Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra buna de pus la rana


Recommended Posts

Ma inscriu si eu la categoria norocoaselor. Soacra mea este mai mult decat ok, desi recunosc ca nu as dori neaparat sa stau cu ea in aceeasi casa. In afara de faptul ca il rasfata exagerat pe al ei fecior, nu am ce sa ii reprosez. Este o buna confidenta, intotdeauna obiectiva in sfaturi, prezenta cand avem nevoie de ajutor. De fapt nu ma prea gandesc la ea ca la o soacra..este mai mult o prietena.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

So,Inn a mea cred ca merita medalia de cea mai cool soacra din lume.Cind a venit in Ro sa ne cunoastem nu puteam vorbi cu ea.Vorbea numai olandeza si germana iar eu engleza.Am venit in Olanda dupa sase luni,doamna vorbea foarte bine engleza.Ca sa ne putem intelege a facut 6 luni un curs de engleza.La 50 de ani.Ar fi multe de spus,asa in mare:in fiecare an de craciun,paste sau aniversare trimite in Ro felicitare baiatului meu din prima casatorie.Deocamdata Serban sta cu mama mea,insa vacantele vine la noi.In fiecare luna cind stie ca trimit baiatului pachet se infiinteaza cu atentii pentru el sau un pliculet cu banuti pentru carti ,spune ea.Daca apuc si deschid gura ca in coltul acela ar merge o masuta rotunda ,a doua zi apare cu masuta si ceva de pus pe ea asortat.Daca sunt bolnava nu conteaza ca e doua noaptea,in jumatate de ora e la noi in Germania,cu ce are in casa drept leacuri.Daca avem divergente de opinie eu si fii-su in proportie de 95%eu am dreptate si nu el,in opinia dinsei eu am intotdeauna dreptate.De doi ani jumate este bunica iar eu cea mai buna si cea mai grozava mama din lume pentru nepotul ei.Asta am auzit-o de la prietenele ei.Oricind am nevoie de ajutorul ei este disponibila sa ma ajute,tot timpul cind mi se adreseaza zimbeste.In afara de astea este o femeie de o frumusete rara,cocheta si stilata pina in maduva oaselor,sunt mandra de numa cind mergem amindoua la plimbare sau cumparaturi si toata lumea intoarce capul dupa ea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ex-soacra!! ce chestie ! avea o amica ce ce avea si ea o soacra super... insa a trebuit sa divorteze: dupacum zicea ea... : "degeaba e soacra buna de pus in rama.. daca fiu-saue un porc! '.. asa ca...eu ma multumesc cu barbatul meu care e un omdeosebit si o bag.. pe soacra-mea.. caci n-am ce-i face si gata!! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ardeiash
ex-soacra!! ce chestie ! avea o amica ce ce avea si ea o soacra super... insa a trebuit sa divorteze: dupacum zicea ea... : "degeaba e soacra buna de pus in rama.. daca fiu-saue un porc! '.. asa ca...eu ma multumesc cu barbatul meu care e un omdeosebit si o bag.. pe soacra-mea.. caci n-am ce-i face si gata!! s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
Hahaha Adevarul e ca si exu' e super-ok, om deosebit si tot ce mai vreti, il respect. Aceeasi parere o are si el despre mine. Doar ca la noi n-a fost suficient ca sa reziste o casnicie. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by XIO
Suntem de aproape 7 ai impreuna , Blacgirl , cred ca trecea de mult timp de partea cealalta a baricadei daca era ceva.[:D]
vara`mea a fost impreuna cu actualul sot 10 ani inainte de nunta. si mama lui [il], sa nu-ti vina sa crezi! ii era practic cea mai buna prietena. ehehe!!! cand au inceput organizarile de nunta femeia a devenit de necunoscut! si a ramas o acritura! sa te fereasca dumnezeu de asa ceva.[;)] PRIVILEGE [gravi]13+ [am] Mara/Matei [url="http://new.photos.yahoo.com/simo_al_jaafari/album/576460762356781540"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt probleme de genul asta , e o femeie extraordinara.[:D] In plus , fiica-sa era gata sa se marite dupa vreo 10 ani de stat cu un vecin cand a aflat ca asta o insela de 2 ani , a terminat relatia si maica-sa nu i-a sarit omului in cap , ba chiar se poarta foarte frumos cu el si cu ai lui.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

soacra mea locuieste la 400km,deci ne vedem rar.cand merg acolo incearca sa ma faca sa ma simt bine,mai ales ca acum sunt insarcinata.a fost foarte fericita cand a aflat.se bucura cand vede ca eu si fiul ei ne intelegem foarte bine.mie mi se pare foarte diferita fata de soacrele prietenelor mele.ele cam toate se pling de soacre nesuferite,mai ales cele care locuiesc impreuna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...