Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FETELE FANTASTICE (10)


Recommended Posts

Hristos a inviat!!!! Va pup ...iatama-s din nou !!!!Acum am reusit deschid si eu calculatorul ...sa va salut si sa raspund ADEVARAT A INVIAT! !!!! Vio ...cum te mai simti????Vin sa o bat pe boala????[auto][neand] Sa vezi ce-i dau in freza ...asa de saptamana luminata ...ca tot se incheie!!![;)] Sper din tot sufletul ca esti bine!!!!Pupici!!!![dual] Fetele ...restul fetelor cum ati petrecut de sarbatori??? Sunt convinsa ca tuturor aceste sfinte sarbatori v-au adus lumina in suflet si seninatate. Eu ...am petrecut alaturi de familie .Au fost sarbatori minunate. Va doresc numai bine ...va pup pe toate si aveti grija de voi. Va multumesc ca m-ati primit din nou cu multa caldura in cluul fantasticelor.[grup] FATA FANTASTICA ALEXMONA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vio, pai n-ai doi barbati in casa sa-ti faca o frectie , una alta, sa treaca bolile astea? Io nu am fost p-acasa zilele astea, hai hui prin sate, ca de , a venit fratemeu dupa 15 ani pe la mine si a trebuit sa fac si eu pe turista sa-i arat ce, si cum. Noroc ca au fost zile minunate, cald, parca e vara pe aici. Ana , pe unde a disparut? S-a incurcat in mustati? Aelita, creste Sofia? Gangureste? Alexmona, ma bucur sa aud de bine, puiul tau ce face? Cand mai vii pe la noi, la italica? Ken, e greu cu munca asta, cand te obisnuiesti cu vacanta, tre sa te duci la munca. Mai da japonezele astea pe unde umbla? "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! ce ma bucur ca mai sunteti si voi pe-aici! ei,nu sunt inca bine...acum ma doare capul,ca azi-nopate n-am prea dormit! asa ca sunt tot acasa,tot in refacere,pt ca desi am muuult de lucru nu ma simt inca in stare sa o iau de coada![:D] sa zic ca dupa 6 zile de antibiotice parca-parca m-a mai lasat o idee urechea....ca acolo simt eu ca ma doare...la plamani nu ma mai doare,dar nu se stie... fratele meu imi spunea ca el a stat (cat era in armata) 3 saptamani in spital cand a avut pneumonie! deci nu se reface asa repede.... Alexutza,ce ma bucur ca esti bine,ca ai revenit la noi,dar nu asa oricum ci fericita!!! da iti dea DD sa ai parte de fericirea asta pana incolo asa....secolul viitor![:D]..e bine? Cicinelu'....pai e bine ca ati facut excursii,decat ca mine in pat[audinti]....mai bine asa de mii de ori.....preferam si yo,dar nu se poate.... eu am stat in casa si l-am tinut si pe fi-meu saracul .....ca duminica cand sa-l duca taica-su afara nu mai stia sa alerge [;)] va [pup] si sa eveti o saptamana frumoasa... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

violeta,cum te mai simti ??daca e pneumonie nu trece asa repede si aigrija ca se fac recaderi !! Alexmona,m,a bucur ca ai venit! de PAste am stat acasa,a venit mama sa ne pregateasca ea toate cele,a stat 3 zile,cica noi nu suntem in stare,barbatu-meu armanca dar cica nu ii fac eu...Am lasat-o sa isi faca damblaua,i-am dat bani sa cumpere ce o taie capul,ca degeaba ii explicam ca noi nu mancam atatea alea cum face ea..dar am zis sa faca ce-o vrea,nu ma mai stresez! pai frate,si acum arunc la ele din frigider !!! ca noi nu mancam atatea simai ales atata timp.a cumparat NOUAZECI DE OUAAAAA!! pai cate sa mamanci frate?? e dusa cu capul,pe cuvant. doua platouri maaari de salata,s-a