Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Soacra buna de pus la rana


Recommended Posts

Si soacra mea e o femeie extraordinara.Noi locuim singuri in casa noastra iar socrii sunt la tara.Soacra vine destul de des in oras dar are apartament separat si sta cam doua saptamani si de fiecare data ne pregateste zilnic masa,se supara foc daca nu venim sa mancam(sotul e mai comod ca eu abia o astept[:D]).Daca vreau sa ma ridic sa iau un pahar cu apa e in picioare inaintea mea sa-mi aduca,uneori ,zau,mie si rusine de ea ca nici masa macar nu ma lasa sa o strang. Apreciaza f mult faptul ca am ajutat-o atunci cand a fost bolnava(cu spital, medici,etc)si se vede sincer ca ii creste inima ca eu si sotul ne intelegem f bine. La inceput mi-a fost teama ca o sa am de furca putin cu ea(sotul era destul de mamos)dar nici nu puteam sa am o soacra mai ok decat e. Sper ca atunci cand vor venii juniorii sa ramana la fel. va pup si va doresc la toate...soacra ca a mea!!! dya url=http://photos.yahoo.com/dianaaureliachiriac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Matusa mea este o soacra excelenta, la divortz a fost martora pt nor-sa!(a zis ca fisu e un nebun sa lase asa fata) Apoi varul meu platea pensie pt fata la ex, dar matusimea crestea fata! Cand ex_ nora venea sa mai ia fata de la ea era mereu in intirziere si saraca matusimea o astepta cu orele in statie la metrou.Apoi mai buan ca ea eu nu prea am auzit in lumea asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soacra mea este o femeie de treaba. N-a fost niciodata agresiva verbal. In timp a inteles ca nu ne place sa fim sunati zilnic si intrebati ce mancam, cand mancam si altele. Este o fire foarte deschisa si darnica, stie sa se faca placuta. Are si parti mai putin bune, dar cine e perfect? Da, acum am ajuns la concluzia ca soacra mea e buna de pus pe rana. Sa-i dea Dumnezeu sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o fosta soacra pe care-o iubesc enorm de mult (e a doua mama pentru mine) si o actuala soacra care deasemeni mi-e tare draga. Cand ma duc in Ro ma duc si la fosta soacra si locuiesc cateva zile la ea (ex-ul locuieste la multe sute de km departare, asha ca nu e riscul sa ne intalnim, in plus are si el familia lui). Ma rasfata cu bunatatzuri - e o gospodina pe cinste si vorbim cate-n luna si-n stele. Ma intind pe sofa si-mi povesteste din tineretile ei si are asha un talent la povestit, ca n-ash mai pleca de-acolo. De fii-su m-am despartit, dar de ea, nici nu-mi trece prin cap. A fost si la noi de mai multe ori in vizita si sotzului meu i-a picat de-asemeni tare draga. Chiar mi-e tare dor de ea... Actuala soacra deasemeni e foarte draguta cu noi. Nu ne vedem foarte des din pacate, dar cand ne intalnim e tare frumos. Eu sunt cea care-l trage pe sotz de maneca- hai la parinti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga liliana,asa este si soacra mea...nu stam impreuna,dar stam la 2 metri de ea,peste drum de noi....si asa este si ea...de cite ori am nevoie este aici...cit lucram,imi gatea zilnic si ne lasa mincarica calda pe masa...asta a continuat ani de zile,pina cind am rugat-o eu sa se mai odihneasca un pic...acum gatesc eu,dar cind pur si simplu intr-o zi nu am chef de gatit,ii dau un telefon si ii zic si scumpa de ea vine cu papica gata...sa nu mai zic ca in absolut orice ajuta cu drag...calca,spala,ne mai da banuti,se ingrijeste de orice...si la fel e si socrul...Dumnezeu sa-i tina sanatosi pe socrii mei,ca imi sint ca si parintii...mi-s dragi si ii iubesc[bis] "Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine" Parintele Arsenie Boca[pup] [url="http://www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059"]my page[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lemoni
Matusa mea este o soacra excelenta, la divortz a fost martora pt nor-sa!(a zis ca fisu e un nebun sa lase asa fata) Apoi varul meu platea pensie pt fata la ex, dar matusimea crestea fata! Cand ex_ nora venea sa mai ia fata de la ea era mereu in intirziere si saraca matusimea o astepta cu orele in statie la metrou.Apoi mai buan ca ea eu nu prea am auzit in lumea asta.
