Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va bantuie fostii?


Recommended Posts

De multe ori m-am gandit la fosta mea mare iubire cu nostalgie. Intamplarea a facut sa-l intalnesc dupa 9 ani in care nu am stiut nimic despre el.A fost foarte bulversant si pentru mine, si cred, si pentru el.Eu maritata , el insurat cu aceeasi de cand eram impreuna... Cam doua saptamani am fost transpusa in trecut si am intors relatia cu el pe toate partile, am fost dominata de tot felul de emotii si dorinte si concluzia a fost foarte clara: bine ca s-a terminat,nu poti schimba datele problemei si tot la asta se ajungea. Acum sunt o alta persoana, merg tot inainte si nu vreau sa repet greselile trecutului. Am reusit sa trec cu bine peste perioada cu "excursia" in trecut, in sensul ca nu am cedat dorintei sa o mai fac o data cu fostul,dorinta foarte puternica dealtfel[:D]si ca regretele ca s-a terminat sunt inutile. Revenind in realitate, imi dau seama ca fostii e bine sa fie fosti si atat.Nu mai pot sa retraiesc ce a fost odata pentru ca m-am schimbat. Putem sa privim doar inainte daca prezentul nu ne multumeste.[:D] Iti doresc si tie sa depasesti faza asta cu "excursia" si sa nu ai regrete. Da, a fost cam mitocan sotul tau ca a pomenit de foste si ar fi bine sa-l intrebi daca regreta ce a spus, poate a spus-o la nervi. Mie sotul imi vorbeste despre defectele fostelor, doar o singura data mi-a spus ca... inca o mai iubeste pe una... [bruta] Sanatate si liniste sufleteasca. Doroty cu minunea de baietel, Onut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Alesssia cred ca sotul tau a vrut doar sa te raneasca! daca l-ar bantui cu adevarat nu cred ca ai afla. Pe tine au inceput sa te napadeasca amintirile si intrebarile. I-ai spus ceva sotului tau? Nu e ok sa te bantuie un fost. Inseamna ca ai o problema in actuala relatie. Pe mine nu ma trece absolut nici un regret si nici o intrebare de genul "ce-ar fi fos daca...?". SI am fost de alte 2 ori in pragul casatoriei cu 2 fosti. Eu sunt convinsa ca mai bine de atat nu se poate, asta desi chiar si inainte fusese dragoste mare. Si eu vorbesc cu sotul deschis despre trecutul meu sau trecutul lui (fosta sotie). Si daca m-ar supara rau, ash fi in stare sa-i trantesc ceva despre regrete, dar numai ca sa-l necajesc. El imi spune mereu ca nu se gandeste la fosta lui sotie, dar mereu ma macina intrebarea "asa o fi? sau imi spune asta ca sa ma linisteasca?". Bee si Ana Teodora (22.12.2005) http://www.dropshots.com/dochia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma bintuie mai ales unul...Si zic la fel , sunt amintirile mele !Nimeni nu mi le poate lua ! Nici chiar sotul ![:D]Sunt undeva intr-un colt al sufletului ! Desi constat ca peste ani imi aduc aminte mai ales ce a fost frumos. Restul am uitat sau prefer sa nu-mi mai aduc aminte ! Ce nu uit este ca apartin trecutului si ca am ales odata ce m-am casatorit...Dar am dreptul sa ma mai gandesc uneori !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a bantuit primul (prima mea mare iubire) cam in toti anii cat am fost casatorita si nefericita cu fostul meu sot (chiar ii dedicam primului pasaje intregi din jurnalul meu, adresandu-ma lui ca in scrisori!! Jeeesus, trebuie ca eram tare disperata). De cand l-am gasit pe actualul meu sot (sufletul meu pereche) nu m-am mai gandit deloc la prima iubire pana in clipa cand am citit mesajul asta al tau. Iar daca ma gandesc acum si imi amintesc de ce l-am iubit pe primul acum 20 de ani, constat ca eram dependenta emotional, iar el ma tinea infometata si se juca pervers-intelectual cu mine, manipulandu-ma sa fac tot posibilul ca sa "merit" dragostea lui (el era "profesorul" si eu "scolarita", in ochii lui). M-as fi nenorocit daca m-as fi casatorit cu el... A fost o perioada interesanta, am descoperit datorita lui literatura buna, m-a stimulat intelectual grozav, eram intr-o continua competitie si verva spirituala (ceea ce la 19 de ani e fascinant si suficient), dar emotional ... sorry, era un handicapat, asa ca las' ca e mai bine ca a ramas acolo unde a ramas... in trecut. http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911
_______________________________________ Pentru a-ti cuceri libertatea nu trebuie sa ajungi in America, e suficient sa pleci din Spania. [flo] Felicia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda - ma batuie unul sg. Dar m-am obisnuit cu asta. Probabil asa cum spune Ina78 n-am tras cortina bine nici eu si cel putin in ce ne priveste nici el. Intr-o vreme s-a razvratit el, intr-alta eu, intr-un final ne-am potolit amandoi si amandoi ne vedem de vietile si famiiliile noastre desi prin prisma serviciului ne vedem aproape zilnic. In ce ma priveste da uneori mai visez la el, da uneori ma intreb "ce-ar fi fost si cum ar fi fost daca?" Cu toate astea insa stiu sa fac diferenta foarte clara intre atunci si acum, intre aici si acolo. Nu se intrepatrund si atata vreme cat nu le las eu nici nu se vor intrepatrunde. E o chestie de vointa, de ati stabili clar dorintele si prioritatile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma bantuie exu' la propriu. Da' usa-i inchisa si n-am cheia la mine. Oricum, eu am un sistem de aparare - ceva de speriat. Odata inchisa povestea, pai e inchisa si pace. Si stau dup'aia sa ma gandesc ce oare am gasit la respectivul - nicidecum sa am bantuieli pozitive despre ei. Nu stiu, nu gasesc niciodata resurse sa reiau o relatie, odata incheiata...oricate argumente mi-as aduce. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...