Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra buna de pus la rana


Recommended Posts

OOOO super subiect Si eu am o minunatie de soacra,nici nu am visat vre-data inainte de casatorie ca va fii asa..... Eu stau acasa cu fetitza (1an) da nu gatesc decat o data pe saptamana maxim...si asta pentru ca cateodata am eu pofta de mancare romaneasca... Noi sta in acelasi bloc cu ea,ea la parter noi la 2....niciodata nu vine inainte sa dea telefon,cand am nascut-o pe Maria timp de 2 luni de zile nu am facut absolut nimi absolut nimik,ea venea facea curatenie ,spala ,calca......nici macar un pahar nu am spalat.. Este foarte eleganta si foarte cocheta si ce apare nou pe piata in materie de cosmetice de la ea stiu...e la zi cu toate..cand isi cumpara ceva nu se poate sa nu-mi cumpere si mie....pe Maria o pot lasa la ea cand vreau ....cateodata dupa-amiaza o ia pe Maria la plimbare si pe mine ma trimie sa ma relexez....cu fiu-su tot la fel intodeauna eu am dreptate[hot] Nu de putine ori cand am divergente cu sotu ii zic ca DD nu mi-a dat o soacra rea ,dar el face cat 3 soacre.... E o super soacra..........sincer... Dar nici eu nu sunt genul care sa c\omenteze sau sa vb urat sau eu stiu ce.... Eu pana la urma cred ca situatia poate fii controlata de nurori...ca nu e dracu asa de negru nu? va doresc SOACRE BUNE [amoras] Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu am considerat ca am o soacra minunata pana am avut nevoie de ea. Si asta s-a intamplat la 7 ani de casnicie cand a aparut primul copil si apoi si al doilea. Am crezut ca e atat de minunata incat nici nu m-am gandit ca putem avea vreo problema. A venit sa ne ajute cu copii si atunci ne-am cunoscut mai bine ... nu-mi vine sa cred ca mi-a placut vreodata de ea, acum cand stiu cum gandeste, ce gandeste despre mine si mai ales cum il idolatrizeaza pe fi-sau. Cred ca daca barbatul meu s-ar arunca maine de la balcon, soacra mea ar spune ca este un lucru bun si ca asa trebuia sa faca. In schimb toate frustrarile pe care le are in ceea ce il priveste pe fi-sau le pune in carca mea ... e mai simplu asa. M-a ajutat cu copii dar m-a imbolnavit de nervi si ultima data a reusit chiar sa ma bage intr-o depresie puternica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a mea a fost "buna"pana am avut nevoie noi de ea(a aparut copilul),si a disparut. Pana atunci,se purta splendid,..spunea la toata lumea ca ea nu e "soacra,soacra,poama acra",venea la masa,stateam la taclale impreuna,ieseam la plimbare in cartier,...si eu chiar credeam ca am o soacra buna,..eram fericita. Pana s-a nascut fetita si a zis sa o chem pe mama,....si de atunci,relatia noastra s-a racit rau de tot,din partea mea ,pentru ca nu mai pridideam sa muncesc,aveam multe de facutsi inca am, si ea si-a gasit alta companioana,daca pot sa zic asa,o vecina,la care se duce in fiecare zi acum si sta la tacalale Eu am ramas singura si a trebuit sa o chem pe mama. Asa ca fetelor,zicala "omul la nevoie se cunoaste"este valabila si in cazul soacrei mele,,,,din pacate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am norocul de o soacra nemaipomenita[cool][cool]...este painea lui D zeu.Ne ajuta neconditionat si plus de asta stie sa ne spuna o vorba buna,stie sa ne incurajeze stie sa fie aproape de noi.La fel este si socrul meu.Eu de fapt nici nu cunosc aecst cuvant de soacra...ea este ptr mine ca o prietena, ca o mama si pe ultimul loc e acest cuvant de soacra.Mi e tare draga de ea...se poarta elegant de tie mai mare dragul sa te uiti la ea...si plus de asta este o femeie de la care ai ce invata.Si sunt multe de zis...si totul numai la superlativ. Delfinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Ma bucur sa vad ca mai sunt si alte soacre bune...ca a mea. Soacra mea este o femeie simpla, de la tara......nu este super scolita......este un om simplu dar cu un mare simt la raspunderii in tot ce face. Pe tot ce pune mana....il rezolva(pe bune). [url="http://community.webshots.com/liliana_28"]Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici[/url] [url="http://www.dropshots.com/liliana_28"]Calinut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga crisiama, Sincer imi pare rau ca nu ai si tu parte de o soacra mai normala. Cred ca iti vine tare greu!!!!!! Ignor-o [url="http://community.webshots.com/liliana_28"]Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici[/url] [url="http://www.dropshots.com/liliana_28"]Calinut[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt asa norocoasa. Dar poate nici cea mai nenorocoasa. Adica tine la copil, ne ajuta cu el, insa e de un egoism feroce cand vine vorba de ea mai ales si de ai ei [alcool] si deja dupa 9 ani de suportat diverse rautati sunt si eu cu capsa pusa si am facut-o sa priceapa ca se inseala daca isi imagineaza ca am sa-i mai tolerez de acum incolo meschinariile. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta e locul potrivit pentru socrella mea!!! ma ajuta cu copiii oricand avem nevoie, chiar si zilnic... chiar daca are in plan vreo vizita, daca sunam ca vrem sa-i ducem baietzii amana totul [flo] si credeti-ma ca asta nu e de gluma, mai ales cu cei doi nazdravani ai mei!!! [duel] ai mei se cam codesc, trebuie sa-i prelucrez din timp daca cumva e nevoie sa ii las la ei, chiar si pentru cateva ore. din cand in cand trece pe la noi - si prezenta ei este vizibila: patul facut, vase spalate, florile udate, rufele intinse/ stranse sau calcate, etc... nu zic ca nu mai gasesc eu cate ceva sa o bomban, si ea la fel, dar nu ne-am certat niciodata! [alcool] (cea mai 'mare' problema a ei este ca-mi rasfatza copiii teribil [:D] sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa va ajute si voua sa aveti soacre cel putin atat de bune cum este a mea! [cool] _________________________________ ANAMARIA, mama soldatzeilor de plumb [hagi]Bogdan - 04.07.2000 si [bonjovi]Tudor - 13.06.2003 [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] ************************ DRAGOSTEA NU INSEAMNA DOI OAMENI CARE SE PRIVESC UNUL PE ALTUL, CI DOI OAMENI CARE PRIVESC IN ACEEASI DIRECTIE ! Antoine de Saint-Exupery
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...