Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere..... (24)


Recommended Posts

uite asta-i reteta pe care o folosesc eu la ciulama piept de pui sau bucati de pui, o cutie ciuperci (la borcan, intregi..mai bine), o cana de smantana (mai groasa) se fierbe carnea si sa scot bucatile.ciupercile se taie felitze, se calesc in putin ulei si se adauga zeama in care a fiert carnea, sa se inmoaie, se adauga bucatile de pui si se lasa sa fiarba jumatate de ora (max..depinde de pui) , apoi se dilueaza 2-3 linguri bune de faina cu zeama in care a fiert puiul , se adauga peste mancarea care firbe sa mai lasa 2-3 clocote sa sa omogenizeze faina si la sfarsit se adauga smantana. se adauga delikat sau sare dupa gust spre sfarsit. se serveste fierbinte, cu patrunjel tocat deasupra, si cu mamaligutza alaturi (optional) pofta buna[pup] monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Raluca, multumesc de intampinare, o sa imi iau inima in dinti zilele astea. Contemplu mai multe solutii. As duce-o la gradi, pentru ca am fost cateva zile si ne-a placut. Evident ca dupa a treia zi s-a imbolnavit si a stat 2 saptamani acasa, deci oricum ar fi tot voi avea nevoie de bona. Mi-e cam teama sa iau asa pe oricine, insa asta cu bonele e loterie mare, ca si maritatul si alte decizii care ne afecteaza viata pe termen lung. Cat despre normalitate, stiu si eu, mie mi se pare ca traiesc un film absurd de vreo juma de an si inca nu imi revin. Ma intalnesc acum la 5 cu o doamna, poate am noroc si nu vrea 8 milioane din prima... Anda, mama Irinei [url="http://community.webshots.com/user/irinavutescu"]domnisoara Irina [/url] [url="http://atelier.liternet.ro/articol.php?art=4212"] Partir... [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt aici... n-am facut ciulama [:D] ca nu ma simt prea bine.... mai mancam si ce avem de duminica [:D] maine daca mi-o fi mai bine...cant la pian!!![hot] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt racita...ma doare capu'...daca am si nu sunt in apele mele deloc.... si noi am fost in parc...dar n-am vazut nici o casuta darmata!!![alcool]...noroc ca n-a fost fi-meu acolo ca sigur il gaseau vinovat![:D] el se catara mai ceva ca omu' paianjen si pt asta l-am facut pachet si l-am luat acasa.... Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din care parc, cel de pe coltz? ca din cate stiu eu in celalte parcuri nu sunt decat casutele paznicilor[:D] hai lasa ca ai slabit, am vazut eu ce[vampa]esti[zz] violeta[pup]sa te simti mai bine, ia ceva pentru raceala nu sta asa...sanatate multa monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca va dau copy si voua ca le-am povestit fetelor de la mamici de nov-dec sa va distrati si voi cu isprava lui ruxi nu v-am mai povestit dar acum cateva seri, eu eram in baie si spalam pe-acolo ca sa-i pot baga pe amandoi in cada sa se joace...cand vine un miros puternic de kk...se apropia de mine(eu aplecata peste cada) era ruxi, facuse kk pe balcon(in astea 5 minute in care eu nu am putut sa o supraveghez klumea) si era cam moale...nu cum e de obiceisi se jucase cu el ca si cum era plastelinanu va pot explica ce era pe ea, pe maini pe picioare...era toata pliiiinaaaaa de kkam bagat-o la dezinfectat imediat mai dar ma intreb eu oare chiar nu o deranjeaza mirosul ala? monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, merci ca le-ai mobilizat pe fete sa ne voteze [il] Violeta, am vazut ca ti-a dat reteta de ciulama Monica, spor la gatit[papica] Monica [:-)))][:-)))][:-)))], tare faza cu Ruxi.De odihnit nici gand, ca azi am fost sa-mi depun actele de pasaport si a trebuit sa alerg de colo colo cu fata dupa mine, iar pe seara am mai avut de alergat cu sotul meu cu niste treburi, apoi am trecut sa luam fata de la mama si oala de sarmale [:D], si acum mi-am facut putin timp sa intru sa vad ce ati mai scris. Cristina, acum merg sa o votez pe Ale. Noapte buna tuturor. DORY & ALEXANDRA DENISA http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...