Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bataturile dor?


Recommended Posts

pai apar ,pentru ca tu curetzi la suprafatza!

 

Insa "radacinile"sunt acolo si de asta se opereaza!Nu vreau sa infricosez,insa in talpa sunt extrem de dureroase interventziile astea chirurgicale,mai ales daca sunt si adinci!

 

Eu stiam ca d ela incaltzaminte se fac.Eu am avut inainte de a veni in Germania ,pe degetul mic [alcool] ,a trecut cu o alifie de la farmacie.

 

Insa nu totzi sunt asa norocosi ca si mine,uneori nu exista alta sansa decit interventzia chirurgicala.

 

Dana

Are logica ce zici,dar de la un timp am inceput sa folosesc diferite  produse de la scholl

si nu am mai avut probleme.Cel putin nu m-au mai durut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce spune androix nu suna deloc a batatura, deci exact aceeasi greseala pe care ar face-o urmand sfaturile noastre pentru veruci ar face-o urmand sfaturile tale, Letitia, pentru bataturi de la Scholl. Cel mai bine merge la doctor si se lamureste. "Nu te da cu solutia aia"???? Ai citit tu si stii ca nu e buna??

In afara de asta....lovitura de teatru! Nu obisnuiesc eu, personal sa mananc ce nu trebuie cu siguranta, atunci cand  nu trebuie, mai ales in probleme medicale. Culmea: DUOFILM adreseaza ambele probleme: si bataturi si veruci. Ce chestie, nu???????

Androix, cu incredere: DUOFILM daca vrei sa-ti treaca indiferent ce reprezinta chestia aia.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce spune androix nu suna deloc a batatura, deci exact aceeasi greseala pe care ar face-o urmand sfaturile noastre pentru veruci ar face-o urmand sfaturile tale, Letitia, pentru bataturi de la Scholl. Cel mai bine merge la doctor si se lamureste. "Nu te da cu solutia aia"???? Ai citit tu si stii ca nu e buna??

In afara de asta....lovitura de teatru! Nu obisnuiesc eu, personal sa mananc ce nu trebuie cu siguranta, atunci cand  nu trebuie, mai ales in probleme medicale. Culmea: DUOFILM adreseaza ambele probleme: si bataturi si veruci. Ce chestie, nu???????

Androix, cu incredere: DUOFILM daca vrei sa-ti treaca indiferent ce reprezinta chestia aia.

Pai daca nu suna a batatura de ce sa se dea cu chetia aia?

Pe pine cind ma doare capul, iau pastile de cap. Nu trebuie sa fii doctor pentru asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, nu inteleg nici intrebarea  ta si nici ironia din exemplul cu pastila de cap. E simplu: Duofilm este si pentru bataturi si pentru veruci. Si nu inteleg nici sfatul tau categoric:"Nu te da cu solutia aia", mai ales ca evident nu cunosti. Raspunsurile categorice se potrivesc situatiei in care ori ai fost expus experientei respective (si nici atunci intotdeauna...), ori pregatirea ta profesionala nu lasa loc la alte interpretari.

Androix a intrebat, fiecare a venit si a expus o parere. Tu vii si contrazici cu vehementa o propunere, fara sa aloci macar un minut pentru verificare.

Deci, ce e neclar? Desigur, poate merge la medic. Si in cazul in care sunt bataturi si in cazul in care sunt veruci, medicamentul despre care vorbesc este unul foarte eficient si mai are si calitatea ca inlocuieste proceduri medicale mai complicate decat aplicarea solutiei.

Daca nu stiu, trec peste, nu ma reped sa contrazic...in fine.

Androix, multa sanatate si sa-ti treaca repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu va certati [flo2]  Multumesc pentru sfaturi!

Asta e ca nu stiu daca e batatura sau veruca, habar nu aveam ce e aia o veruca pana ieri. [clo] 

O sa incerc clavusin sau duofilm ca vad ca au aceleasi doua substante active. Daca nu rezolv nimic ma duc la dermatolog. M-ati speriat cu chiuretatul zonei, pare foarte neplacut. Sa nu mai zic ca treaba asta ma trimite val vartej si la un papa nicolau ca am citit ca ar avea legatura si cu HPV. [smulgpar]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...