Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Atitudine volubila=disponibila pt aventuri!


Recommended Posts

multam pt raspuns. ideea e ca ei sunt prieteni d eceva tipm si doar recent tipa a inceput sa dea semane de indragosteala9 desi eu am banuit-o de la inceput). as vrea sa aflu si parerea unui barbat de pe forum daca ma poate ajuta. ar intrerupe barbatii o relatie de prietenie daca amica lor le-ar declara dragostea? mentionez ca prietenul meu imi spune ca pe mine ma doreste si ca ea nu e decat o buna prietena la care nu ar vrea sa renunte doar pt ca are aceste sentimente fata de el. e ok situatia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by Rufus 3. Bfly, eu urasc generalizarile. De aceea nici nu-i bag in seama pe cei care afirma convinsi ca "toti barbatii sunt porci" si " toate femeile-s curve". Daca ar fi insa sa comentez in aceasta directie, as zice ca afirmatia ta cu "da, exista si acest gen de femei" este dulce fata de ceea ce am constatat cu acel prilej, cand primul gand care-ti vine in minte este ca asa-s toate femeile. De aceea nu-i bine sa faci afirmatii 100%. Uneori, filmul bate viata... Inchei cu o concluzie (ca v-am ametit deja): da, cel putin in prima faza (care poate sa fie mai lunga sau mai scurta), exuberanta trebuie masurata. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"]Vara lui 2006[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Rufus: 1. Consider ca ai dreptate in privinta generalizarii pe care am facut-o. Nici eu nu sunt de acord cu generalizarile atunci cand e vorba de indivizi, dar fac generalizari cand e vorba de situatii. Poate am generalizat nepermis referindu-ma la toti barbatii, dar am facut-o pentru a nu limita raspunsurile la acest subiect. 2. Nu iti dau dreptate in privinta aprecierii tale la adresa femeilor care fac avansuri barbatilor in mod voluntar. Sustin in continuare ca exista si acel gen de femei pe care barbatii, din pacate, chiar le baga in seama, desi dupa parerea mea un barbat serios, care nu e interesat, nu ar trebui sa le arunce nici macar o privire. Chiar tu ai spus ca prietenul tau a trecut printr-o faza atunci. Din cate am inteles eu era o faza de interes deosebit pentru femeile disponibile si atunci este explicabil de ce mai mult de jumatate din cele trei sferturi cu care si-a incercat farmecele, i-au ajuns in pat. Nu sunt deloc toleranta cand vorbesc astfel despre acest gen de femei, ci sunt realista. 3. Concluzia ta este vaga: cum poate fi masurata exuberanta, mai ales daca aceasta face parte din personalitatea ta? "Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma." Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
2. Nu iti dau dreptate in privinta aprecierii tale la adresa femeilor care fac avansuri barbatilor in mod voluntar.
Bfly, nici eu nu i-as da dreptate, da' trebuie sa recunosc ca noi ne dam mult mai putin seama decit un barbat cite din restul femeilor sint abordabile. [:)] Tu poti sa iti stii cazul tau, nu ai de unde sa banuiesti cum trateaza cu un barbat intre 4 oki colega ta de birou care e nevasta shi mama exemplara... pina la proba contrara. Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
2. Nu iti dau dreptate in privinta aprecierii tale la adresa femeilor care fac avansuri barbatilor in mod voluntar.
Bfly, nici eu nu i-as da dreptate, da' trebuie sa recunosc ca noi ne dam mult mai putin seama decit un barbat cite din restul femeilor sint abordabile. [:)] Tu poti sa iti stii cazul tau, nu ai de unde sa banuiesti cum trateaza cu un barbat intre 4 oki colega ta de birou care e nevasta shi mama exemplara... pina la proba contrara. Elise & BBLisa
Poate ca si colega ta de birou gandeste la fel despre tine! Ti se pare corect? Eu cred ca pana la proba contrarie, e corect sa acordam fiecareia prezumtia de nevinovatie! "Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma." Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by justina16
multam pt raspuns. ideea e ca ei sunt prieteni d eceva tipm si doar recent tipa a inceput sa dea semane de indragosteala9 desi eu am banuit-o de la inceput). as vrea sa aflu si parerea unui barbat de pe forum daca ma poate ajuta. ar intrerupe barbatii o relatie de prietenie daca amica lor le-ar declara dragostea? mentionez ca prietenul meu imi spune ca pe mine ma doreste si ca ea nu e decat o buna prietena la care nu ar vrea sa renunte doar pt ca are aceste sentimente fata de el. e ok situatia?
