Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va bantuie fostii?


Recommended Posts

Da.. si pe mine ma ''bantuie'' fostul. La propriu. De multi ani ma cauta, ma suna, imi trimite mesaje si urari de toate sarbatorile posibile (de fapt de cand m-a parasit - el m-a parasit pe mine!!). L-am gonit mereu: cateodata mai dur, cateodata mai putin dur... dar revine. Dupa mai mult de 10 ani tot revine. Si nu sunt sigura ca inteleg de ce. E casatorit, are copii. Imi spune ca nu e fidel si ca inca ma mai iubeste. Eu nu il mai iubesc Si ma bucur ca nu sunt eu sotia lui. Cateodata ma intreb cum de l-am putut iubi[vom] Si totusi ultima data cand am vorbit cu el m-a tulburat. Si urasc acest lucru. De ce oare l-am tolerat (asa cred... l-am tolerat, nu?) ? Am gresit foarte mult?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

parerea mea este ca nu ar trebui sa te ''bantuie"" trecutul,ce a fost a fost si mergi mai departe infiferent daca sotul tau la suparare iti arunca vorbe catre te deranjaza ,evident de care pe urma ii pare rau dar prea tarziu.trebuie sa te gandesti la trecut ,e inevitabil sa nu o faci ,nu cred ca exista cineva care priveste doar inainte ,insa incearca sa nu te gandesti ''ce-at fi fost daca".Eu cred ca de un barbat reaist ai tu nevoie pentru a fi fericita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucrul acesta se intampla atunci cand el aduce aminte de fostele lui. de multa vreme nu a mai facut asta, tocmai de-asta ma doare. si faza e ca asa cum il stiu eu, a zis toate astea la nervi . iar pe el il doare-n cot. mai exact, nu-i pasa de alea nici cat negru sub unghie, dar...atunci pe moment m-a deranjat si...inca ma mai deranjeaza un pic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alesssia, tu ai citit ce te-am intrebat eu? Ai spus ca si tu te gandesti la fostul, si uneori regreti. Pe tine de ce nu te acuzi de asta? Daca el nu este legat de ce a spus, si a facut-o doar ca atac, lasa totul in urma si nu mai suferi aiurea. [flo] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, desi nu eu sunt in discutie aici, as vrea sa spun ca diferenta de la mine la tine e tocmai asta "e posibil a se fi stins si consumat acea relatzie pana la capat, s-a ars pana la capat si s-a si stins in momentul in care am plecat". Dar eu nu sunt bantuit.[:D] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, traiesc in trecut, ptr ca iubesc acea parte a vietii mele si nu vreau sa renunt la ea (mai exact are legatura cu cei 10 ani din 34 petrecuti alaturi de sotia mea, nu cu "fostele"). Spun ca nu ma bantuie ptr ca am acceptat si nu sufar. Dar nici nu vreau sa renunt la el. Cum spuneam, ptr ca nu am simtit ca s-ar fi consumat totul. Dar viata mea merge inainte fara sa fi afectata de toate astea. [^] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
Diana, traiesc in trecut, ptr ca iubesc acea parte a vietii mele si nu vreau sa renunt la ea (mai exact are legatura cu cei 10 ani din 34 petrecuti alaturi de sotia mea, nu cu "fostele"). Spun ca nu ma bantuie ptr ca am acceptat si nu sufar. Dar nici nu vreau sa renunt la el. Cum spuneam, ptr ca nu am simtit ca s-ar fi consumat totul. Dar viata mea merge inainte fara sa fi afectata de toate astea. [^] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Suflet sensibil si feminin in esenta?[:D] Keep the promises you make to yourself.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adica?[alcool] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...