Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am patit-o din nou...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by oocristina
Eu am sa fiu acida. Toti barbatii sunt porci, fara deosebire. Evident, toate exceptiile nu fac nimic altceva decit sa intareasca si mai mult regula. [:D] Incerca si tu sa cunosti cit mai mult oameni, sa flirtezi, sa rizi, sa seduci, dar sa nu incepi tu relatile. Lasa-i pe barbati sa lupte pentru tine. Ai mai multa incredere in tine. Daca vrei sa fumezi, fumeaza cit iti place. Vei sti daca vreodata vei fi pregatita sa te lasi. Daca vrei sa cheltui banii, fa-o cum doresti, doar pentru ei muncesti si mai ales pentru tine si capriciile tale. Nu renunta la capricii pentru altii. Daca vei dori sa renunti la ceva, sau sa schimbi ceva la tine, incearca sa o faci doar pentru tine. Te vei simti mai bine. Oricit te-ai schimba pentru cineva nu este niciodata deajuns, daca nu te iubeste si nu apreciaza. Asa ca mai bine nu o faci pentru el. Poate doar pentru tine.
bine ca esti tu o floare..... Bubbles show made by espiritu.Enjoy! [url="http://www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I"]bubbles show.click![/url] [url="http://www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c"]sau aici![/url] [url="http://www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335ca8912bee4eb57007e"]Poze cu minunea mea![/url] [url="http://www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335cab78498ee3f8d3db6"]Baloane modelate[/url] [url="http://uk.youtube.com/watch?v=LvVhVG5FKnw"]Espiritu aka Clown Pepo la Kanal D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Ai mai multa incredere in tine. Daca vrei sa fumezi, fumeaza cit iti place. Vei sti daca vreodata vei fi pregatita sa te lasi. Daca vrei sa cheltui banii, fa-o cum doresti, doar pentru ei muncesti si mai ales pentru tine si capriciile tale. Nu renunta la capricii pentru altii. Daca vei dori sa renunti la ceva, sau sa schimbi ceva la tine, incearca sa o faci doar pentru tine. Te vei simti mai bine. Oricit te-ai schimba pentru cineva nu este niciodata deajuns, daca nu te iubeste si nu apreciaza. Asa ca mai bine nu o faci pentru el. Poate doar pentru tine.
coooorect! [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu pricep ce te sperie: ca iti plac totusi iresponsabilii si tot asa vei alege, deci te sperie propria suferinta viitoare pe care o anticipezi, in urma unei viitoare alegeri gresite. statistic vorbind, femeile dupa ce isi iau tzeapa cu machomeni din astia imaturi si cu "usoare" probleme cu alcoolul (by the way..cate beri ducea zilnic omu'?), se reorienteaza rapid spre barbati linistiti si de casa. legat de tine...cred ca inca "mai poti duce"..adica inca mai suporti niste esecuri cu astfel de barbati. probabil intr-o buna zi unul te va lasa lata pe jos (moral, afectiv si de ce nu...chiar si fizic) si aia va fi limita ta....cand vei schimba complet tiparul de alegeri. parerea mea sincera e ca ar trebui fie sa iti faci rapid "doza" de macho-meni, in speranta ca vei scapa de obsesia asta, sau din contra, sa incerci o relatie cu un tip mai simtit si mai asezat sa vezi dc chiar te sui pe pereti de plictiseala. si nu in ultimul rand: uita-te in interiorul tau si repara-ti problemele si slabiciunile...de acolo pleaca atractia morbida pentru suferinta. nu te iubesti si ti-o arati expunandu-te la situatii care te fac sa suferi. ca vb aia: de ce stai, dc suferi? raspuns: stai,pt ca-ti place. am trecut si eu prin asta. am iubit (cred) un macho din asta cu "usoare" probleme cu alcoolul(3 beri pe zi, minim, vara sarea de 4, optional si o sticla de vin la 3 sferturi), de o zgarcenie rar intalnita, egoism feroce si cica pasional...capricios, gelos, iscoditor, banuitor, profitor, injura la nervi si trantea cu ce apuca la bautura...si eram asa fascinata de el, ca ma si vedeam salvatoarea sufletului pierdut.eram convinsa ca-l iubesc si ca ma adora si ca certurile sunt pur si simplu scanteile unei pasiuni orbitoare... si uite asa