Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iubire virtuala...ce se intampla cu mine??


Recommended Posts

) Eu am cunoscut mai multe perechi, chiar si aici pe forum. Stii cind ajungi la o virsta, depasesti un prag si esti intre servici, casa, acelasi grup de prieteni... e ceva mai greu sa-l cunosti pe Fat F pe strada, sa te impiedici fix in fatza lui. Deci imi mentin parerea ca exista si femei harnice, destepte si...(daca-mi spui ca acelea sint deja luate... [bang] )care cauta pe site-uri de matrimoniale un sot. Iar eu chiar am incercat sa spun ca sint mai multi barbati care cauta aventuri... discutia plecase de la faptul ca sint femei multe cu profil pe acele site-uri... "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by ina78
Exprimare deficitara... scuze. Ma refeream ca poate sint mai multe femei inscrise (cu profil) dar nu sint la fel de sigura ca sint mai multe (ca numar) femei care activeaza si viziteaza acele site-uri. In ceea ce priveste concluzia ta... se spune ca sint mai multe femei ca numar. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
De aici au plecat discutiile... Elise mi se pare ca ai confirmat ceea ce am spus mai sus. Exceptind fapul ca vor sau nu o relatie stabila. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, nu mai dau quote mesajului tau in care categorisesti femeile care intra pe site-uri de cuplare. Uiti categoriile: sa vad si eu cum e, sau nu am timp/ocazia sa cunosc in real poate gasesc in virtual.... etc. Exista si persoane care nu iau neaparat in serios astfel de site-uri, dar le vad ca pe o sansa in plus. Iaur in "fauna aia" am fost si Eu cand am intrat acum 5 ani pe aman2, nu stiam nici macar cum functioneaza, cu ce se mananca, nu aveam mess decat pe hotmail si nu-l foloseam, nu cunosteam jargonul de pe site.... etc. Am intrat ca am auzit de site de la niste amice, de fun, sa vad cum e. Desi eram singura de ceva vreme, si nu aveam nimic in vedere in plan real, nici timp deloc sa ies da' de voi cunoaste, nu am intrat pt aventuri, nu am raspuns mesajelor sugestive... Pur si simplu s-a intamplat sa ma "ocheasca" sotul meu, novice si el pe acolo, fix din prima saptamana.... Si dupa 3-4 mesaje, am vb pe mess, apoi la telefon, apoi lucrurile s-au miscat de la sine si rapid, a reiesit clar ca ne placem (din poze) si discutii si dorim sa ne vedem. Acuma ce sa fac dc am ramas impreuna? Probabil suntem din cei 10% exceptia care intareste regula Insa da - si mai ales baietii atentie : vine exemplul vecinei mele de dedesubt (unguroaica lbonda cu ochii verzi), care a vazut ca uite, la mine se poate, si-a dat iama in site de nu i-a scapat niciun judet din tzara la "probe". Si a naibi facatura, teoretic voiau relatii stabile, practic veneau 2 zile la cluj, sau mergea ea undeva si apoi n-o mai cautau niciodata.... Ba mai tare era faza ca apoi o cautau si prietenii respectivilor. Si de ce? pentru ca eu cred ca un barbat stie cand ii merge cu o femeie exact in scopul in care ei doi ca adulti inteleg sa se "cunoasca" dupa modul in care decurge o conversatie online. Ripley [gravi] 5+ (DPN 17.10.2007)si Ana Ecaterina(10.11.2005) Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ripley, de acord cu tine, dar Elise a spus ca "majoritatea". In majoritatea aceea care cauta doar aventuri (B sau F) nu am intrat nici eu (o vreme [:D] ) ptr ca am intrat doar de curiozitate (eram la birou si ma plictiseam si am dat cautare pe google dupa cuvantul "chat", apoi mi-am facut prieteni acolo si intram sa tin legatura cu ei, ce sa-i faci dependenta asta de net, dom-le). Si nu intra nici actuala mea iubita care chiar nu a avut/vrut aventuri. Si nu intra inca cativa, care formeaza minoritatea. Dar intra femeile de genul vecinei tale si multe altele, care formeaza majoritatea. Si daca e sa luam cazul vecinei, suprapus peste afirmatia ca lumea e mica si e greu sa intalnesti pe cineva "nou" in cercul tau de prieteni. Cei care cauta aventuri cauta si gasesc aici si tocmai avantajul e ca nu-i cunoaste lumea. Un barbat prefera sa caute pe cineva pe net, in ideea ca daca ar avea o aventura cu o vecina, o colega posibilitatea sa se afle este mai mare decat practic cu o necunoscuta. La fel o femeie, la care este batator la ochi, casatorita si cu copii, sa umble la agatat (unde? in baruri, discoteci), asa intra, isi creaza un profil, primeste oferte, le secteaza si la treaba. Altceva, ptr cei care doar asta au ca scop. Este ceva direct, care scurteaza drumul pana la "pat". Toata partea aceea de "cochetareala", "cucerire" este simplu si usor facuta virtual, unde, asa cum am mai spus, capatam mult curaj. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ina78 Ea chiar vrea o relatie stabila, sa se marite si voi iute o bagarati in majoritate.
