Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gravida lasata


Recommended Posts

subscriu la ce au scris majoritatea! de ce a stat atatia ani cu un barbat pe care nu-l iubea... in fine,a crezut ca s-a gasit marea iubire,dar s-a inselat! acum tb sa fie fericita ca are un copil...ca mai tarziu nu prea se mai putea! pt copilul acela sa fie tare si sa lupte ca el sa aiba si un tata,asa cum o fi.....de weekend! si cine stie poate odata va intalni si adevarata iubire! Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu cred ca are sens sa mai intrebe cineva "de ce atunci nu a reactionat asa....sau de ce nu a facut asta"... asta e situatia si fata a cerut un sfat,degeaba criticam acum ca faptul e consumat. Personal ma bucur ca nu a facut avort...daca dupa ani de tratamente era in stare din dragoste sa faca asta inseamna ca depinde de el ca de aer (si e f slaba ca si persoana fara suparare)---ceea ce e distructiv in orice relatie...e bine sa pastrezi masura in toate. Faptul ca nu a iubit si poate nu s-a simtit iubita e clar ca a fost un mediu favorabil pt o aventura de genul asta. Ea trebuie sa se gandeasca asa....un barbat de 27 de ani (scuze domnilor nu vreau sa dati cu rosii...sau dati dar sa ma anuntati inainte sa o tai...)nu se implica intr-o relatie sentimentala cu aceeasi profunzime ca o femeie de 40 .Pt el este poate o iubire,...dar vor mai fi si altele ca doar are timp ,mai ales daca nu e hotarat sa-si formeze o familie.El de asemenea e prea dependent de parinti ceea ce la un barbat de 27 de ani mi se pare inadmisibil iar pe de alta parte e slab si schimbator...dupa ce trecea marea iubire si ea il vedea cum e in realitate nu ar fi ramas impreuna. Deci relatia lor in timp e imposibila. Ea ar trebui acum sa lase smiorcaiala,are un bebe mic acolo care depinde 100% de ea...nu el trebuie sa plateasca pt ceea ce s-a intamplat mai ales ca imi imaginez ca ii e drag de el. Pt ea bb trebuie sa fie pe primul plan, sa aiba grija de ea, sa fie sanatoasa sa-l poate creste,sa-i ofere iubire,caldura....barbati gasesti cat ii lumea dar copilul tau e ceva ....ce nu poate fi asemanat cu nimik...iti ofera o implinire de neimaginat.Crede-ma merita orice sacrificiu un copilas, sa vada partea buna....daca nu o impingea el nu avea asa o comoara. In cel priveste pe el...pierde atat de mult nici nu-si poate imagina se autopedespseste fara sa stie....acestea sunt lucruri care se razbuna in timp ...imi va parea rau de el peste 25 de ani cand isi va da seama ce a pierdut. Asta e trist in viata....cand faci o tampenie iti dai seama numai dupaaaa si de obicei cand e muult prea tarziu. Ceea ce am spus nu sunt presupuneri...am vazut asta in familia mea. mult succes,sanatate la mamik si bb diana si [copil]Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand felicitari, nasei tale pentru puiutul care o sa il aibe, sa fie sanatoasa si ea si bb, va vedea ca dupa ce vine copilul acesta ii va umple golul din suflet si o sa fie fericita...fetelor e atat de usor sa il judeci pe celalalt de langa tine, sa spui ca e imatur, ca nu s-a gandit, ca mai stiu eu ce vina are pentru ceea ce i s-a intamplat. si ce daca a gresit, care dintre noi nu greseste macar o data in viata, cartile au fost jucate in viata ei, acum nu trebuie decat sa invete sa accepte urmarile si cosecintele actiunilor ei si sa fie fericita alaturi de copilasul ei. nu mi se pare asa o mare nenorocire ca a fost parasita de baiatul acesta. altii traiesc in viata drame cu adevarat oribile si tot reusesc sa vada partea buna a lucrurilor. Didadi cereai un SFAT pentru nasa ta, atunci acesta ar putea fi urmatorul: sa vada sfarsitul frumoas al acestui capitol din viata ei si anume bebelusul... va pup Mary Marybell si bb Erik (23 dec 2006) [url="http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762382274358"]poze bb [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa fie tare sa se pregateasca pt sufleteluil ce o sa vina curand, sa fie fericita ca e sanatoasa, si sa se roage sa fie puternica, tipul in ciuda a celor 27 de ani care-i poarta se pare ca se ascunde sub fusta mamei si e incapabil sa-ti tina promisiunile si sa-si asume responsabilitatile...ea nu cred ca a gresit crezand ca EL va fi THE ONE si a sperat intr-o iubire.....pacat ca sa terminat asa [q] ar putea sa-l ia un pic la scuturat si sa-l intrebe dak a fost ceva in capul lui, atunci cand totul era frumos....dar se pare ca nu, si daca isi da seama de asta nu o sa-si mai bata capu.... ma rog sa-i fie ei bine si bb-ului mic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am credinta ca nimic in viata nu este intamplator, poate ar ajuta-o daca s-ar gandi ca tot ce s-a intamplat a fost asa tocmai pentru a veni pe lume un copilash deosebit! [il]. Multa putere si intelepciune, barbati sunt la tot pasul. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A incercat sa vb cu el, sa-i spuna ca nu procedeaza bine si ca treb sa se gandeasaca la ce face.Singurul lucu pe care il spune este ca vrea sa fie singur ca nu mai suporta.Ce,nu stiu.este fericita ca are un copil dar daramata ca nu o sa aibe tata.va multumesc mult pt toate sfaturile,o sa-i transmit.Va pup pe toti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai didadi nu cred ca a criticat nimeni nimic...la mine cel putiun era mai mult o intrebare retorica...totusi sa stai 17 ani cu un barbat pe care nu-l iubesti?!!! in fine,intrebarea era alta ...si vreau sa mai completez ca starea ei de acum se datoreaza si faptului ca e insarcinata, pt ca in perioada asta se produc multe schimbari in organism ...va mai fi asa (sa zic depresiva!) si dupa ce va naste inca o perioada destul de lunga si pt asta cred ca are nevoie de ajutor de specialitate,de un psiholog care sa o ajute sa treaca mai usor si sa vada padurea de copacii sau invesers...copacii de padure, sa vada dincolo de ceata aceasta... pt ca un copil e cea mai mare minune pe care ne-a lasat-o Dumnezeu.... si bineanteles ca are nevoie de prieteni care sa o sustina si sa nu o lase singura.... va trece si perioada asta si mai tarziu va intalni si omul potrivit....bafta [pup] si copilul va aveat tata....legal tot va avea si dacat un tata care nu vrea familia asta si vor fi scandaluri,reprosuri,amagiri...si tot tacamul mai bine singura si liniste.... omul asta nu vrea,acum,mai tarziu,nu se stie....poate se va schimba...poate nu....ea e datoare sa aiba grija ingerasului care va veni pe lume...din nou,bafta [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...