Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Spre exemplu, in momentul asta as vrea sa las totul..nu mai simt nevoia unui raspuns , de orice gen ar fi el. Dar sa vedem cat ma tine, avand in vedere ca doar ce am vb cu el.Adevarul iese la iveala numai dupa un timp in care stau fara el, si cu trecerea fiecarui minut devin din ce in ce mai agitata si ma simt din ce in ce mai rau. Daaaaarrr,de aici deduc ca intr-adevar m-am obisnuit cu situatia si starea asta latenta, linistita e doar rodul faptului ca azi mi-am luat "doza". Sunt dusa![alcool] Dar lucrez la asta...si sper ca se adevereste zicala cum ca"primul pas spre vindecare e ca recunosti ca ai o problema"[:I] Maine cred ca o sa ies cu un baiat..incercam si asa....cui pe cui! ufffffffffffffff! edit ca am uitat sa iti raspund, rodica....suntem legati si de serviciu, trebuie sa ii vorbesc si sa il vad.Ar fi fost mai usor altfel. Mai, si aveam eu o regula odata: fara vecini si colegi!Deh! o uitasem[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"fara vecini si colegi" inseamna un iubit,ma rog eventual iubit dintre acestia?! de ce nu?! regulile se pott schimba... si sa nu speri ca gata,totul e rezolvat! mai da-ti timp,ia-le incet pe toate....adica ia-o cu inceputul! bafta [flo] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai indragostit lulea, asta e problema. Esti super inamorata.Si asta nu trece cu vointa. Cred ca trebuie sa te detasezi si sa suferi pana te lecuiesti. Eu zic sa ai o discutie sincera cu el si sa ii spui ca tu suferi si ca trebuie sa te lase in pace in afara de o relatie normala de munca. Nu ii spune ca il astepti, nu ii spune nimic. Daca o fi sa fie, in mod cert nu va fi acum. Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok,daca santeti legat de acelasi servici,atunci vb cu el numai despre servicii,aratai ca te-ai schimbat si ca te respecti pe tine insuti,vb cu el ca si cum niciodata nu ia-i spus ce simnti pt el si trateazal la fel.Si ti-e sa nu iti fie teama ca il vei pierde daca procedezi asa,daca va ramane nemiscat de schimbarea ta,atunci inseamna ca nu ia pasat de sentimentele tale niciodata,dar totusi eu cred ca se schimba cand vede ca iti vei pierde interesul in el ,ca sa nu te piarda rodicaosoian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca iti este foarte greu , ca il iubesti , ca nu te poti rupe de ralatia asta care iti provoaca atat suferinta, dar incearca si alta varianta ... asa cum el nu se fereste sa aiba o alta relatie cu o alta fata , poti si tu sa procedezi la fel , chiar daca iti este greu . Iesi in oras cu un alt baiat , iar atunci cand te suna spune-i politicos ca esti ocupata , ai o alta intalnire si nu poti sa o ratezi din cauza lui. Fa-l un pic geslos... poate cu ocazia asta iti va trece si tie pentru ca, poate descoperi alte calitati la un alt baiat . Trateaza-l un pic cu indiferenta ... spune-i " stii , nu cred ca azi pot iesi cu tine , sunt invitata la o plimbare de X " , " te rog , suna-ma mai tarziu ,pentru ca nu pot vorbi cu tine acum " sau atunci cand sunteti intr-un grup mai mare , acorda-i cea mai putina atentie ( daca tzine la tine , asta il va durea si va lua masuri , eventual isi va face simtita prezenta si va roi in jurul tau ) Daca nici astea nu merg.... cauta pe altcineva , chiar daca vei suferi o perioada , vei suferi doar atat , nu o viata intreaga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta am zis fara vecini /colegi iubiti tocmai din cauza asta...uite, trebuie sa il revad zilnic si sa rup "coaja" cu fiecare intalnire.In cazul asta stim cu totii ca vindecarea e mai grea.[q] Sambata am iesit in oras cu cineva(ma rog sa nu fie un alt subiect de topic[:-)))] )si am reusit sa nu il aduc in discutie decat de 2 ori in 3 ore,o adevarata realizare caci la mine toate discutiile se opreau la el mai ceva ca drumurile la Roma. Am reusit sa nu ii mai raspund la telefon... din prima [:D], credeti-ma,din nou o realizare majora pt mine. Cum ati zis si voi, dupa un timp dupa ce a vazut ca nu dau nici un semn( caci se mai intampla sa nu aud telefonul dar il sunam in urmatoarea secunda) erau pe tel 8 apeluri si in crestere[fum].Am raspuns la 7 ore dupa primul apel, nu s-a dat ranit,a zis ca doar trebuia sa ma intrebe neaparat ceva, ca ii trebuia raspunsul, etc si ca nu e nicio problema ca nu am "putut" raspunde, asa ca...nu stiu.... Incep sa oscilez in sentimente [indecis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boala lunga, moarte sigura. Ce a inceput cu minciuna si inselaciune, se va termina la fel. Daca e capabil sa insele nu UNA, ci DOUA femei, o va face in continuare. Decat sa te complaci intr-un COMPROMIS, si nici macar sa nu ai o RELATIE adevarata si sincera...mai bine singura. Da, stiu...sint rea, radicala, si tai in carne vie. Prefer sa ajunga el la abator la inceput de drum decat sa ajung eu la sanatoriu mai tarliu. Prea multa patima si energie depusa pt un mincinos, un lash si un terchea berchea de 2 lei care nu e in stare sa fie cinstit. Adio mama, si-un praz verde. Ce atitea intrebari, nedumeriri, stat in cumpana si X numar de sanse si de "lupte" cu adversarele? Drum cale batuta, cine-l prinde sa il...instruiasca asa cum cred urmatoarele victime de cuviintza. Ai grija de tine, si da-i branci[zid] [pup] olguta12 "Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours." [copil][url="http://www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5"] GALUSHCA IN ACTIUNE[/url] [url="http://lilypie.com][img]http://b2.lilypie.com/tV0Km5/.png[/img"]Galushca[bis][/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84271"] POVESTEA DREI PISHCOT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...