Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gravida lasata


Recommended Posts

Ma bag si eu in discutie..... Vorbesc din postura femeii de 42 de ani, cu ani de tratamente pentru fertilizare, tratamente fara rezultat, asa ca: Didadi, bine ca nasa ta nu a renuntat la bebelus. Eu am credinta ca Dumnezeu decide cum si cand ne face parinti, si nu noi.... asa ca acum era momentul pentru ea sa devina mama: probabil ca trebuia sa invete din propria viata cum se plateste ne-iubirea si iubirea, ca apoi sa poata sa inteleaga ce inseamna sa dai si sa primesti neconditionat iubire. Singura fiinta care te starneste intr-o astfel de masura este un copil: indiferent de ce face, el ramane tot copilul tau, iar copilul isi va iubi mereu parintii, chiar daca uneori, in anumite situatii, poti avea, ca si copil, senzatia ca iti urasti parintii. In alta ordine de idei, va rog frumos sa-mi explicati si mie ce inseamna: copil fara tata? Chiar si ''in vitro'', copilul tot are un tata, cu atat mai mult cu cat bebelusui in cauza a fost si este dorit de parinti, problema fiind de fapt imaturitatea unui barbat-tata de 27 de ani....Un cliseu de tipul''copil fara tata''poate marca definitiv evolutia unui copil... Doamne iarta-ma, nu mai suntem pe vremea lui Ceausescu, atunci cand ''omul de tip nou'' nu avea voie sa ''produca'' bebelusi in afara casatoriei ; iar bebelusii acestia sunt persoane absolut normale, nu au nicio tara , nicio'' buba in cap''. madalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

E o poveste foarte frumoasa, daca stii cum sa o privesti ! O femeie care a iubit in sfirsit, poate prima data in viata ei si va avea un copilas. E norocoasa de 2 ori: ca a cunoscut ce e iubirea,a avut parte de 2 ani de iubire si apoi e binecuvintata cu un copilas. MULTE FEMEI SI-AR DORI ASA CEVA ! Englezii au o vorba: " count your blessings" , in sensul de sa fim bucurosi pentru ceea ce avem ! Ce ar trebui sa faca ea acum: sa faca curat in viata ei pentru ca se apropie cele mai importantesi frumoase momente pe care o femeie le poate avea: va deveni mama ! Sa nu uite clipele frumoase caci e bine sa-ti amintesti de ele si sa ii povesteasca copilasului despre tatal lui/ei . Sa se focalizeze pe pozitiv ! ------- Life's a journey, enjoy the trip !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca a divortat de un barbat pe care nu il mai iubea a fost lucrul cel mai corect pentru amandoi. Mi se pare normal sa termini ceva frumos in mod civilizat si sa nu stai sa perpetuezi o stare de disconfort pentru toti cei implicati. Faptul ca s-a indragostit de un "copil cretin" nu e vina ei. Cred. Sa arunce primul piatra cel care alege numai cu mintea, nu si cu inima. Insa faptul ca a ramas insarcinata si va avea un copil este cel mai bun lucru care i se putea intampla in viata. Poate pentru moment nu constientizeaza acest lucru dar va vedea mai tarziu. Ii doresc mult succes rolo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Pardon, dar mie mi se rupe sufletul cand ma gandesc la puiul ala mic. Scuze, dar ce fel de mama e aia care vrea sa faca avort dupa 2 ani de tratamente, doar pt ca masculul nu mai vrea copilul? Inseamna ca de la bun inceput nu l-a vrut, si atunci mai bine il da spre adoptie. Cat despre marele amor pt masculul ala, ei bine, se mai intampla. Nu controlam noi de cine ne indragostim. Insa ne putem controla comportamentul. Nu mi se pare ca la 40 de ani da dovada de prea multa minte. Dar acum zarurile au fost aruncate, asa ca trebuie sa se gandeasca bine daca e in stare sa isi iubeasca copilul fara sa isi verse frustrarile asupra lui. Cred in libertatea de a alege a femeii, desi avortul sau abandonul mi se par un pacat. Dar mi se pare un pacat mult mai mare sa cresti un copil fara dragoste. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...