Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am patit-o din nou...


Recommended Posts

quote:
Originally posted by babyblue
PS. si sa stii draga ana, ca adevarata provocare pentru tine acum, este sa-ti placa ceea ce iti face bine, nu ceea ce te fascineaza... adevarata provocare este sa te iubesti pe tine si sa alegi binele tau, nu ceea ce e palpitant...ia incearca! pupici
Subscriu in totalitate [flo]
[flo] Felicia [gravi] 4+
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url] ***************************** IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
[url="http://www.helpsonia.com/povestea-soniei"]S-o ajutam pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O dedicatie muzicala, un cantec frumos pentru toate femeile care fac totul, mult in detrimentul propriei persoane, pentru a fi cu niste ei care nu le merita. http://www.youtube.com/watch?v=BxEsnlrcL1g traducera si adaptarea rapide (nu tot romanul e poet [:D]) Poate ca nu voi reusi Sa-ti dau totul De multe ori ai gasit eforturile mele inutile Poate ca nu voi reusi Sa-ti dau totul De multe ori ai gasit gesturile mele ridicole Ca si cum nu ar fi ajuns Ca am renutat la mine insami Ca si cum nu ar fi ajund toata puterea Iubirii mele Si nu am facut altceva Deca sa simt ca gresesc Si am schimbat totul in mine Pentru ca nu iti eram de ajuns Dar am inteles abia acum Ca iti era teama Poate nu voi reusi Sa-ti dau ce-i mai bun Dar mi-am facut socotelile si am descoperit Ca nu am mai mult de dat Ca si cum nu ar fi ajuns Ca am renutat la mine insami Ca si cum nu ar fi ajund toata puterea Iubirii mele Si nu am facut altceva Deca sa simt ca gresesc Si am schimbat totul in mine Pentru ca nu iti eram de ajuns Dar am inteles abia acum... Si nu am facut altceva Deca sa simt ca gresesc Si am schimbat totul in mine Pentru ca nu iti eram de ajuns Dar am inteles abia acum Ca iti era teama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din nou pentru mesaje tuturor... Stiu ca am o problema cu fumatul, dar "iresponsabilitate financiara" e prea mult spus in cazul meu. E mai mult problema lui asta, in afara de cea cu alcoolul. Am rupt deja orice legatura si acum ma straduiesc sa am grija de mine. Stiu ca asta e cel mai important, chiar daca vor fi si momente grele... Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, eu citesc subiectul si ma revad cum eram in trecut. E drept, a fost nevoie sa ma lovesc rau de pragul de sus ca sa ma dezmeticesc si sa-mi dau seama ca daca trebuie sa schimb ceva in mine, o fac pentru mine, pentru binele meu, nu pentru altii. Cine nu ma accepta asa cum sunt si nu vrea sa ma descopere, drum bun si cale batuta! Am o singura viata si-mi apartine! Si apoi, barbatilor (de fapt, si femilor) le plac persoanele sigure pe ele. Nici mie nu mi-ar placea un barbat fara coloana vertebrala, unul care ar juca dupa cum as canta eu, doar sa fie cu mine si sa-mi gadile mie orgliul de lux. Nu mi-ar placea unul asa, pentru ca nu as mai sti cu cine as fi. Am invatat mai multe si m-am descoperit mai bine in relatia cu cel care era stapan pe sine, desi m-a facut sa sufar mult, dar a fost un rau necesar, decat din cea cu cel nesigur care ma intreba cum sa se comporte ca sa-mi fie mie pe plac. Si asa sunt si barbatii: nu le plac femeile slujnice. Si nici nu le respecta. Parerea mea, sa nu zic sfatul-a da sfaturi e o responsabilitate, in cazul tau e sa stai single o perioada de cateva luni in care sa-ti analizezi nevoile afective si greselile, pe ce baza iti cladesti relatiile, ce cauti de fapt. Asa vei reusi sa te eliberezi de comportament autoleziv (care se manifesta in mod indirect cautand/acceptand barbati care te ranesc) si sa-ti reconstruiesti o noua scara de valori, atat personale cat si interpersonale. _______________________________________________________________________ Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[roker] Pt Oliv75: http://www.youtube.com/watch?v=cswkEL1O4Hk Ai dreptate, rockul e antidotul depresiei si suferintei din dragoste Cantecul italian e de aplicat in faza de refacere. _____________________________________________________________________ Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea! Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea! Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...