Subscriu! Este de departe cea mai buna soacra de care am auzit! XIO, draga mea, si mama fostului meu prieten ma iubea de numai, m-a si rugat sa ma impac cu fi-su la o cearta dintre noi, ma ducea peste tot, era mandra tare de mine [alcool][alcool] etc. etc. dar, la o adica, asta nu a impiedicat-o sa fie scorpiutza in final. Normal, doar ii tinea partea fiului sau, ca orice mama... Asa ca nu te impauna cu faza ca te iubeste acum! Vino sa o lauzi la noi abia peste cativa ani de casnicie, cand altfel sunt raporturile dintre voi...[hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
avand in vedere ce-am vazut pana acum....ma intreb dupa cat timp ai ajuns la concluzia ca a ta soacra este asa de buna? ca....si eu vreme de un an, chiar doi, crezusem ca a mea e buna de s-o pui pe rana. apoi.......si-a dat arama pe fata sau mai bine zis....am stiut eu sa i-o ridic. si....m-am speriat cand am vazut Ce am vazut!!!!!! si am vazut lucrurile negre dupa o analiza amanuntita - ma duceam zilnic la ea si stateam foarte mult. zilnic...jobul meu era sa merg la ea. zilnic. zilnic. si....cat sa se controloze? o zi, doua....dar apoi........nu mai poti. !!! si...n-a mai putut!!!! mergeam si la jo la ea , si acasa. ore intregi...de se plictisea de mine. CAT sa joci teatru? si....am prins-o cu mata-n sac!!!! he he he he he !!!!!! am facut asta, asa....sa ma conving, sa vad ce fel de om este. cam asa procedez cand vreau sa vad ce fel este un anumit om. ba mai mult, uneori, am chemat si ajutoare din exterior. sa am si pareri obiective. am facut toata aceasta urmarire, cand am "mirosit" ceva. si-am zis sa nu banuiesc omul fara dovezi, sa vad....e alba sau neagra!!! sa ne spui dupa cativa ani daca a ta soacra mai este asa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o soacra de pus la rana.Nu stau cu ea dar de cate ori mergem la socrii are grija de neoi foarte mult.Ma juta si cu printesa mea ccand am nevoie,ba chiar ea imi spune sa ma mai relaxez si sa o mai las la ea,daca am nevoie de ceva sa apelez la ea. O iubesc foarte mult.Ma placut din prima clipa in care m-a vazut.Ea nu are fete.Se spune ca de-obicei soacrele care au baieti sunt rele dar la mine nu a incaput vorba de asa ceva. "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si soacra mea e o femeie minunata, a fost si pe perioada prieteniei noastre (care a durat ceva [:D]) si nu s-a schimbat nici acum dupa casatoria noastra (care dureaza de 5 ani). O admir pt. ca desi e mama de unic copil-baiat (facut si ala la batranete)nu a incercat niciodata sa-l tina legat de fustele ei, l-a ajutat neconditionat iar acum ne ajuta si ea cu ce poate avand in vedere varsta inainta. Totusi e incredibil cata energie are pt. 73 de ani si cata bunatate si compasiune are pentru toata lumea. (nu e o acritura). Ma impresioneaza ca atunci cand sintem plecati peste mari si tari, desi are o pensie de mizerie, vine si ne umple frigiderul cu tot felul de bunatati, doar asa ca sa nu "murim de foame" cand ajungem in tara. [:D] Iar noi ne revansam cu cate ceva frumos adus de pe acolo, cu cate un week-end petrecut impreuna pe undeva frumos, ii vizitam destul de des, si cand e nevoie chiar si financiar Totusi nu as sta nici moarta in aceeasi casa cu socrii ...si nici cu parintii. E mai bine pt. toata lumea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...