mancat doar jumate din unul,zac in frigider,mai mare greutate sa le arunc,ca mereu zic ca le arunc cand duc gunoiul,sa nu se imputa p-aci...si UIT. friptura de miel,jumate am aruncat-o.ciorba a ramas .prajiturile s-au lins pana la urma,nu stiu cate tavi.noroc ca nu a mai facut si drob,a bagat tocatura la congelator,pt ca nu am mai gasit ceapa verde si usturoi verde sa il faca . bai,frate,toca si facea si se uita ca noi nu punem mana ,ea ar fi vrut sa ne punem cot la cot sa pregatim sa cadem pe branci,si asa am lasat copilul cu nepoata de 10 ani !!! ca tot a trebuit sa o mai ajut la una alta ca striga dupa mine ca nu stia pe unde sunt toate cele ale bucatariei... Si in final,zic ia uite,copilul meu toata ziua a stat cu alt copil de 10 ani,si eu stau la pregateli ca sa am apoi ce arunca! si totul ca sa ii fac damblaua ! ii zicea: bai,toci prea mulkte pt salate! imi raspundea: aaa,e PUTIN fatza de cate faceam eu !!!! catelul mamei a dormit in patul nou al Sofiei,plapuma alba nu avea cearsaful pus si a stat pe ea si e plina de par,o patura alba la fel,cearsaful...Nu stiu daca va mai iesi,le-am scuturat si tot pline sunt,am sa bag plapuma la masina de spalat ca e mica de par de o persoana si sa vad daca iese parul. care aveti animale,stiti ?? eu iubesc rau animalele,dar una: AM ALERGIE,nu am ce sa fac,am sperat sa imi treaca dar nu trece.eu mereu am avut animale ,dar de cand mi-a aparut alergia nu mai pot,ca ma chinui rau toata noaptea cu mancarimi de piele si cu fatza rosie si umflata si mancarimi de nas ca am avut si nasul catai butucul cu o infectie din acuza asta,cred ca prin somn m-am scarpinat de mi-oi fi bagat dracu deshtu pana-n gat,sau nu stiu,ca am bagat antibiotic crema pe nas-desi alaptez,fir-ar sa fie... asa,si doi: oricat le iubesc,mereu am avut animale,dar nu dorm cu ele in pat.pt ca nici eu nu ma urc cu picioarele pe cearsaf daca am mers desculta prin casa,dar cainele care merge "descult" ca altfel nu se poate haha ar fi culmea sa ii dau botosei! Saraca Sofìa,i-am cumparat pat nou ca sa aiba pt cand va trece in pat,si l-a inaugurat tata 3 luni,de care ma rugam sa se spele la saptamana,si acum catelul mamei... na,m-am descarcat. cicina,mai umbli mult? fra-tu e-nsurat? ii dai fo' italianca p-acolo? ia luati [url="http://new.photos.yahoo.com/aelita1972/photo/294928804333934907/0"]aici[/url] [url="http://www.babyblog.ro/alimentatia-bebelusului-reguli-esentiale"]Reguli esentiale.Diversificarea.[/url] [copil][url="http://b1.lilypie.com/2ui6p1.png"] S.[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AELITA...frumoasa minunea ta de fetita...eu cum am lipsit am pierdut multe evenimente ...FELICITARI!!!! sa dea Dumnezeu sa va aduca multa bucurie si numai clipe minunate!!!! Eu am baiat ...i-am aratat poza si mi-a zis ca e FUMOASA BEBICA!!!! Asa ca ...cine stie ...????[copil][;)] Cat despre catelul care nu are INCA botosei ...poate ii aduce iepurasul intarziat [;)] Si daca te enervezi tare ...si vrei sa te razbuni pe el va fi mai greu ...crezi ca ti-ar placea sa dormi in ,,patul,,lui???Are cusca confortabila???[:)] Banuiesc ca ...il ierti ...Am glumit ...nu da cu rosii...[flo] Dar , serios acum ai scapat de caine???[recevere] Te pup Aelita si pe BB o pup!!!! Vio , cum te mai simti??? Vin sa bat boala???