Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O iubire sau mai multe?


Recommended Posts

Sg. raspuns pe care pot sa ti-l dau este ca atata vreme cat esti agatat de trecut nu poti iubi cu adevarat si cu toata fiinta pe altcineva. Si-atunci raspunsul ti-e clar sunt unii care iubesc o sg. data in viata, sunt altii care iubesc de mai multe ori si sunt unii care nu iubesc cu adevarat niciodata in viata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu cred uneori ca iubirea aceea adevarata nu moare si nu dispare oricat am vrea noi sau oricat ar incerca imprejurarile sa o ucida. Dar de fapt iubim acea iluzia a unui anumit timp, a unui anumit moment, iluzia persoanei de atunci cand iubirea era la intensitatea maxima. Ma lupt cu mine insumi sa inteleg asta. Ptr ca stiu ca asa este normal: o iubire care nu e intretinuta moare pana la urma. O iubire poate dura toata viata, dar trebuie sa fie mereu alimentata de...ceva. Daca nu, e o adevarata tortura. Nu cred ca ar fi drept sa iubim o persoana care nu e cu noi, asta ar duce la un chin continuu. Iar ptr asta cred ca Dumnezeu a pus in om uitarea. Si sansa sa o poate lua de la capat. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex2 esti pe aceeasi lungime de unda cu mine. Ai mare dreptate. Asta imi arata ca si tu ai trecut prin astfel de situatii, dar asta e cu totul o alta poveste. Asa este cred, ne amintim si ne ramane in suflet feelingul pe care l-am avut la un moment dat. Pana acum eram inclinata sa cred ca persoana, ceea ce nu-i adevarat. Mie mi-au ramas anumite feelinguri, pe care apoi nu le-am mai trait si de care am mare nevoie. paote din nevoia acuta de romantism pe care o am, din pacate. Si....imi amintesc acele senzatii, feelinguri doar cand nu mi-e bine in prezent. Cat mi-e bine in prezent.....trecutul nu conteaza absolut deloc. Sa fie normala refugierea asta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...