Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Dar daca el se poarta asa acum pentru ca si el te place si vrea sa vada cum reactionezi daca l'ai vedea cu o alta fata??? [zana]Anderrusha [url="http://community.webshots.com/user/anderrusha"] Nice To Meet You ...Here [/url] "Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Anderra
Dar daca el se poarta asa acum pentru ca si el te place si vrea sa vada cum reactionezi daca l'ai vedea cu o alta fata???
Da, ideea asta imi place si mie, cateodata face bine, in sensul ca tu ti-ai da seama care iti sunt sentimente fata de el oricum ar trebui sa va intalniti si sa vorbiti clar despre situatia voastra bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca-i o partida pierduta, daca te mai intereseaza. Abea acum trebuie sa fie mai frumos, mai interesant. Daca vei sti sa fii femeie, o sa castigi, pentru ca e clar, omul e nehotarat. Nu poti inca sa-l acuzi prea tare. Asa ca...la lupta! [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"]Vara lui 2006[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda... si eu cred ca batalia nu este inca pierduta! sigur ti-ar fi fost mai usor daca erai doar tu si el 'pe scena'... dar asta e viata, nimic nu se obtine atat de usor... sau poate ca da, dar astea sunt exceptii (io-s o exceptie de-asta [:D]) ce as face eu? as merge inainte, l-as cauta, m-as intalni cu el, ne-am simti bine, i-as spune de la inceput ca de-acum schimbam statutul, nu mai suntem doar amici, incercam sa construim o relatie... daca el este inca nehotarat in ceea ce priveste 'concurentza'... cred ca va accepta! doar ca asta mi se pare foarte important, sa ii spui de la inceput ce carti vrei sa joci si care este premiul... sa stie de unde plecati si unde vreti sa ajungeti. acuma depinde doar de tine daca te poti implica in chestia asta, stiind ca cel putin deocamdata el are si o varianta de back-up... mie mi se pare o provocare, pe de alta parte daca te gandesti ca poti la final sa pierzi... tu singura trebuie sa pui in balanta si bune si rele, si sa vezi ce alegi pana la urma, dar nu sta prea mult pana sa iei decizia, ca poate te trezesti cand este deja prea tarziu! _________________________________ ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb [hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003 [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Povestea ta m-a facut sa-mi aduc aminte de povestea mea....seamana foarte mult doar ca rolurile sunt inversate. Acum cativa ani, inainte de casatorie, am cunoscut pe cineva. La vremea aia situatia era cam incurcata pt. ca el era fiul unui superior al meu care, daca vroia, putea sa-mi faca mult rau. Ma rog...am inceput sa iesim la insistentele lui, pt. ca eu, desi il placeam ma simteam cam nesigura (din cauza tatalui lui). Vorbeam la telefon 5-6 ore pe zi, fix...mobil...nu conta. Eram cu prietenii in oras, ma suna, ma punea sa-i descriu imprejurimile si in jumatate de ora era acolo, ma salta si plecam impreuna. Ieseam zilnic, deja mergeam numai impreuna peste tot. Imi stia rudele si prietenii. M-am imbolnavit si o vreme n-am mai putut sa merg...el venea cu mancare de la Mc' si faceam picnic-uri pe covorul din sufragerie (imi spunea sa-mi imaginez ca-s pe iarba, afara, si adie vantul). Apoi s-a imbolnavit tata si el a fost non-stop langa mine, cautand amandoi medicamente si medici mai buni. Ma rog...intr-un cuvant eram ca intr-o relatie. El imi acorda toata atentia DAR n-a trecut niciodata de pragul ala critic din care sa vad ca insemn pentru el ceva mai