[auto][poc] Sper ca esti mai bine!!!Pupici Cicina, multumesc pentru toate sfaturile. Alex face multeeee nebunii!!!E vorbaret si vrea sa se faca , asta mai nou SATELIT!!! Si nu renunta la ideea ca va fi tobosar!!!...cel putin acum ... [copil]E innebunit dupa baie [baie]...ar sta in apa ore intregi si e RELATIV ascultator. Ultima nazbatie a fost acum cateva ore ...i-am luat un suc pt.copii in sticluta ...Gresala mea a fost ca i-am spus sa aibe grija sa nu sparga sticla ...El a zis ceva de genul ,,CUM < ASA???,,Urmarea vi-o inchipuiti...[:D] Va pup pe toate si aveti grija de voi!!!!![grup][pup] FATA FANTASTICA ALEXMONA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aelita,am ras sa ma prapadesc...nebuna mai esti!!!(de parca nu stiam![:D]) [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] sa-l vezi pe Mihnea ce sta pe langa mine sa-i citesc sa rada si el.... acu' bine ca i-ai pus rosu la frumusetea aia mica ca zau o deocheam!!! sa-i pupe mama ochisorii aia frumosi...[pup][pup][pup] auzi?! sa ai grija sa n-o dai la nimeni pana vine Mihnea acolo.... (vezi Alexmona...ca uite cum i s-au aprins calcaiele pt fi-su[:D]) te pup dulce,ca tare m-ai bucurat azi [pup] si de ma simt rau,acu' ca am citit ce ai scris tu ....mi-a trecut! Alex,hai daca vii tu poate se duce in pustii boala asta! te [pup] si pe tine... maine merg la medicul de familie si o sa vad ce va zice... de simtit parca ma simt mai bine,dar numai cu urechile,plamanul parca a inceput din nou sa ma intepe... nu stiu ce o fi... nopate buna si sa va pazeasca [ruga] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aelita, a crescut frumusetea ta. Sper ca ti-au iesit din cap gargaunii, ca e neagra. Frate-meu nu e insurat, ca cica n-are timp sa caute, iar aici sant toate cu nasu pe sus, chiar daca sant strambe si cauta contul in banca nu persoana. Asa ca a ramas sa-l insoare babele, dar nici asa ca vrea una frumoasa, desteapta, slaba si devreme acasa. I-am facut eu un pic de intructaj, sa vad daca a folosit la ceva. Vio, pai n-ai fost la doctor pana acum? Asta inteleg eu. Alex, pai faza cu Incuscreala cu Aelita, cred ca o te bati cu Vio. Puf, pe unde umbla, dar Ana. Tre sa tip mai tare? "Nessuno e cosi ricco da poterne fare a meno di un sorriso" Cicina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti.... Zic si io prezentsi sa va povestesc aventurilii mele si ale fameliei,sa va ezplig de ce am tras chiulu'.[:D]N-am apucat sa va citesc inca pe indelee,sa ma iertati...[asia] Pai vineri,adicatelea in 6 aprilie,onor conducerea institutiei ne-a dat papucii la toate ia o pauzarilii,ca cica noi avem de facut cozonaci si de vopsit oualelele....asa ca n-am fo la lucru.Sincer va marturisesc ca nici oualele n-am vopsit,nici cozonaci n-am facut,nici pasca,nici drob,nica,nica,nica...Mi s-a pus pata,gospodareste, si am decretat motiune de cenzura ca nu fac nimic.