Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am patit-o din nou...


Recommended Posts

quote:
pai da...dar la multi fumatul vine cu horcaituri si expectoratii verzi...e...si asta nu ai de unde sa-ti dai seama decit cu timpul.
ghestus, inteleg ca te asteptzi sa te lase orice consoarta la prima gripa sau raceala? [:D] Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Desi nimanui nu-i place sa i se spuna ca greseste cred ca ar trebui sa stai un pic sa te gandesti la cele doua probleme : fumatul si cheltuielile tale. Sa te lasi de fumat e bine pentru tine, sa ai grija de cheltuielile tale e bine pentru viitorul tau. Latura cu fumatul mi se pare foarte realista, stiu ca e imposibil pentru un fumator sa se lase de fumat cu partenerul pufaind langa el. Doua luni e timp scurt intr-o relatie, ar trebui sa iti revii repede. Si din vorbele lui nu a reiesit ca nu-i place de tine, a reiesit doar ce probleme mari de conviventa aveti. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de annnna35
Buna tuturor... Prin subiectele anterioare eram "o fata singura", care isi dorea pe cineva, dar nu pe oricine si nu cu orice pret... Am intalnit pe cineva, exact dupa tiparele anterioare: un pic iresponsabil, imatur si cu "usoare" probleme cu alcoolul. Nu am rezistat tentatiei si am inceput o relatie. Aceasta a durat aproape doua luni, dupa care aseara s-a incheiat. S-a incheiat dupa ce el mi-a aruncat in fatza niste vorbe din care reiesea ce nu-i place lui la mine: ca fumez si ca "lui ii trebuie o persoana care sa-l faca sa se lase el de tigari", ca nu sunt economa si ca "ce fac eu cu banii, de ce am fost nevoita sa imprumut rochie pt o nunta la care am fost... Toate s-au incheiat apoi pe mess cu vorbele lui ( la care nu am dat raspuns) "pacat de tine ca esti fata buna, mai rar fete ca tine, succes in viata etc etc) Stiu o gramada de "texte": mai bine acum decat mai tarziu cand aveati copii, ce nu te omoara te face mai puternic etc...si nu ma simt disperata, dar..sunt trista :( Imi vine sa spun ca nu mai pot trece prin asta la infinit... dar mi-am adus aminte de semnatura mea[:D] Deci nu stiu de ce am nevoie de la voi...sunt doar o fata trista dupa un nou esec...incurajari, nu? pareri...ce vreti voi. Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de annnna35
Buna tuturor... Prin subiectele anterioare eram "o fata singura", care isi dorea pe cineva, dar nu pe oricine si nu cu orice pret... Am intalnit pe cineva, exact dupa tiparele anterioare: un pic iresponsabil, imatur si cu "usoare" probleme cu alcoolul. Nu am rezistat tentatiei si am inceput o relatie. Aceasta a durat aproape doua luni, dupa care aseara s-a incheiat. S-a incheiat dupa ce el mi-a aruncat in fatza niste vorbe din care reiesea ce nu-i place lui la mine: ca fumez si ca "lui ii trebuie o persoana care sa-l faca sa se lase el de tigari", ca nu sunt economa si ca "ce fac eu cu banii, de ce am fost nevoita sa imprumut rochie pt o nunta la care am fost... Toate s-au incheiat apoi pe mess cu vorbele lui ( la care nu am dat raspuns) "pacat de tine ca esti fata buna, mai rar fete ca tine, succes in viata etc etc) Stiu o gramada de "texte": mai bine acum decat mai tarziu cand aveati copii, ce nu te omoara te face mai puternic etc...si nu ma simt disperata, dar..sunt trista :( Imi vine sa spun ca nu mai pot trece prin asta la infinit... dar mi-am adus aminte de semnatura mea[:D] Deci nu stiu de ce am nevoie de la voi...sunt doar o fata trista dupa un nou esec...incurajari, nu? pareri...ce vreti voi. Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Eu as avea o intrebare,de ce consideri ca relatia a fost un esec,si nu o experienta din care ai avut ceva de invat?? monica mami de print http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true# http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Guestus pai una e sa iesi 1 data pe an iarna in chiloti si descult pe balcon dupa varza/cartofi si sa racesti si alta sa bagi 20 Kent/zi.
Ai ramast fixat la Kent ?? [:D] A recunoscut ca-i da cu KENT ??sau care-i treaba ?? Liliana si Dani cel viteaz (killer de balauri).[vrajitor] [url="http://b4.lilypie.com/Zlt6p3.png"]Dani!!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna annnna35, ce sa zic? e bine ca tu constientizezi ca ai o problema in alegerea partenerilor care invariabil te fac sa suferi (parca ti-ar placea sa te afli in postura de victima). Tu ai spus ca ii alegi dupa acelasi tipar ("un pic iresponsabil, un pic imatur, usoare probleme cu alcoolul") si daca toate se intampla ca-n relatiile anterioare de ce te mai miri ca suferi si acum (doar ai suferit si atunci)? O sa mai patimesti mult si bine daca nu schimbi ceva. Mai multa incredere in tine nu strica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...