[:D] Fara vreo intentie de a-ti baga mortu'-n casa... oare nu cumva chiar el ii alimenteaza indragosteala asta a ei? Eu, una, n-as putea mentine o relatie de prietenie si atat cu unu' care-mi declara amor ghebos. Daca ma amorezez si eu de el e una, nu mai putem vorbi de o relatie de prietenie, insa daca nu-i raspund cu aceleasi sentimente si el priveste galesh catre mine si bate din gene, ar fi o situatie cel putin stanjenitoare si pentru mine si pentru el. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rufus 2. coltofeanu, imi si imaginez ce se intampla daca un barbat te atinge accidental; probabil cei ce te cunosc te ocolesc cu grija...[:)] Oricum, te informez ca distanta de 1 metru nu este deloc sigura daca ai de-a face cu barbati cu experienta. De aceea, cred ca singura, intr-o incapere inchisa, ti-ar fi perfect! (era o gluma...sau ma rog, cum o iei...) [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"]Vara lui 2006[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Rufus , cred ca intentionat ai raspuns astfel sau poate nu ai citit cel de-al doilea mesaj postat de mine... oricum nu vreau sa ma repet , dar... am spus ca am o relatie buna cu colegii barbati (citeste , te rog ,cel de-al doilea mes.) . Referitor la distanta de 1 metru ...pacat ca nu o pot respecta si in mijloacele de transport comun aglomerate....Te rog , sa remarci ca am spus "unii " si numai pentru acestia nu pot sa ma inchid intr-o camera singura ...[;)] Sunt si altii pentru care am tot respectul si chiar imi place prezenta lor ( ca amici , colegi , sa nu intelegi altceva ). Este doar o parerea a mea .... In rest nu pot comenta , nu ca as fii de acord in totalitate cu tine , dar nu vreau sa mai pun paie pe foc ... este de ajuns atat .[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Poate ca si colega ta de birou gandeste la fel despre tine! Ti se pare corect? Eu cred ca pana la proba contrarie, e corect sa acordam fiecareia prezumtia de nevinovatie!
poate. in orice caz, cit timp eu personal nu-s barbat, nu imi permit sa dau cu presupusul ce procentaj de femei, casatorite sau nu, as agata daca as fi. Si nici sa-l contrazic pe vreunul care vb. probabil din experienta proprie. Sint convinsa ca si barbatii sint revoltati daca le spunem noi citi la suta dintre ei credem ca sint incoruptibili. [:D] Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by coltofeanu Rufus , cred ca intentionat ai raspuns astfel sau poate nu ai citit cel de-al doilea mesaj postat de mine... oricum nu vreau sa ma repet , dar... am spus ca am o relatie buna cu colegii barbati (citeste , te rog ,cel de-al doilea mes.) .
Ba da, am citit, am exagerat voit, ca sa vezi ce inseamna un mesaj exagerat, asa cum a sunat al tau. Si stai sa-ti spun, nu voiam initial sa-ti spun ca e o gluma, sa vad ce zici. Stii, e foarte usor sa sari la gatul cuiva, e mai greu sa transmiti exact ce gandesti. Asa ca daca la tine nu a fost, nici la mine nu-i nici o suparare.[flo] Bfly, nu-i nici un bai ca nu-mi dai dreptate cand tu crezi altfel. Te asigur ca, si asa, parerea mea va fi acolo, undeva, in mintea ta, gata sa-ti foloseasca daca va fi nevoie. In sprijinul unora din afirmatiile mele, de aici sau de la alte subiecte, iti aduc sansa mea, un pic mai deosebita, de a lucra 99% cu si pentru femei. Aaa, sa nu gandesti ca ma cred "doctor", ci mai bine informat. Misterul feminin este de nepatruns in intregime (si poate ca-i mai bine). Oricum, si pentru tine[flo] Elise, ai dreptate la datul cu presupusul. Cu adevarat, nu ai nici o sansa sa stii mai bine ca mine cum e cu agatatul fetelor. Iar reciproca e valabila. Indiferent cat de destepti ne credem.[flo] Cum se poate masura exuberanta, ca sa se inscrie in nu stiu ce limite? Pai tocmai o femeie, dotata cu al 6-lea (sau al x-lea) simt, dupa multe pareri avizate, sa ma intrebe pe mine asa ceva? PS: Nu consider ca cineva a pus paie pe foc. Nu m-am simtit atins sau lezat in vreun moment al discutiei[flo] [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto] [url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"]Vara lui 2006[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam de raspunsuri! Sunteti super! Cu siguranta nu voi ami deschide discutia, ma gandeam la asta doar pt ca asa e felul meu: daca intreb ceva sau cer o lamurire sa mi se raspunda exact nu evaziv. Justina16, oricum nu ai de unde sa stii sigur ce este sau nu intre ei, insa parerea mea e ca daca tipa nu ii placea deloc o evita le singur fara sa ii mai zici tu. Insa daca el nu se simte deloc atras de ea si e fff sigur pe el posibil sa nu cedeze avansurilor ei. Sunt mute de discutat aici. O sa revin ca acum striga pitica la mine! PUP! http://indra.designit.ro Pentru Barbye-una dintre noi! Trebuie sa ajuti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, fara nici o intentie sau aluzie (te-as ruga sa nu ma intelegi gresit), m-ai convins ca esti un adevarat domn si destept pe deasupra! Felicitari!...si mersi de floare! "Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma." Roxana, mamica lui Andutu grasunelu' bursucelu' scumpicu' zis "Piedone"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...