Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cum va intelegeti cu prietenii sotului


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Al meu sot are un grup de prieteni cu care joaca baseball vara si poker iarna; vara se intalnesc o data pe saptamana si iarna- o data pe luna, sau chiar mai rar; apoi, in fiecare an, pleaca toti un week-end la Golf. Vara, in fiecare saptamana, dupa baseball merg la cate unul din ei acasa la bbq si bere (cu neveste+ copiii din dotare) si toata lumea-i fericita. Iarna se aduna la poker la unul dintre ei celibatar; personal, nu ma deranjeaza nici unul, desi intre ei fac glume "crude", cu nevestele sunt toti super-politicosi si draguti. Si nevestele intre noi ne intelegem, vorbim de vreme, retete si copii, asa ca nu cred ca pe vreuna din neveste o deranjeaza acest cerc de prieteni. Pe mine, sigur NU! Si prietenii lui din afara echipei, sunt educati si politicosi, asa ca nu are de ce sa ma deranjeze; in afara de asta, sotul meu NU e influentabil, so... toate bune si frumoase! _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ne-am cunoscut am facut, de comun acord, o "selectie" in randul prietenilor - de ambele parti. I-am pastrat doar pe cei potriviti pentru noi, luati ca un cuplu. Ce rost avea sa aiba el un prieten pe care eu nu-l suport si invers? Si, in in plus, ne-am facut prieteni noi. Cristina, mama lui [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C"] Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002[/url] [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogsbu20021214_-8_Robert+is.png"]Cresc...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma inteleg foarte bine cu prietenii sotului meu. Desi majoritatea sunt necasatoriti, asta nu reprezinta un - pentru ei. Iesim impreuna, la un club, cafea, etc. Chiar ieri a venit un prieten de-al sotului, un tip super deosebit, pe care daca nu este sotul cu mine il trimite pe el sa aiba grija de mine, sa imi faca cumparaturi etc., si mi-a gatit, caci stie ca eu nu ma prea impac cu bucataria. Ne ajutam reciproc... Nu au fost niciodata discutii de genul ca iesim singuri fara neveste sau prietene, dar absolut niciodata. Chiar si cand se duc sa joace un fotbal sau baschet ma pot duce la sala fara ca nimeni sa nu strambe din nas, oricum nu ma prea duc pentru ca asa mai am si eu timp numai pentru mine[hot] Bineinteles ca sunt si preferinte, dar toti sunt ok in felul lor. [mamica]Aura si samburelu' Dimitrie[copil]tati[cavaler] Don't argue with an idiot. They'll drag you down to their level and beat you with experience. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dessire2002 m-ai cam lamurit cu prietenii tai "Vorbim de vreme" atunci cand nu ai nimic in comun cu cineva , cand nu vrei ca persoana respectiva sa stie prea multe din viatza ta vorbesti de vreme! Atia nu se numesc prieteni . Al meu e un dulce toate prietenele mele il plac si el pe ele la fel,devine prieten foarte usor la randul lui cu sotul acestora .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lemoni
Dessire2002 m-ai cam lamurit cu prietenii tai "Vorbim de vreme" atunci cand nu ai nimic in comun cu cineva , cand nu vrei ca persoana respectiva sa stie prea multe din viatza ta vorbesti de vreme! Atia nu se numesc prieteni . Al meu e un dulce toate prietenele mele il plac si el pe ele la fel,devine prieten foarte usor la randul lui cu sotul acestora .
Lemoni, inainte sa sari cu critica, mai citeste o data mesajul meu. Nu sunt prietenii mei, ci sotiile prietenilor sotului meu, cele pe care le vad doar vara, o data pe saptamana. Si, de fapt... cine esti TU sa imi critici prieteniile, chiar asa sa fie??? _____________________________________________ Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru ea sotiile prietenilor sotului sunt un fel de "cunostinte" care-i problema. Sotul meu are 2 prieteni foarte f. buni - Au o relatie f. speciala - cam cum scrie in carti ca sunt "fratii de cruce". Sunt niste oameni extraordinari si le admir prietenia atat eu cat si prietena si respectiv sotia celorlalti. Ne vedem, ne distram impreuna dar eu cu ele 2 nu as spune ca vorbesc "despre vreme" dar nici ca ma deschid in fata lor ca in fata prietenilor mei. Probabil peste ani si ani, cand te voi ajunge din urma Lemoni probabil ca nu voi mai face aceasta distinctie. Deocamdddata insa asta e situatia...si totusi eu nu le consider pe fetele astea simple cunostinte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...