Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra buna de pus la rana


Recommended Posts

Dragele mele, Mai in toate subiectele despre soacre postate pe Dc, se vorbeste de rau despre soacre. Hai sa vorbim si de bine despre ele. Pana sa ma marit spuneam mereu ca eu nu am sa stau nici in ruptul capului cu soacra. Stiti voi ca in fiecare casa apar discutii contradictorii intre soacra si nora. Ca soacra face,ca nora nu drege........ Atat de inversunata am fost ca.....mi-a dat Dumnezeu o sacra de sa-mi traiasca. Nici da-te mai incolo nu imi zice niciodata si nu mai pui ca sta si cu copilul inca de cand avea 4 lunisoare (ca am inceput serviciul). Eu plec dimineata la 6.30 la servici si ma intorc in jur de ora 19. In tot timpul asta ea sta cu copilasul meu, spala, calca,face curat si mancare pe de-asupra. Sambata am zi de spalat rufe dar........de ceva vreme incoa' nu mai am ce sa spal....este cosul gol....mi le spala ea. La inceput mi-a fost jena.....si am vrut sa bag la spalat in alta zi decat sambata....si m-a certat:"Lasa mama ca le spal eu maine....ce treaba am?". Ma ajuta enorm de mult si.....de multe ori nu stiu ce sa ii mai zic sau sa ii mai cumpar ca o multumire pentru tot ce face pentru mine. Ce este drept...toate cheltuielile casei noi le facem (gaze,curent,telefoane,mancare,s.a) care sunt destul de mari avand in vedere ca stam la curte iar case este destul de maricica. Nu mai pun ca daca in weekend vrem sa plecam pe undeva (la munte, la prieteni) nici nu se pune problema sa stea cu puiutul meu. Sper sa fiti si voi la fel de norocoase( in ceea ce priveste soacrele) ca si mine. Sa fiti fericite alaturi de familia voastra si de .............soacre [url="http://community.webshots.com/liliana_28"]Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici[/url] [url="http://www.dropshots.com/liliana_28"]Calinut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cred ca esti printre putinele norocoase, asa ca multumeste-i lui Dumnezeu. Eu sint la 1000 km departare de soacra mea si citeodata mi se par prea putini[bang]..... Chiar sint curioasa daca mai exista asemenea soacre!! "As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes Flavia si Bianca[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fericito [:D]eu nici la mama nu indraznesc sa apelez de multe ori (e drept, are si probleme de sanatate...) Asa ca platim bona (si ne facem nervi cu ea), mai chemam o menajera la curatenie generala, sambetele si duminicle sant toate ocupate cu curatenie si bucatareala.... de ce n-am si eu o soacra din asta [bang] Ingrid si Cristi 3 ani si 11 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei , vreau sa spun ca ambele mele bunici au fost soacre perfecte( ce sa mai vorbesc depre rolul de bunica"[:D] Ai mei au fost realemente binecuvantati , bunica din partea mamei m-a crescut pe mine , adica am stat cu ea d cand sunt mica pt. ca ai mei lucrau , chiar si acum ea face curat prin casa , spala , mancare si tot . De cate ori vreau sa fac ceva imi zice sa las ca face ea . Despre "soacra" mea , ce sa zic ....parintii prietenului sunt perfecti. Pe langa faptul ca ma iubesc , mai fac si faze dragute: cand a fost prietenu' cu ei sa-si caute mobila pt. camera au ales ei un modul si maica-sa inainte sa-l ia intreaba " Auzi , dar are loc si Ioana in pat? Nu prea mic?"[:D] Atunci cand a fost noi despartiti m-au rugat sa-i sun dupa ficare examn sa le spun ce-am facut , s-au luat subtil de el ca era tare "magar" . Matusa-sa , la fel , she loves , ce sa zic ....impartasim aceleasi pasiuni: romana(e profa de romana la lice.) si hainele.Ea a fost mai putin diplomata can ne-am despartit si i-a spus in fata ce avea de zis. Deci am aliati in familia lui[:D] Lasand gluma la o parte , sunt niste oameni extraordinari.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma numar printre fericite. Desi a devenit ex-soacra, e minunata. Niciodata nu a deranjat cu nimic. Intotdeauna a vrut sa ajute. In afara de mancare, calcat, plimbat caine, etc - orice as fi cerut ar fi facut si sunt sigura si cu placere. Nimic nu s-a schimbat dupa divort. Pot s-o sun si la 3 noaptea, garantez ca sare ca arsa daca o rog ceva, orice. De copil nu mai zic - o iubeste pe fii-mea ca pe ochii din cap. Avand o pensie mai de nimic, am incercat sa rezolv cumva problema asta - m-a refuzat mereu categoric. Asa ca abia-abia astept cate un motiv (ziua ei, Craciun, Paste, 8 Martie) - ca sa-i pot face un cadou mai consistent, altfel n-am nici o sansa. Nu am cum sa n-o iubesc si stie ca oricand, orice-ar fi, si ea se poate baza neconditionat pe mine. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...