Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Extensii de gene


Recommended Posts

  • Administrators

Ieri am vazut - din masina - o reclama mare care scria eyelash extensions [vampa]  si am fos foarte confuza...

 

Extensii de gene? Chiar exista asa ceva? Recunosc ca mi-ar pace sa am niste gene lungi care ajung pana la ecranul laptopului cand scriu... [;)]

In afara de chinul cu diverse tuburi de mascara ... nici un tus de gene (mascara) nu mi s-a parut ca ar lungi genele...

 

A facut cineva o astfel de procedura? [incada]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ah, ce mult mi-as dori sa nu fiu chiar on-topic :) Acum zambesc, dar atunci...

Povestea dateaza de niste ani bunicei. Eu am gene, ca tot omul, dar nu-s ca cele din poza 'after', asa ca mi-am pus extensii. Adica niste gene luuuuungi, muuuuuulte si falseeeeeee, vai de mine! Din material sintetic, sa ne-ntelegem :) Lipite una cate una de o tanti cosmeticiana dornica de castig si foarte minutioasa, ca a stat saraca de ea cu ochii-ntr-o lampa de mareste de nu stiu cate ori, aplecata peste fata mea (grrrrrrr...) vreo ora si ceva. Eu, curioasa de felu'-mi, am vrut sa stiu ce si cum, asa ca sunt in masura sa va informez :) Saraciile-alea se lipesc (cu lipici!) pe fiecare geana proprie si personala. Numa' ca genele naturale cad si ele, ca asta e, si parul ne cade, si genele ne cad, si sprancenele, oricum cresc altele :) Ei, cu geana naturala, pica si falsa. In vreo 3 zile mie mi-au cazut jumate :-))) Aratam intr-un mare fel. Si am vrut sa le dau eu jos mai repede pe cele ramase, dar ele nu si nu, eu trageam, ele rezistau, si eu ma ambitionam si ele si mai dihai! Si-am plecat in deplasare, in strainatate... Sa va mai povestesc? 

Nu stiu ce fac doamnele care-si pun par lung, ma rog, extensii in par, daca se plictisesc. Presupun ca e mai simplu cu foarfeca-n coc decat cu extensii grele si lipsite de viata. Ei, varianta-foarfeca nu poate fi aplicata in cazul genelor, asa caaaaa...

Mirela, genele false sunt usor de aplicat si usor de dat jos, daca mergi la un institut de cosmetica si rogi o cosmeticiana sa-ti explice procedeul totul devine f f simplu. Le porti o seara, te demachiezi si-ai scapat de ele, le cureti frumos si le aranjezi in cutiuta lor si le folosesti de cate ori vrei.

Extensiile-s o belea! Am zis!

Aceeasi parere o am si despre unghiile false...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...