Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nunta bis, bis, bis ?!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 63
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Elise, pai e normal, ea chiar asa crede, ca in sfarsit si-a gasit fericirea. Ca o face lunar, sau anual, sau la 2 ani - nu are nici o importanta, cel putin pentru ea. Nu e rea intentie, si probabil ca daca ai sa incerci sa-i spui ca tu vezi lucrurile altfel, nu ai sa schimbi nimic din "fericirea" ei, doar o sa erodati prietenia voastra. Sigur ca tu ai tot dreptul sa-ti selectezi prietenele si din acest punct de vedere. adica daca nu ti se pare normal ce face ea si nu crezi ca vei avea alte subiecte de discutie, ai s-o mai raresti. cu atat mai mult cu cat acum in mod natural iti vei rari contactele cu prietenele din cauza lipsei de timp.[:D] Sa mergi sau nu? Depinde cata placere iti face. Daca iti lipseste o distractie, avand in vedere cat de des isi face nuntile, poti sa consideri ca mergi la ziua ei. Daca nu-ti lipseste, ai ce argumente sa aduci. Grele, inca. Oricum, 4 nunti din 2 in 2 ani.,..asta da performanta... Sigur n-o face ca sa scoata un ban? [:D] Si de curiozitate...toti cei 4 fanti au fost la prima lor casatorie? Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca ti se pare desuet de ce te mai intrebi ce sa faci, poti sa inventezi o scuza buna si stai acasa, nu cred ca sta nunta in loc fara tine e viata ei si face ce crede de cuviinta, e libera sa isi caute fericirea, indiferent a cata oara, nu mi se pare normal sa te duci sa ii spui ... crezi ca asta vrea sa auda din gura unei prietene, daca pretinzi ca ii esti prietena. Loma
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Loma [ crezi ca asta vrea sa auda din gura unei prietene, daca pretinzi ca ii esti prietena? Loma
Deci prieten e doar acela care iti spune ce vrei sa auzi? [bang] Ffffffff trist! [V] Eu cred ca un adevarat prieten e acela care imi spune mai ales ceea ce nu vreau sa aud! Ceea ce nu aud singura, care imi arata ce nu pot sa vad singura. Altfel...daca tace.....si nu-mi arata prapastia pe care eu nu o vad, lasandu-ma sa ma apropii de ea cu fiecare pas facut....acela nu e prieten!!! Eu i-as spune chiar cu riscul de "lua foc". Cineva trebuie sa o "trezeazca". Si, ca sa raspund si eu la intrebare: Eu nu m-as mai duce la inca o nunta. Deloc. As sfatui-o sa mearga la un psiholog. Si as sprijini-o cat de mult. [url="http://daisyPath.com/days/060729/0/1/+0/0/.png"]Nunta noastra: 29 iulie 2006[/url] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-e prietena cu adevarat si sunteti pe aceeasi lungime de unda spune-i ca devine ridicola cu nunto-mania ei. Pana la urma si asta e rostul prietenilor de suflet sa ne mai traga de maneca cand o luam pe aratura.. ..daca-i doar o cunostinta si e o relatie de toleranta, fa cum crezi tu ca-i mai bine pt toti, inclusiv pt BBelisa.. Daniella si [copil] Alexis 18 nov 2004 "Da-mi Doamne puterea sa schimb ceea ce poate fi schimbat, taria sa accept ceea ce nu poate fi schimbat si intelepciunea sa fac diferenta"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, postarea ta ma duse cu gandul fix la filmul ala ''4 nunti si o inmormantare''. [:D]Pe care nu l-am vazut, stiu doar ca s-a facut, nu stiu daca era aceeasi mireasa de fiecare data si a cui inmormantare era. Cred ca as sari nunta cu nr 4 si m-as pastra pentru wedding no 5, la care i-as duce, ca dar simbolic, un parfum. Of course, Chanel no 5. Am inteles ca schimba rochia de fiecare data. Cred ca a obtinut deja reducere la croitoreasa, careia ii da o paine de mancat o data la 2 ani! Oricum, 10 puncte pt perseverenta prietenei, sa nu creada cineva ca e usor! Cred ca ceremonia se poate incheia cu urmatorul refren, din partea preotului: Ia-ti mireasa ziua buna Ne vedem ...peste o luna!( ma rog , 24)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise... ma gandesc ca ai putea sa ii dai o idee... ce sa mai cheltuiasca atatia bani cu invitatiile la fiecare doi ani? Mai bine ar edita niste abonamente! [:D] In rest... ai chef de distractie? Fa abstractie ca e a 4-a si du-te si danseaza. Nu reusesti sa faci abstractie si crezi ca o sa te simti aiurea? Pretextul pentru motivarea absentei l-ai gasit si singura! So.... that's it. My life stinks
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...