[^]Daca vor ceva cumperam,ca e de gata facut la magazin si n-am sa stau sa ma rasucesc ca vampirul in cosciug strocandu-mi creierii cum sa fac mai bine sa iasa si bun si repede si din buget limitat si sa mai manance si tot poporu' din casa...Drept urmare vineri am lalait-o tooooaaaata ziua,ca nu era voie sa faci nimic.Sambata am fost la iarba verde,pe malul Timisului,la Hitias.....am descoperit un loc misto de tot acolo si ne-am gratarit si am stat toata ziulica cu burtile la soare.Ne-am intors acasa pe la 8 seara.Discutasem cu Marius,initial,ca nu mergem nicaieri de Paste,ca stam acasa ,ca mergem la iarba verde,chiar Marius a insistat ca nu mergem nicaieri,dupa ce il tot intrebasem de 2-3 ori pe zi ce facem si unde mergem.Clar si la obiect:stam acasa.Ei,nu va spun ca pe la 8 jumate seara,dupa o zi de lalaiala la iarba verde....ma intreaba Marius:"mergem la Medias?"Am facut spume la gura...nici mie nu-mi venea sa cred urechilor ce-mi iesea pe gura...si cum Marius are un dar nativ si un talent extraordinar de a-si atinge scopul prin orice metoda sau mijloace[bang]....cum,necum,la 12 noaptea noi ne urcam in masinica ,fix cand clopotele de la biserica de langa noi bateau mai tare si lumea venea cu lumina si p-aci ti-e drumul....Am luat-o prin Lipova,aventura naibii,ca ne-am ratacit in Lipova si GPS-ul lui Marius(ca am zis ca fac un mare rahat pe tehnica lui)ne-a invartit prin oras pana ne-a adus inapoi pe drumul pe care venisem....La un moment dat ii spun lui Marius:"bay,parca am mai trecut pe aici..".El ca nu si da-i inainte ,noi ne intorceam la Timisoara....pana si-a dat seama si Marius ca de fapt noi mai trecusem p-acolo....Dai si intoarce,intram iar in Lipova...si tot GPS-ul ala ne-a bagat prin niste vagauni...vai de capul si de zilele mele,ca am zis ca rup masina...asa ca am rabdat cat am rabdat si mi-am bagat picioarele si alte cele in GPS-ul lu' conu' Marius,am deschis geamul si romaneste si frumos am salutat primul om de pe strada si am intrebat pe unde-i drumul spre Deva....si am ajuns,bay gagici,la Deva,fara tehnica performanta...[^] Ce sa va spun?A fost excelent drumul,cerul era asa de instelat si puzderie de stele...sa mor io de nu m-am simtit la volanul lui Toyo ca la carma lu' Entreprise...parca eram in Star Treck...superb![cool] Copilutii au dat cu porcii prin aratura,s-au mai trezit ici colo,dar per total au dormit...Noi,pauza de cafea,pauza de tigara...cre' c-am baut in noaptea aia 1 litru de cafea...La un moment dat,tot mergand asa in nestire...radio nu se mai prindea,CD nu bagasem sa ascultam....linisteeeee...Marius zice:"mama,oare nu ne-am ratacit?ca n-a mai trecut o masina nici intr-un sens,nici in altu' de ceva vreme?"Ce belehuz,pai cum puii mei sa treaca,ca oamenii cu scaun la cap erau la biserica sau acasa ciocneau oua,nu ca tembelii cu Toyota care de Inviere bantuiau pe meleagurile ardelene...N-am pierdut drumul si la 7 dimineata am ajuns cu bine la Medias.Asa ca duminica am fost cu rudele lui Marius la iarba verde,au acolo un loc misto la un baraj pe Tarnava Mare,apoi luni dimineata le-am tras la toti cate o vizita fugitivo...si dupa ora 13 pe cai ca se filmeaza.Si unde credeti ca am ajuns?hehehehehehe[:D]....pana aproape de Paltinis,la vreo 10 km mai la vale de statiune,unde iar am aprins gratarul si ne-am micilit si fripturit....si unde eu am ramas blocata uitandu-ma la Luana cum infuleca bucatoiul de carne si cei doi mici (care erau imensi)pe care i-a halit aproape nemestecati.Si pe seara hai spre casa...prin Sibiu si dai si fugi cu 110-120km/h....ca era soseaua ca-n palma,masinilii una si una pe sosea....Vreau sa va spun ca eu mergeam cu 125km/h si a venit un BMW din spate de m-a depasit ca nici numarul nu i l-am vazut....Accidente ici colo...era unu' care cazuse intr-un santz,de unu' singur...era acolo