Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire virtuala...ce se intampla cu mine??


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Elise
Alex2, noi glumeam...si eu, si coltofeanu. [8)]
Femeile astea...[flo] Dupa ce ca atunci cand prind un barbat la inghesuiala, e vai de el [help], apoi se tem sa nu se fi suparat. [:-)))] Asa serios par?[:0] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by vandal ....Sau ma dau sa zicem Viorel, 30-40 ani, casatorit, nefericit ca sotia etc. etc. si caut o femeie de preferinta casatorita sa ma descarc emotional. Sa vedem cite sar sa imi aline durerile spirituale si sa vedem la ce se ajunge. Va las pe voi sa imi faceti profilul.
Ei, uite, aici te inseli. Invers da, ai dreptate. My life smells acceptable
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu era blonda, in fine. Un motiv ar fi si cel care poate a impiedicat-o pe Laura sa il intalneasca pe iubitul ei virtual. Distanta, cateva sute de km, mai exact la celalalt capat al tarii. Apoi am inceput deja o relatie (timp in care cu ea nu am mai conversat pe messenger). Ma gandesc acum la ce te gandesti cand pui intrebarea, ptr ca sigur te-ai gandit la ceva anume. Nu orice barbat care initiaza o discutie pe net se limiteaza numai la asta (desi ea o initiase), dovada am spus, pe actuala mea iubita am cunoscut-o pe chat. Legat de motiv si de Laura, nu stiu daca e bine sau rau ca el e departe. Nu stiu daca ea s-a gandit cum ar fi fost daca aveau pana acum posibilitatea sa se vada real (sa fie din acelas oras sau judet). Ar fi stat pe ganduri sau ar fi mers la o inlanire face-to-face? Natasha, daca imi spui la ce anume te gandesti poate am sa dau mai multe detalii. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da [:)] o sa-ti spun la ce ma gandesc... incercam de fapt sa inteleg ceea ce gandeste un barbat, cum simte el... credeam ca ti-era teama ca realitatea va fi mult sub asteptari, credeam aveai deja o imagine despre acea femeie, imaginea femeii ideale si iti era teama ca daca o cunosti va fi altfel, totul se va spulbera, ea ar putea altfel decat ti-ai imaginat-o... nu am luat in considerare ca ar putea exista o distanta in km intre voi, si m-am inselat. Ma gandeam ca o relatie virtuala ar putea fi romantica, inconjurata de un mister aparte (spun 'ar putea fi' pentru ca nu am experimentat niciodata asa ceva). Deci, daca nu ar fi fost distanta? Sa presupunem ca nu ar ati fi fost atat de departe unul de altul... chestia cu distanta o inteleg mai bine, iata, pentru ca am trait-o. Daca ar fi fost aproape de tine, tot asa s-ar fi stins relatia voastra? Pentru ca o relatie, fie ea si virtuala, e totusi o relatie, comunici sentimente, trairi... Cum ar fi fost? Si inca ceva, ai spus ca in timp ce relationai cu ea in cele 8 luni ai avut 3 partenere. Cum se impacau toate acestea in tine? Totul este pura curiozitate, pur si simplu incerc sa inteleg unele lucruri...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ups, ai inteles gresit, am avut pe rand relatie cu 3 femei, Doamne fereste, nu cu 3 odata. Adica de-a lungul a trei relatii (de scurta durata evident) am tinut legatura cu ea, virtual. Asta era ideea. Da, clar da, daca ar fi fost nu neaparat din orasul meu, ci in drumul meu (serviciul e de asa natura ca umblu mult prin tara) as fi intalnit-o. Sunt sigur de asta. Apoi poate tu ai ramas legata de descrierea mea. Am spus ca nu a fost singura mea relatie virtuala. Pe femeia de care vorbeam la celalat subiect, am cunoscut-o pe un site de matrimoniale, am vorbit cu ea intr-o seara pe messenger (chatul de matrimoniale era un fel de messenger in conferinta unde cei mai multi ne stiam deja si eram amici virtuali), si am vazut mai mult decat vede oricine altcineva (daca poti prinde ideea). Mi-a placut atat de mult incat (stiam detalii despre ea), a doua zi i-am facut o vizita la servici. Dar, pe langa ca era din orasul meu, lucram si in domenii apropiate. Acum, sa spun cum e sa se imbine virtualul cu realul. Cred ca asta e ideea, nu detalii picante despre viata mea intima. Am spus ca pana la acea seara de hot-web, noi discutasem mai mult pe chat, dar intre prieteni. Abia atunci pe mess a fost o intalnire privata. Da, cand cunosti pe cineva pe net, este ca si cum ai viziona un film pe care il traiesti. Nu pare real. Trairile sunt intense. Ai mult curaj, nu exista inhibitii. Te simti liber la discutii, despre orice tema, nu te afecteaza prea mult ce parere au ceilalti despre tine. Te simti in largul tau, intr-un cuvant. Cum a fost intalnirea face-to-face? Surprizatoare. Ptr ca asa era ea. Eu m-am pierdut putin, m-am oprit in fata usii de birou, ea a rosit, desi nu era deloc timida. Am iesit la o cafea, am incercat cumva sa initiem o discutie, doar conversasem de atatea ori. Imbinarea intre virtual si real este...fascinanta pe de o parte (daca omul cu care te vezi corespunde imaginii tale) si este...(nu gasesc cuvatul), te zapaceste. De ce? Ptr ca nu e ca si o prima intalnire. Se presupune ca cei 2 stiu deja atatea unul despre altul. Si totusi... Nu o iei de la zero, dar nici ce sa continui nu prea ai ce. Simti ca-l cunosti pe celalat de cand lumea, si parca totusi nu stii nimic. Si exista riscul, da, sa nu corespunde imaginii care ti-ai facut-o. Depinde cat te-ai legat de acea persoana. Oricum, legaturile care le simti create virtual, capata alt sens real. Din fericire ptr mine, ea era mult mai mult decat mi-am imaginat eu. Din nefericire ptr mine, eu nu am corespuns pana la capat, nu imaginii ei despre mine, ci pretentiilor ei ptr o relatie de lunga durata. A fost insa o experienta deosebita (am fost impreuna cateva luni, si am trecut prin momente de nedescris). Natasha, multumita? Cand si daca vei intelege "acele lucruri" ne lamuresti si pe noi? Te rog... Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, intr-adevar am aflat mai mult decat ma asteptam, Alex, de la tine. Ce vreau sa aflu exact nu pot sa-ti spun pentru ca nici mie nu mi-e foarte clar, e ceva... dar nu-stiu-ce... Oricum, e interesant sa descopar un lucru, si anume faptul ca voi, barbatii sunteti mult mai determinati in a concretiza o relatie virtuala, decat ar o fi o femeie ca mine, de exemplu. Din motivele pe care le-am banuit eu mai sus, si care iata nu erau reale in cazul tau (evitarea transformarii relatiei virtuale in una reala) . Cred ca o sa descopar si alte lucruri, la fel de interesante daca imi mai vir nasucul pe aici si daca mai am norocul sa dau peste persoane la fel de deschise ca tine.[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...