mult. Am incercat in toate felurile...i-am spus ca am nevoie de cineva, ca ma simt foarte bine cu el, ca-l plac...etc. Intotdeauna zambea si nu zicea nimic. Si a tinut relatia noastra in stilul asta 4 luni. Nervoasa de faptul ca nu reuseam deloc sa-l fac sa treaca la lucruri mai concrete pe care eu mi le doream cu disperare...am hotarat sa mai ies si cu altii...poate-poate s-o prinde si el... Asa mi-am intalnit actualul sot. L-am informat pe respectivul ca mai ies cu cineva...si...tot nimic... Relatia noastra nu s-a schimbat deloc. N-a dat nici un pas inapoi dar nici inainte n-a facut. Chiar si atunci ar fi avut castig de cauza. Relatiile mele au evoluat in paralel in 6 luni. Stiu. POate parea o prostie din partea mea...dar la inceput inca mai speram sa zica ceva...iar pe la sfarsit, desi imi dadeam seama ca totul era cam aiurea...nu vroiam sa-l raneasc spunandu-i ca nu ma mai poate suna la orice ora din zi si din noapte. In final s-a stins totul brusc si el a ramas suparat si uimit pt. ca eu am indraznit sa-i spun ca daca eu tot am pe altcineva, ar trebui sa-si gaseasca si el o iubita. O vreme a disparut dar ne-am reintalnit de curand. El insurat...eu maritata... De abia acum s-a gandit si el sa vorbeasca si sa-mi spuna ce simtea...Mult prea tarziu. Acum...facand analogie cu povestea ta...eu nu-l consider pe el vinovat de nimic (asa cum nu ma vad nici pe mine vinovata) dar te sfatuiesc sa nu renunti...inca mai poti avea castig de cauza...asa cum ar fi avut si el daca stia ce si cand sa faca. [floare3] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralucateto/album?.dir=/c251re2&.view=t"]Cateva poze de la nunta[/url], [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralucateto/my_photos"]Diverse pentru nunta[/url], [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralucateto/album?.dir=5a7f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/ralucateto/my_photos"]Au inceput pregatirile[/url] "Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspunsuri.[floare3] Stiu, stiu ca am gresit si stiu ca aveti dreptate..intr-adevar am in vedere faptul ca el deja are o relatie, indiferent de ce gen ar fi si ca la primul semn ar meu nu poate sa lase tot si hai ca uite s-a hotarat. Stiu ca asta imi e lectia, "palma" pe care am primit-o pentru cea pe care am dat-o.O suport cu stoicism si nu dau vina decat pe mine. Si chiar mi-e teama ca afectiunea lui din trecut s-ar putea transforma in ceva urat.Sa vada ca sunt dispusa sa fac multe sa se intoarca si sa isi bata joc.Cred ca am vazut asta in zambetul pe care l-a afisat cand i-am zis ca incep sa il vad mai mult decat pe un amic.[:(] I-am spus, a zambit si a plecat.Atat.Aseara m-a sunat, dar in interes de serviciu .Azi-dimineata am vb din nou la tel dar din acelasi motiv.[:(] Nu a zis nimic, nu am zis nimic.L-am ajutat cu ce avea nevoie si atat. Eu nu il mai caut.De acum e totul in mainile lui.. Ce m-a dezamagit?Faptul ca nu a zis clar "da, sunt cu cineva".A preferat sa lase loc unui"poate". Ce m-a socat?Scena aia de 2 bani demna de filmele cu prosti:cobori in statie din bratele uneia si aterizezi in bratele alteia. La fel de mult m-a socat si tupeul de a te plimba cu una de mana prin oras pe cand la coltul celalt te astepta cealalta.M-a socat tupeul si indiferenta...adica daca ne vedea respectiva??Pt mine asta a fost semnul ca el e liber.Eu una nu m-as plimba cu unul de mana, stiind ca sunt cu altcineva. sunt dispusa sa astept si sunt dispusa sa uit.Dar parerea mea e ca trebuie sa o fac in tacere.Suna urat dar cred ca daca