Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Pai, Glont, iubita, tocmai asta e problema: ca taica-meu nu doar a promis stejarul, l-a scos din radacini, l-a legat bine pe masina si i l-a dus si plantat la poarta!!! [bang] Deci, el nu numai a apus mana pe galetutza, a si construit fantanita. Insemna ceva? Nu! Nu a fost sincer gestul, adica nu din motivele pe care le spera ea! Ea credea ca a facut gestul din dragoste pentru ea, cand colo, nici vorba, nici pe departe; barbatii fac lucruri neasteptate, fac gesturi super-romantice, dar din motive ascunse. Ce noi interpretam ca dragoste, poate fi altceva... pot fi muuuulte alte interese ascunse. Personal, nu inteleg de ce te complaci in situatie; sigur ca lui ii convine sa fie rasfatat si sa nu aiba nici o obligatie fata de tine; caci, la urma urmei, el iti poate spune ca doar el a fost sincer cu tine, vina e a ta ca nu ai vrut sa intelegi... si uite asa iti pierzi timp asteptand ca el sa-si schimbe sentimentele. Poate o sa se intample, dar daca nu se intampla? Cat esti dispusa sa astepti??? Cat timp o sa-ti mai pierzi? Nici macar nu se merita sa-ti irosesti tu asa ani. Nu se merita sa irosesti nici macar un minut!!! Viata e frumoasa, dar e atat de scurta; avem atat de putin timp sa facem tot ce ne-am propus... Nu mai irosi timpul aiurea; Fa-ti planuri de viitor, pentru viitorul apropiat si realizeaza-le! TU. Fara ajutorul lui. Nici macar nu-l include in planurile tale. Fa-ti planuri pentru tine si daca lucrurile se schimba in timp, include-l in planuri, dar nu ti le schimba! Imbunatateste-le, doar! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 58
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 1 month later...
Pai...pana in punctul asta merge binisor. Astazi ne-am intalnit cu tipa cu care l-am vazut in ziua aceea de shoc [zid]. Ma puse pe ganduri serios scena.[:(]Eram de mana la fast food, la coada si vad cu coada ochiului cum o fata se indreapta glont spre noi.Se pune in spatele nostru cu ochii pironiti la el si il saluta.Nu am recunoscut-o. Nu mai pot sa scap de imaginea ei.Mi-o amintesc intr-una.Parea asa de ...ravasita, agitata.Avea o privire intrebatoare.. foarte ciudata, dupa parerea mea.Abia schimbara un "ce faci".Statea si il privea intr-una fara sa zica nimic.Chiar penibila scena la un moment dat.Pana la urma pleca fara sa zica nimic...Mare mi-a fost mirarea cand am vazut-o la cateva secunde intorcandu-se, si cu aceeasi avant venind spre noi.Nici macar nu se uita la mine.Parea ca nici nu sunt acolo.I-a zis "putem sa vorbim o secunda?"si merge in fata, departe de noi.Secunda dura ceva mai mult...apoi pleca.El se intoarce si m-am comportat ca si cand nimic nu se intamplase.Pur si simplu nu vroiam sa stiu. Dupa un timp, imaginea ei tot revenindu-mi in minte, il intreb cine era si de ce era asa de afectata.Imi parea ca ii venea sa planga si ochii ei expimau un mare "de ce?" sau "ce e asta?".L-am intrebat de ce era asa ravasita daca totul intre ei s-a terminat de atata timp.Imi dadu un raspuns evaziv, abia daca intelesei 2 vorbe-iar cele 2 spuneau ca "au mai vorbit din cand in cand la telefon" si pur si simplu schimbai vorba....[:(] Ma simt de parca am schimbat rolurile ... Mi-a spus el ca s-au certat din cauza ca il insela...dar totusi...normal ca in mintea mea mii de idei incoltira, pe care incerc sa le tin in frau.[:(] There are 3 kinds of people in this world...those who want things to happen, those that make things happen, and those who just wonder what the hell happened!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
Dragutza, am citit posturile tale si m-am decis sa ma dau cu parerea. Nu o sa intru cu bocancii in viata ta. O sa iti spun doar parerea mea; in acest moment totul depinde de tine asa cum a depins si pana acum. Nu l-ai vrut la inceput, nu l-ai avut. Apoi l-ai vrut.. si in cele din urma l-ai avut. Respectiva te-a vazut cu el, din reactia ei e clar ca a fost mai mult decat ti-a zis, te-a rugat sa ai rabdare ca sa nu o paraseasca brusc ci gradual.. acum nu ramane decat sa fii atenta, sa iti joci cartile bine, sa mizezi pe toate atuurile si sa ai incredere ca daca il vrei cu adevarat poti face sa fie al tau pentru totdeauna. Trebuie doar sa te decizi daca merita si in ce masura! Succes! Emilia M Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia...esti sigura ca mai e de actualitate? Au trecut aproape doi ani...[:)] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
draga glont 10.....imi pare rau ca treci prin cele prin care treci. din pacate..........din punctul meu de vedere tipul acesta, caruia ii acorzi tu asa mare credit...nu a fost si nici nu va fi niciodata al tau. sper......sa fiti voi exceptia care intareste regula. nu vei fi niciodata multumita sau fericita langa un astfel de om. el pare ca vede altfel relatiile si nu prea il vad ca ar crede in monogamie. imi pare genul care....."adulmeca" mereu si mereu o alta "prada". cu un astfel de specimen poate sta doar una ca el, care umbla din floare-n floare SAU...o tipa oarba, care accepta cu buna stiinta sa-si risipeasca viata langa unul ca el. daca ai putea avea o discutie sincera cu el si ti-ar spune exact ce simte cu adevarat pentru muuulteee dintre tipele din jur, ai avea o mare surpriza neplacuta. sfatul meu - in loc sa-l tii in frau, lasa-l liber sa faca ce vrea el. pentru asta, nu trebuie sa ii arati ca te supara multe lucruri. IN timp.....vei afla cu stupoare ce om este. ca pana la urma, pana sa te apuci sa modelezi un om, trebuie sa-l lasi liber sa se poarte cum vrea - ca sa-l cunosti nu-i asa? asta daca nu vrei sa traiesti in minciuna. multa intelepciune si obiectivitate iti doresc! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...