m-am trezit eu intr-o zi (fenomen care s-a intins pe vreo 3-4 luni!!!)si mi-am dat seama ca EU valorez mult, mi-am dat seama ca si EU merit sa fiu respectata..si ca vreau sa fiu iubita cu adevarat, nu folosita si denigrata... eu dupa exp trista si degradanta pe care am avut-o in relatia aia, m-am izolat (uite, au trecut 3 luni si ceva de la despartirea aia!), m-am rupt de el, de toti si de toate si am inceput un proces de cautare a slabiciunilor din sistemul meu de protectie. asa ca un fel de antivirus... nu am si nu am avut nicio relatie in timpul asta! da, am iesit cu diversi tipi, si am oprit totul la nivel amical, pentru ca intial am fost tentata sa cred ca ar fi bine sa ma arunc dintr-o barca in alta si apoi mi-am adus aminte ca nu a fost o decizie buna niciodata. am iesit, ies, beau sucuri si cafele cu tot felul de tipi...ii cunosc, ii studiez, ma studiez in raport cu ei..si nu-mi propun nimic. eu inca nu cred ca antivirusul meu a detectat toate erorile si am rabdarea sa astept.inca nu-mi doresc niciun fel de relatie. si chiar mi-e bine asa. este sfatul pe care ti-l dau si tie. stai singura cu tine insati pana ajungi sa vezi ce ai defect de nu te poti valora, fa schimbiari la tine care sa te faca sa te placi/iubesti, pana ajungi sa te simti bine cu tine, sa inveti sa te respecti si sa cauti ce e mai bun pt tine. -fa schimbari de tinuta, de look..cumpara-ti haine care iti plac. -urca-ti castigurile financiare, si o suma modica in plus la salariu iti da o alta stare psihica... -nu te arunca intr-o alta relatie...stai, nu saptamani, ci cateva luni bune singura, poate si un an! intre timp invata sa te lasi curtata, descoperita, fara sa te transformi artificial intr-o fitzoasa sau o ciobanca...ci pur si simplu, esti tu insati, iti vezi de ale tale, te transformi...te cureti de slabiciuni si porcariile trecutului. -bareaza din start orice intiativa de relatie, chiar si sexuala..dc arati bine si esti simpatica ca fire, mai mult ca sigur vei fi asaltata de barbati..eu de ex, inca de la inceput, printre colegii de serviciu si amicii noi facuti, am initiat gluma: "eu sunt burlac convins", pentru ca barbatii voiau relatie cu mine, iar amicele voiau sa ma "combine", ca sa nu mai fiu trista....pana la urma s-au invatat cu mine asa, "burlac convins". sper sa te ajute tot ce ti-am scris! pupicei! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Femeile care au motive sa fie sigure pe ele sunt dezirabile." - Userul Nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PS. si sa stii draga ana, ca adevarata provocare pentru tine acum, este sa-ti placa ceea ce iti face bine, nu ceea ce te fascineaza... adevarata provocare este sa te iubesti pe tine si sa alegi binele tau, nu ceea ce e palpitant...ia incearca! pupici _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Femeile care au motive sa fie sigure pe ele sunt dezirabile." - Userul Nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu, promovam dreptul femeii de a fi ea insasi, nu de a se modela dupa fiecare barbat care apare in viata ei. daca nu-ti place o femeie care fumeaza poti sa nu incepi o relatie cu ea. daca o iei cu tot cu pachet, asta e. oricum fumatul nu mi se pare motiv de despartire. iresponsabilitate financiara? nu e cam mult spus? sau poate ai tu mai multe detalii? Ana a relatat doar ce i s-a reprosat, nu a spus ca arunca banii pe geam. va rog, usor cu pianul pe scari ... [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Clover
Promovam problemele date de tutun si iresponsabilitatea financiara? Minunat...
[:D] asta e chiar tare... Seamana cu melodia aia "fericirea'i la bursa, da' nici p'aia n-o am..." Eu consider ca atita timp cit nu si-a asumat responsabilitati in ce ma priveste, marele macho sa faca bine sa stea in patratica lui. Ca deja ii fac o favoare daca nu-mi cumpara el Kentu, mi-l cumpar eu. [^] Sa decida si ce imi cumpar eu - poate in visele lui roz, dupa alcoolul ala de care abuzeaza. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...