i-as arata, as scadea in ochii lui.I-as hrani orgoliul. si ma socheaza cuvintele alea care imi rasuna in cap"pentru ea esti o colega, pentru tine ea e o colega" si continuarea o vad ca"si va prostesc pe amandoua spunadu-va ca nu e nimic serios".Ori nu vreau sa intru in categoria aia . Tin la el, azi am fost daramata, e ora 3 si nu am mancat nimic, nu mai pot fi atenta la serviciu,nu mai suport sa aud telefonul sunand, nu vreau sa vb cu nimeni, dar la toate astea nu vreau sa adaug si umilinta si posibilitatea de a fi calcata in picioare.[V] Aratandu-i si spunandu-i ce simt zic ca e maximul din ce pot face fara sa cad in extrema periculoasa.Nu a reactionat, din nou nu a zis nici da nici nu...continuand zic eu ca alunec pe carari noroioase.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea ...a fost shoc pe tine ...dar oare pt el nu a fost sa-i spui asa brusc??? iar daca s-a intalnit cu cealalata..asta e...abea aflase despre ce simti tu de cateva minute. Lasa-l sa proceseze informatia data si o sa ai raspuns in cateva zile. Gandeste-te ca el ti-a spus ca poate iese ceva cu celalata ...deci nu e hotarat,asa ca da-i timp. Si ar mai fi ceva...daca omul te-a dorit mult,si tu ii spui asa brusc... o sa ii ia timp sa realizeze ce ai spus..nu m-ar mira daca ar trebui sa-i repeti...and doresti ceva mult de tot si se implineste nici nu-ti vine sa crezi la inceput. mult noroc diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glont, sint aici tot felul de pareri dar eu gindesc exact ca tine. De asta cred ca procedezi foarte bine. Pina la urma tu ai fost sincera cu el (atit cind i-ai spus ca nu-i impartasesti sentimentele, si dupa), iar el face un joc dublu. Chiar asa, dupa ce a mers cu tine de mina a luat-o la picior cu cealalta. Cred ca si inainte sa-i spui tu ce simti el a simtit din atitudinea ta. Cam asa se intimpla lucrurile astea. Ce sa zic? "Go with the flow". Vezi ce se intimpla in continuare. Eu nu i-as da apa la moara. Dar te cred ca e dureros. Oricum, nu vad de ce te-ai simti vinovata, nu ai pentru ce. The best thing you can do for your children is to love your wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Dragele mele,puteti da cu pietre...dar ...la ora actuala sunt..pe banca de rezerve.[hopsieu]Nici pe jos dar nici calare. In veci nu am crezut ca as ajunge la asa ceva si in veci nu as fi acceptat planul 2.Traiesc zicala"nu rade caci iti vine randul".Aveam prieteni care imi povesteau ca jucau pe 2 fronturi si radeam de "proastele" alea. Noi.....Continuam sa vorbim zilnic, continuam sa iesim in oras,continua sa o sune cu mine de mana,continua sa imi spuna"vai ce obosit sunt ;abia astept sa ajung acasa"cand cu cateva minute in urma, inainte sa ne despartim auzisem zicand la tel"hai ca trec sa te iau", continua sa mi-o numeasca"o cunostinta". Habar nu am ce mi se intampla,incerc sa dau vina pe mine zicandu-mi ca daca nu m-as fi trezit asa tarziu....si accept situatia. Partea proasta este ca m-am obisnuit asa...continui sa imi iau doza de buna-dispozitie dintr-o ora de vorba cu el, ma multumesc sa stiu ca nu uita sa sune, semn ca isi aminteste de mine si ca contez... Nici macar nu i-am zis ca l-am vazut cu ea.Nu vreau sa continui dar nici sa ii dau drumul.[alcool]Nici el nu ma ajuta...se poarta frumos, atent..si tot tacamul. Am incercat din nou sa vorbesc cu el si a zis ca nu imi cere decat un pic de rabdare[:D]. Recitesc ce scriu si nici mie nu imi vine sa cred ca asta imi e situatia actuala. Voi ce ziceti?[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...