Ma lasi? O femeie care sare din patul unuia in patul altuia vrea relatie stabila? Pai si ptr asta ii testeaza pe toti? O femeie disponibila se vede de la o posta. O femeie care vrea mai mult decat sex pune anumite limite. Banuiesc ca era o gluma. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, nu e asa proasta.... normal ca dc te cheama unu' la Sinaia, e ok de vineri pana sambata si sambata dimineata apare distrus din baie ca i-a murit bunica si trebe sa fuga inapoi la bucuresti.... e clar tzapa [bang] Ea zice ca a platit el hotelul 2 nopti, io am asa un feeling ca nici vba da' i-a fost ei jena. Si apoi o contacteaza pe chat prietenul lui care are drum prin cluj si.... ce sa vezi, e simpatic si el. Pai s-o luam logic: ce cauti tu, el sau ea, care vrei o relatie serioasa la munte unde e clar ca se imparte o singura camera sa te cunosti? Ha? pai ce sa cauti.... scarmanici, scuze [ups] 1. cand cauti o relatie serioasa, dc e distanta mare si chiar iti place omul, iti pui problema: ma mut eu, sau se muta celalalt pt o relatie stabila. Atat timp cat propunerile se limiteaza la vizite regulatorii, ca sa le zic asa, nu ti se promite nimic, nu primesti nimic decat afectiune one-night... ce pretentii poti sa ai dc ai fost de acord cu regulile jocului? 2. atat timp cat glumele tale sunt intotdeauna cu 2 intelesuri, cand esti pus pe "shotii" crede-ma ca nu inspiri prea multa seriozitate. Cazul ei e tipic: daca iese si ceva serios e bine, daca nu, let's have fun... ca nu sunt nici primii nici ultimii, si aici intra marea majoritate a Elisei [pup] Alex, cred ca acum peste 50% din B si F inscrisi pe site-urile de pe la noi sunt persoane casatorite sau implicate in relatii stabile, care asa cum zici selecteaza exact perechea care le va face cele mai putin probleme in relatia de acasa, si am mai scris asta. Sau persoane care au facut ca tine: la job s-au dat pe net, ca cel putin la inceput e un joc haios de-a dreptul, si apoi au mers mai departe, s-au intalnit cu persoanele coresponzatoare scopului lor momentan. Eu personal, nu m-as fi pretat niciodata la ceea ce a facut vecina mea, si sa fie barbatii de pe net singurii de pe lume, insa pt ea... a fost chiar cool. Eu eram stresata sa nu-i dea careva in cap, s-o mutileze, omoare si sa nu stie nimeni unde este, mai ales ca are un copil de 9 ani in grija sotului. De aceea cand pleca "in drumetie" nu mai comentam, o rugam sa-mi lase adresa si gata. In final, si-a gasit perechea pe un site... tot din cluj tipul, si pe masura ei... gelos nebun, o abuzeaza psihic... poate asta e "pedeapsa" sa zicem pt anii in care a fluturat netu... dar asta e alta discutie. Ripley [gravi] 5+ (DPN 17.10.2007)si Ana Ecaterina(10.11.2005) Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ups [bang] te-am suparat... si pe tine... Azi e ziua mea proasta, fac glume pe care le inteleg doar eu si am darul de a ma contrazice. Si ca sa continui... mie mi-a fost rar (ca sa nu spun deloc si sa va luati iar de mine) intilnita situatia in care o EA sa cauta "scarpinici". In genere, ele nu se simteau implinite, nu erau fericite acasa, erau abuzate, erau singure si neintelese... "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...