva iti trimit. Ieri nu era nimic nou sub soare[:D] Mai sunt si alte ziare, dar in asta gasesti cam ce te intereseaza. Carmen bafta cu lucrarea. Ana[gravi] si [copil] Casandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Unde umblati? Cam tacute azi ... Ana cand am vazut mesajul cu Iliuta la TV, m-am repezit la telecomanda, dar nu l-am gasit pe nici un post [:(]. Nu ai inregistrat emisiunea? Tu cum te mai simti? Au trecut greturile? La ce doctor mergi? Ianusca shtrumphii sunt bine. Sanatosi, se joaca, ma ajuta la treaba si fac tot felul de pozne. Piticii impreuna cu o carte cu Alba ca zapada le-au primit cadoua de Craciun de la mama mea. Le plac foarte tare! Mereu ii aliniaza, ii hranesc, ii pun prin cutii, le spun "piti" sau "ptiti, ptipi" depinde cum le vine la gura. Alba ca zapada e "aba" si Bianca imi arata de fiecare data ca are "mei, mei " in par (o funditza), apoi isi duce mana la parul ei. Dar nu ma lasa deloc sa-i pun moatze in par. Da din cap, fuge si daca reusesc sa-i pun vreo clamitza trage cu mana pana o da jos [bang] Carmen spor la scris! Cand trebuie sa fie gata lucrarea? Lora ma bucur ca Iustina e mai bine. Sper sa se puna de tot pe picioare cat mai repede. Din aventurile shtrumphilor ... pai ieri am fost in parc si Rares a tinut sa punain cosul de gunoi jumate din pietrele din parc, Bianca a tzopait o gramada pe platforma aia de lemn care se clatina usor de la topogan, am facut intrecere care ajunge sus pe scari ... Rares a cazut peste margine canapelei in cap ... treburi de astea. Imi spala zilnic de mai multe ori canapeaua cu apa din biberon. Aseara au mancat clatite cu finetti si erau amandoi unsi de ciocolata in jurul gurii [:D]. Criss ce face Andrada? E vorba de oreion pana la urma? Eu le-am facut la ai mei vaccinul anti- oreion pe la inceputul lui decembrie. Nu cred sa fie vreo problema, chiar daca fata ta era purtatoare de virus cand s-au intalnit. Oricum, n-au nici o problema de sanatate, nici un semn aiurea. Mananca bine, dorm bine. Vad ca trecem printr-o perioada buna. Sa vedem cat ii tine. Partea si mai buna e ca le ies la amandoi masele, un canin lui Rares, dar nu scot nici o faza naspa, ca sa zic asa. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauragosu/my_photos"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...