Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 77


Recommended Posts

mes mes felicitari sa fie intr-un ceas bun...si neaparat sa iei aspenterul pana primesti retea de clexane , dar tinete de dr ginecoloaga sa-ti dea reteta neaparat...in cel mai rau caz cere-i dr U scrisoare medicala cu recomandare clexane ...si atunci medicul de familie nu te mai poate refuza..

 

ia si acid folic e necesar mai ales ca esti cu trombofilie ...si neaparat utrogestanul sa il pui...

 

ce ma bucur , te astept cu vesti bune in continuare.. [flo2]

Multumesc, Olimp!

 

Sper sa fie bine, caci sunt inca in aceeasi situatie, adica fara clexane, dar la eco bebe e in grafic si inimioara e inca acolo. Nu mai am sangerari insa mi-a vazut o mica dezlipire de sac embrionar si n-a mai vrut cu niciun chip sa-mi dea clexane , pe motiv ca pot face hemoragie.

Mi-a zis ca, daca trec de 12 saptamani imi da clexane.

 

Va dati seama cum stau eu pana la 12 saptamani?

O sa mai incerc sa-mi fac programare la un hemato care am inteles ca da clexane (tot ginecoloaga asta noua mi-a zis) insperanta ca n-o fi prea tarziu.

Intre timp iau utro, aspenterul si magne b6 si vitaminele. Sper sa ajunga pana ma vad cu hematologul.

 

Cam atat despre mine, sper sa vin cu vesti si mai bune data viitoare.

 

Numai bine tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 256
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ella, Femibion are iod, stiu ca nu e ok pt anumite probleme cu tiroida, dar nu stiu care...

Cred ca e vorba de hipertiroidie si atunci sa mai furnizezi si iod suplimentar nu e tocmai ok.

 

Pentru hipotiroidie este ok atata vreme cat nu se depaseste doza de 150/200 micrograme iod... Femibionul are 150 micrograme... urmeaza sa-l iai si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti garantez, Ramonika ca se gaseste mai usor. Din surse ff sigure. Nu au depozitele in cantitati uriase, insa la 2-3 zile apar cateva cutii, fata de clexane care nu a mai fost vazut de cateva luni.

Se poate schimba anticoagulantul, insa ca ultima varianta. Mie mi s-a spus de la Fundeni sa il procur prin toate mijloacele "legale sau ilegale" numai sa nu il schimb pt ca pot aparea alergii ..ceva de genul asta am inteles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, lady, poate o sa ne descurcam, desi mai e cale lunga, eu pana prin februarie ar trebui sa fac injectiile astea. chiar acum am sunat la farmacie si aduc, dar cu intarziere fata de alte dati... [fri] noroc ca mai am o rezerva si nu raman descoperita.

si cam care ar fi mijloacele alea ilegale, ma intreb.... [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca sunt farmacii care au si nu vor sa dea pe retete, prefera la bani ca doar banii de la CAS vin la pastele cailor...au si ei dreptate. Sau de adus din afara, daca ai posibilitatea, insa am inteles ca sunt mai scumpe in afara. Saaaauu de la cei care fac bani frumosi din asta. Clexane intra in tara, dar imediat ce trece de vama e preluat de baieti descurcareti care il trimit in afara unde este mult mai scump.

 

Te sfatuiesc sa iti faci rezerve serioase. De obicei pe sfarsit de an lipsurile in farmacii sunt mult mai mari. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...