Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii si slipurile lor


Recommended Posts

rall sorry dar a gresit rau cu alimentatia, inainte de costum sau mai stiu eu ce

 

am vazut ca tu esti o sustinatoare a formelor curvy si body pride, dar persoanele din ultimele fotografii sunt ele insisi un atentat la propria sanatate.

 

da... I'm proud of my body daca am de ce. nu vad nici un motiv de mandrie in a fi obez, dimpotriva vad un motiv de ingrijorare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 101
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pai nu vorbeam de deciziile ei in viata. E evident ca are un grad de obezitate morbida si probabil, da, ii afecteaza sanatatea.

 

Nu stiu de ce atat de des ne simtim datori? sa ne luam de grasi. Daca vedeam una fumand pe plaja la fel puneam poze cu ea pe aici spunand "uau, cat greseste, e un atentat la propria sanatate", hai sa fim ingrijorati, etc?

Nu [:)]

Nu inteleg de ce cu grasimea simtim ca trebuie noi sa spunem ceva. E cumva vreo impresie ca grasii nu isi dau seama ca sunt grasi? [:)]

 

In fine, e o discutie larga.

Noi vorbeam despre costume de baie si nu despre ce mananca femeia asta sau cat de afectat ii e ficatul, nu? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vad nici un motiv de mandrie in a fi obez

 

Nici eu. Dar nici de aratat cu degetul ca si cum ar fi treaba noastra [:)]

 

Cand vedem femei bronzate de ce nu spunem "pf, uite acolo DNA damage, e calea spre cancer, nu e sanatos, ar trebui sa isi acopere pielea arsa ca sa nu vedem cu totii cat rau isi face"?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai de la aratat cu degetul la "curve pride" e cale lunga. 

 

eu insa nu ma sfiesc sa spun adevarul intr-o situatie anume: atunci cand ma intreaba copiii de ce? la vederea unei persoane supra-dimensionate

 

in rest, nu ma intereseaza decat in masura in care se fac campanii de astea de imagine, e ok sa fii supra-dimensionat.

 

nu, nu e ok si cred ca campaniile astea sunt nesanatoase pentru tineri, le induc ideea ca nu conteaza cum arati (am anumite rezerve si aici) cu costul sanatatii si distrugerii corpului. de aceea nu sunt de acord cu imaginea si postarea ta de pe pagina anterioara. pomoveaza o idee falsa si periculoasa

 

 

__________

 

 

iara cu bronzatul, sorry, am aceeasi chestie, deci nu m-ai nimerit. sunt in aceeasi oala, e la fel de nesanatos sa fii ars de soare ca si obezitatea.

 

______________

 

ps, dupa editat litere: nu ma intereseaza stilul de viata al supra-ponderalilor, nu il comentez. Nu arat cu degetul :) cum sustii matale, dar incriminez campaniile de promovare ale obezitatii

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tanti aceea obeza chiar arata bine  in costumul respectiv.In costum intreg ar arata ca naiba.

Greseala multor pes. obeze sau suprponderale ste ca incearca sa se ascunda sub diverse articole vestimentare uneori cu 2 numere mai mari, lalai, care sa acoepere cat mai mult.  si amplifica stfel volumul aratand in final de 2 ori mai mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...