Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nunta bis, bis, bis ?!


Recommended Posts

Depinde si de relatia dintre voi. Adica cat de bune prietene sunteti. Eu in situatia asta, daca as fi prietena buna cu fata, i-as fi zis demult parerea mea, chiar daca mai subtil, dar tot i-as fi zis-o. Si as fi sfatuit-o sa o ia mai usor si sa chibzuiasca mai bine. Iti dai seama daca tu gandesti asa, altii, care nu au nici o treaba cu ea, ce or fi gandind. Practic se arunca in gura lumii. Si poate are o problema daca face chestia asta a 4-a oara. Isi trateaza prima deceptie cu incercari disperate de a o face din nou mai bine, si de fiecare data ea spera ca e ultima/. Dar nu e un comportament normal. Mie mi se par esubiect de film[:D]. Parintii ei ce zic oare? Coraly si Sergiu (3 ian 2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/album?.dir=faa4re2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/drcapusan/my_photos"]poze [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

depinde de cum arata prietena. si cat de "deschisa" este .. :)
quote:
Initial creeata de Elise
nu stiu daca intrebarea asta isi are locul aici... dar ati merge la a patra (?!) nunta a unei prietene care se tot casatoreste din 2 in 2 ani?! Adica...am fost la prima, la a doua, la a treia... deja a inceput sa mi se para desuet. Doar e nunta, nu Revelion! Sint persoane care sustin ca "asta e, daca saraca n-a avut noroc pina acum". Dar totusi...din 2 in 2 ani, alt noroc?! Cu biserica, restaurant, mireasa... tot meniul. Ati mai participa?! Elise & BBLisa
Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, poate si ginerele isi doreste o nunta ca lumea, si prietena ta de asta face nunti ca-n povesti. Eu am facut 2 nunti, si a doua era cu tot tacamul fiindca pt sot era prima nunta. Nu mi se pare ceva iesit din comun... si decat o casnicie care scartaie, mai bine o alta nunta... Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Gabi_K
Elise, poate si ginerele isi doreste o nunta ca lumea, si prietena ta de asta face nunti ca-n povesti. Eu am facut 2 nunti, si a doua era cu tot tacamul fiindca pt sot era prima nunta. Nu mi se pare ceva iesit din comun... si decat o casnicie care scartaie, mai bine o alta nunta... Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Gabi, nimeni nu a zis ca trebuia sa ramana in acea casnicie daca nu mai mergea...doar ca a 4 oara in interval de 8 ani nu e totusi cam mult??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic... acum am scapat de o casnicie dupa 10 ani... si daca eram atat de curajoasa ca si prietena Elise-ei, eram mai bogata cu 8 ani. Si cu mintea mea de acum daca nu va merge a 3-a oara, voi renunta cat ai zice peste, si la fel si a 4-a oara. Cu actualul am tras 10 ani doar de dragul copiilor. Na, scuze, am fost un pic off-topic. Ceea ce nu inteleg eu, fata asta n-a auzit de concubinaj? Sau e de moda veche si nu face sex doar cu cine e casatorita? Sau tot nimereste baieti care vor neaparat sa se casatoreasca cu ea? Si sa raspund la intrebarea Elise-ei: da, as merge la nunta, ca doar mi-e prietena. Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Totusi ma uimeste si cum un barbat care stie de trecutul iubitei nu are nici o ezitare sa fie al 4-lea....la un interval asa scurt de al 3lea...
probabil n-are... pt. ca nu i-a parasit ea. Nu stiu daca ei vroiau nunta - toti. Dar eu tind sa cred ca nu. Si ca la ea e si disperarea, si un fel de show off ca sa arate ca e totusi invingatoare... Fine. Poate are niste rani care nu se vindeca. Ar trebui sa ating si subiectul asta daca incerc sa-i explic ca nu e bine ce face... Ori, cind femeia sustine ca in sfarsit e fericita si ca asta e ultimul si cel mai cel (ca si ceilalti la timpul lor) - cum sa-mi fac introducerea? Sa-i spun ca nu o cred?! Si ca istoria s-a repetat prea des? Si ca ar trebui sa fie mai discreta ca nu se stie daca nu urmeaza si nr. 5? Voi cum ati interpreta asta, de la o prietena, inainte de nunta cu "in sfarsit, sufletul pereche"?! Ati mai considera-o prietena? Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, tu nu ai discutat nimic cu ea pana acum?Nici mai putin direct?Nici in gluma?Nici dupa ce ai aflat de fiecare despartire....macar de a 3a? Am fost si eu in dubiu daca sa spun sau nu ce cred unei prietene..nu la un nivel asa de avansat ca aici, dar oricum..tot relatii si vise de viitor...si am luat-o incet...facand acum o gluma si vazand cum reactioneaza, maine mai fortand putin nota sa vad daca se supara si tot asa pana am ajuns sa ii spun in fata tot of-ul. Sincer daca se supara...nu vroiam langa mine prietene care sa o dea din bara in bara si care sa se intrebe de fiecare data 'de ce' doar ca intrebare retorica....asa pare ca am mai luminat situatia si 'viziunea' persoanelor respective.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E foarte trist ce se intampla in viata prietenei tale. E curios totusi de ce tine si a patra oara sa faca o nunta cu tot tacamu`. Eu m-as gandi la 2 variante: 1. E prietena mea si n-ar trebui sa ma revolt pentru ca ma invita a patra oara la nunta sa. E un mod de a ma destinde. De ce nu, pana la urma? 2. Am o papusica acasa, sunt obosita si parca as prefera sa stau cu copila. M-as duce doar la cununie cu un cadou, i-as ura toate cele si m-as intoarce acasa. Si tot prietena iti va ramane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tzitziri, am discutat de fiecare data, despre fiecare relatie, dar are un stil foarte interesant de "a se reface" - si daca ai ceva cu fericirea ei cea noua ia foc. Si eu am testat. calatoare Probabil cea mai buna solutie e, intr-adevar, sa o bag pe bebelilsa in fatza [:D] si sa ma duc doar la primarie, cu flori etc etc. Lemoni....posibil si asta, posibil si sa vrea sa le demonstreze fostilor ce fericita e ea in pofida lor. Nu stiu si nici nu vreau sa fac supozitii acum... Elise & BBLisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...