Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Am nevoie de ajutor


Recommended Posts

[bang][bang][bang] Ce zapacitaaaaaaaaaaaa ! Am scris o intreaga polologhie de mesaj si am uitat sa ma loghez inainte asa ca aleluia mesajul meu . Okkkkkk .Scriu din nou . In primul rand , multumesc pentru sfaturi .Inainte sa intru pe acest forum habar nu aveam cu ce trebuie sa incep si unde sa ma duc .Habar nu aveam de DPC . Multumesc , pashosha si aiuras ! Stiu ca am de alergat si de munca dar nu ma las pana nu voi obtine ceea ce vreau . Am nu numai martori dar si destule dovezi in ceea ce priveste tatal natural , precum si o declaratie din partea mamei in care recunoaste tot ce i s-a intamplat copilului cand mi-a fost luat . In ceea ce priveste pozele , pare greu de crezut dar acele poze sunt ale mele si cea mai veche a fost facuta cu aproximativ un an in urma .Voi implini 31 de ani in septembrie dar arat cu mult mult mai tanara .Singura deosebire acum este ca mi-am tuns parul mai scurt acum cateva zile .Sunt cateva persoane de pe acest site care m-au vazut in realitate si pot confirma .Asta se va vedea si la intalnirea la care voi participa si eu . Multumesc , pe aceasta cale , ca am fost acceptata printre voi si stiu ca nu e o intalnire de povestit si de aceea am intrebat ce pot aduce si cu ce pot ajuta .Singura problema este ca , daca Cezar va fi chemat la munca , voi fi nevoita sa o iau pe Sandra cu mine .E un copil extrem de cuminte si vesel . mami,tati si cu printesele noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai, pe mine nu ma intereseaza cum s-a pozat mamica dar erau niste poze cu fetita care tare nu mi-au placut mai ales pe internet [bang]. Cea la care am sters linkul era cu fetita goala care statea pe spate cu picioarele desfacute si toata poza era pasarica, fata nu se vedea ca era cu sticla la gura. Poate sunt eu baba dar nu mi-a placut [bang].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraNicole,cu nick-ul Laura 1974 ai scris aceeasi "povesti " pe un alt site despre parinti si copii.Si curios ca pe un alt forum apari cu o alta poveste,a disparitiei "sotului" tau,barbatul care apare pe post de "tati" in pozele tale.... http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=64884&st=0 Ceva e putred aici,atrag atentia adminilor,avem de a face cu un troll de toata frumusetea.... Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mate iti multumesc pentru link. Aveam impresia ca am judecat-o gresit, dar citind acolo mi s-a confirmat faptul ca am interpretat bine pozele respective asa si pareau, de videochat. Plus ca acum zice aici ca are bani, acolo zice ca nici casa nu e a ei. Citat din acest user:
quote:
"Chiar daca fac sau am facut videochat , am niste studii universtare la activ insa fiecare stie ce bine o ducem in tara asta . Nu stiu daca sunteti la curent cu cat castiga un profesor la ora actuala , chiar si universitar .Fiecare e liber sa-si castige banii cum vrea si cum poate .Eu cel putin imi intretin copii si cum fiica mea cea mare a luat in fiecare an premiul 1 si la varsta de 8 ani nu vorbeste urat si nu e obraznica ,eu spun ca am folosit acei bani foarte bine ."
Repet, eu una nu vreau sa te judec si te admir pentru dragostea pe care o porti fetitelor tale. Singurul lucru care m-a deranjat este faptul ca dorind sa vad un album de familie m-ai trimis automat, prin link-ul pus de tine, la niste poze pe care nu simtem nevoia sa le vad. Fiecare castiga banii cum poate, asa e. Nu e treaba mea se faci, logic. Dar asa cum tu esti libera sa faci si sa spui (aproape) ce vrei, de acelasi statut ma bucur si eu. Si daca nu imi place ceva o sa spun pana m-or da afara de pe forum. A, si un pont, daca vrei sa adopti fata cu acte in regula trebuie sa dovedesti ca te poti intretine pe tine si pe ea. Asta se face cu adeverinte de salariu. Sincer, sunt sigura ca da mai bine o adeverinta de profesor chiar cu salariu mic, decat una de la videochat (nu stiu, scuze, cum se numeste profesia ta). Adica daca mergi la DPC sa nu spui despre activitatile tale ca nu pupi tu adoptie......
Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)
[url="http://photos.yahoo.com/temiscris"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mate, thanks de link... Acum Laura, nimeni nu iti da in cap, si treaba ta ce faci in viatza privata..dar asha cum a zis si Aissa...ai grija ce murdarii ascunzi, nu de alta, dar daca tu dai in cap tatalui natural, tu ar trebui sa fii fara de pata..mare grija..Acum, am citit link-ul de la mate, e clar vorba despre tine...Ceea ce ai facut tu, respectiv sa pui doua povesti care nu se leaga, noua ne da de gandit. Shi apoi, constat ca tu ai nevoie de senzational...de impartit viatza ta in public...cum iti explici tu, tie insati, aceste dua diferente intre povesti. Oricum esti bine venita atat in forum cat si la intalnire, dar daca te pretezi la asemenea gesturi , probabil ca iti dai seama ca, credibilitate ZERO... Te rog frumos, lumineaza-ne tu, pe noi, in cazul in care doresti, ce este cu aceste doua subiecte..eu inca sper sa aflu un motiv plauzibil, inainte de a gandi ceva despre tine, fie bine, fie rau... Oz, ce ziceai...de unde esti in Oz? pashosha mami lui Luca si Maia where is a will, there is a way !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am tot zis, e treaba fiecaruia ce probleme are si cum le rezolva. Jigniri eu nu am vazut la acest mesaj. Ai dat insa de gandit. Zici ca nu site-urile nu s epot accesa si totusi pozele din albumul tau "mami si tati" contineau pozele care m-au deranjat pe mine, nu poze de familie. Ma rog, din partea mea e ultimul mesaj pe tema asta. Acum iti repet, poate nu ai citit tot ce am zis si eu si Gabriela. Vorbesc serios, daca ai de gand sa demarezi procesul de adoptie e mai bine sa stii urmatoarele: - e bine sa iti rezolvi situatia locativa, in sensul ca macar sa ai un contract de inchiriere daca nu ai casa ta. E neaparat necesar sa dovedesti ca ai unde sta si ca e ceva de durata (cel care iti inchiriaza mi se pare chiar ca trebuie sa se angajeze ca nu te da afara nu stiu cat timp....) - la fel e de dorit sa ai si tu si sotul tau (ca inteleg ca va casatoriti curand) serviciu si sa poti dovedi veniturile prin adeverinte. Nu cred, chiar daca veniturile din videochat sunt mari, nu cred zic ca iti vor aproba adoptia. Deci...e bine sa iti gasesti un serviciu si tu si sotul tau, altfel chiar nu cred ca obtii atestatul. Oricum, fa un drum si vorbeste cu cei de acolo ca si asa atestatul se obtine intr-o perioada lunga, macar sa stii ce iti cer. Mult succes si sper ca ai inteles exact ce vrem noi sa ziceam aici, unde nu ai nimerit in nici un caz intre niste oameni rai, dar suntem oameni inteligenti si simtim cand ceva nu e tocmai corect/in intregime prezentat.
Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)
[url="http://photos.yahoo.com/temiscris"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

subiect inchis pe tema judecarii femeii...gata!!!1 Laura, pentru a adopta fetitza, fii foarte atenta 1..cat se poate de repede schimba ti profesia...host chat in Romania este intzeles gresit si poti pierde atestatul, ca sa nu mai spun daca tatal natural aduce vorba in tribunal..deci, schimba ti profesia , chiar si numai pentru perioada de adoptie. 2. Proprietarii apartamentuluiTREBUIE sa dea o declaratie notariala, ca sunt de acord ca tu sa stai in apartament pe perioada procedurilor de adoptie, si trebuie sa ai neaparat contract de inchiriere declarat, nu conteaza pe ce suma... Dupa aceea mai vorbim despre atestare si restul. Astia sunt primii pashi, si bineinteles casatoria urgent, ca in concubinaj nu primesti copilul.. bafta si ne vedem la intalnire mey oz, cu adoptia te rog sa mai ai putintica rabdare , ca le-or deschide si ei odata..in ce orash esti? n-ai si tu un yahoo? sau msn? pashosha mami lui Luca si Maia where is a will, there is a way !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...