Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere..... (24)


Recommended Posts

Lexi, nici eu nu am gasit poza voastra Mirela, ai incercat o cautare pe google??, eu nu prea prepar brocoli, cand fac ori pun la supa, ciorba sau ii fac Alexei pire cu diverse adaosuri.Sigur Monica sau Cristina au o reteta buna [;)] DORY & ALEXANDRA DENISA http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Violeta, cand l-am vazut ce incantat si mandru era cand am intrat in clasa sa completam cererea si chestionarul, s-a dus chitit si s-a asezat in prima banca si mi-a "ocupat" loc, mi s-a pus un nod in gat! Si statea cuminte (dar asa e el de obicei). El e tare incantat, sper sa-l tina si dupa ce incepe scoala entuziasmul asta... Deocamdata ma pregatesc sa merg cu el la dr., a racit deja, dupa 2 zile de gradi[bang]. La capitolul imunitate stam prost de tot[bang]! Va [pup] si va doresc o zi buna in continuare. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Votat si eu copiluti draguti. Lexi...m-am uitat pe ultima pagina, dar...bate-ma ca tot nu stiu care e comoara ta. Monica [:-)))] [:-)))] [:-)))] super tare faza cu Ruxi. Ma duc sa ma pun in pat nitel ca m-a luat o durere de cap care vad ca ma tot sacaie si nu vrea sa ma lase deloc. Pup fetele Alina [gravi] 17+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, violetz, vicky...ma bucur ca ati reusit sa isncrieti copilashii la scoala vicky, poate dau totusi drumul la gaze ca pana in aprilie tot e frig afara si necesita o mica inclazire acolo de dimineatza...inainte cand era cu sobe era un miros asa de fain...ca in copilaria mea[:D] violeta, ma bucur ca te simti mai bine dory, iar ai fost vrednicutza...deja ai terminat mancarica... mire, uite cum fac eu brocoli, adica il pregatesc sufle desprind brocoli-ul buhcetele mici, il spal, il pun la fiert pentru vreo 30 de min(sau pana vezi tu ca fierbe bine)apoi il pun intr-o sita la scurs.separat pregatesc 3-4 oua, un pahar de smantana(aproximativ 200) branza sau cascaval ras tot cam asa o bucata de vreo 200-300 gr, daca vad ca este un pic mai moale compozitia asta pun si 1-2 linguri de gris, daca branza nu este prea sarata pun si un pic de sare...amestec toate astea bine. ung o tava(de obicei rotunda diametrul de 20 cm) cu ulei, tapetez cu pesmet, amestec brocoli-ul cu compozitia aceea formata din oua, branza, smanatana, etc...si le rastorn pe toate in tava, nivelez, rad un pic de cascaval deasupra si pun la cuptor la foc mic intre 45 de min si o ora. astia mici ai mei mananca cu mare placere va pup si intru mai tarziu monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONICA [pup] multumim asa o sa-l fac chiar mi se pare interesant ALINUTA daca te doare capul poti sa iei paracetamol in timpul sarcinii si alaptarii,nu dauneaza,dar poti sa intrebi si doctora ca sa iti confirme LEXI sa ne spui si noua unde sa votam VIOLETA,VICKY lasa-ti emotiile sa vedeti ce incantati o sa fie in primul an,cred ca practic acum e cam ca la gradi nu cred ca le dau mare lucru [pup][pup] la toate fetele ma duc sa ma apuc de broccoli si intru mai tarziu sa va spun cum a iesit MIRE http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite un[pup]si o[flo]sa te simti mai bine si sa iesi din astenie[:D]...da' te scoate ea ale[pup] uite-acush din ale tale[:D] eu astept sa se trezeasca astia mici si paote iesim in parc sau macar sa ne plimbam pe strazi[:D] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu fac pizza! si incerc si cilamaua....sa vad cum iese! cat despre emotiile de inceput de an scolar,clasa I-a...mai am ceva timp sa ma obisnuiesc [:D].... mai greu o sa fie cu scrisul si cu cititul...cu invatatul in general,dar orice inceput e greu![:D] asa ca.suntem optimisti! [pup] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai la asta ma gandesc si eu cand o sa inceapa alex scoala...daca o sa aibe mereu chef de teme[:D] el cand il apuca imi zice...da-mi teme(vrea sa faca adnunari si scaderi pana la 10-15) si (sa scrie literele de tipar...ca doar pe astea le stie pe toate) mai face si cateva liniutze, puncte si bastonase dintr-un abc-dar cumparat acum vreun an[:D]si maxim 5 litere tot din el...dar apoi se plictiseste...si mi se pare foarte normal...dar ma intreb eu cand o sa aibe teme in fiecare zi cred ca o sa fie greu sa-i formez un program... sa trebuiasca in fiecare zi sa faca teme[bang]...ei...dar pana atunci mai este si poate mai creste si ne intelegem altfel[:D] violeta spor la facut papica monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...