politie la greu si se chinuiau sa-i scoata masina din gaura aia....omu' era ok,cu rani usoare.Toti incetineau si se uitau ca la circ.Si noi,evident,am facut la fel.Cum naiba vine:tu sutezi,tu tragi cu capul?ma rog![:D] Si,inainte de Simeria,hai s-o luam prin Hateg,sa schimbam oleaca peisajul....era vreo 8.30 seara si mergem noi....soseaua ca pista de avion,io dai cu 120 si iau fetelor o groapa,mama ei de nenorocita de groapa,ca nici nu am vazut-o.....cum naiba s-o vezi cand soseaua era ca in palma? si fac pana....si ce pana?!!!!Nu va mai spun.Injura Marius,nervi si draci pe noi,punem rezerva si fa cale intoarsa si o luam prin Deva ,sa mergem prin Faget.Asta n-ar fi fost nimic,da' luni noaptea n-am gasit sa tragi cu tunu' o vulcanizare,nicaieri si in plus cu rezerva TREBUIE rulat cu maxim 80km/h...nu mai mult,ca risti sa explodeze cauciucu'.Chiar scrie pe rezerva a se rula cu maxim 80km/h.Asa...catinel-catinel,cu orpiri dese,cu claxoane si injuraturi de la ceilalti soferi,cu avariile puse cand si cand....am ajuns si noi undeva in jur de 1 noaptea acasa...Aventura,dragelor!Marti hai la vulcanizare cu sparta,cand colo zice ala ca-i dusa pe apa sambetei,nu-i mai bun cauciucul ca s-au rupt sarmele in el,ca am rulat pe jeanta....asa ca alta cheltuiala,cauciuc nou.Noroc ca jeanta e din otel si a indreptat-o nea caisa la ciocan,ca altfel si alta jeanta trebuia...va dati seama in ce gauroi am picat...Asa ca am luat papucel nou la Toyo. Miercuri hai la servici si Luana la gradi...la gradi pustiu,asa ca am luat "lighioana" cu mine la munca de m-a stiut toata institutia ca e si ea in cladire...drept urmare am luat 2 zile liber si joi si vineri am stat acasa,am facut curat si am recuperat ce nu facusem inainte de Paste:ordine si disciplina.Iar sambata si duminica...iar la Hitias,pe malu' baltii...[:D]ne-am bronzat ca tractoristii[:D]...Duminica a fost plin de oameni acolo,unii chiar se bagau in apa... Na,si de ieri am luat-o de coada,iar servici,iar gradi.....intelegeti voi. O sa pun si pozilici...o parte din ele...ca mai am multe nedescarcate...sa vedeti si voi pe unde am haladuit noi.... Pana una alta va pup pe toate si va doresc numai e bine! Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cicinapai n-am fost la doctor...a venit el la mine...cu salvarea!!! 2,5 mil m-a costat astia de la Puls,noroc ca al meu nu mi-a spus decat dupa ce i-a chemat ca altfel azi imi cantau popii ceva [:D][:D] asa ca la medicul de familie am juns de-abia azi...si mi-a mai dat o tura de antibiotice si medical toata saptamana! asta e.....adica,la plamani cica s-ar mai auzi ceva,nu se stie exact ce(or fi extraterestrii[^]) Ana mama da' excursie adevarata ati facut voi!! oricum mai bine decat la cabana plapumioara ca mine [alcool] mi-a placut toata aventura voastra.....nu aia cu pana....ca la viteza aia care o aveati voi, o pana e periculosa .....bine ca ati trecut usor de asta! fetelor va pup.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai da,Vio....a fost o excursie pe cinste,exceptand micile neplaceri...Iti doresc multa sanatate! Iata aici cateva din pozele din [url="http://family.webshots.com/album/558701170uMqqCL"]EXCURSIA POVESTITA[/url] Ana-Maria,mami de[url="http://community.webshots.com/user/petenchea"]Alex&Luana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...