Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 77


Recommended Posts

cristina - fa Anti f-xa la synevo, nu exista sa coste 25 mil!!! [fal]

plus ca daca ai abia 9 sapt. si faci deja clexane esti acoperita cat de cat, nu cred ca intr-o sapt. pana vine rezultatul se poate intampla ceva rau.

cel mai bine ar fi sa mergi la d-na dr. U

daca faci clexane si nu e neaparat necesar nu sunt probleme, cel putin pt. copil nu. stiu ca pt. noi poate duce mai tarziu la osteoporoza, insa nu e un motiv sa nu-l mai faci acum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 256
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Floricico, Qiao, nu s-a schimbat adresa doamnei U, e aceeasi.

Cristina, hai ca iti raspund si aici...alt antiFXA nu exista, in tara doar Synevo face, si ei trimit in Germania, si Spitalul Fundeni. Asa ca propune-i sa faci analiza la Synevo, desi vei avea f tarziu rezultatul. Si eu zic ca e mai bine sa mergi la Fundeni sau macar sa ii scrii lui dr. U. Singura problema e ca nu stii cand raspunde, cand e mai libera raspunde si in aceeasi zi, cand e ocupata poate dura si saptamani...

Ti-am scris in partea celalalta experienta mea cu aspenter+clexane si ce am facut in sarcina si de ce...

Eu am mers pe Femibion si din cand in cand, Medyn forte. Cand am avut decolare+hmoragie am luat mai des Medyn.

 

Floricica, momentan eu nu iau nimic...evident ca nu am mai fost la Fundeni. Stiu ca recomanda dupa nastere, de intretinere, Vessel Due. Nu ma incanta sa bag chimicale, dar nici sa imi asum riscuri aiurea...asa ca ma gandesc sa iau aspirina de la Hofigal (e obtinuta din salcie, asa cum s-a sintetizat prima oara, de aia o cheama acid acetilsalicilic).

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Synevo spun ca e gata in 10 zile, dar eu am primit mereu in maximum 7 zile, cel mai scurt interval a fost de 4 zile, adica luni am recoltat, vineri dupa-amiaza am avut rezultatul.

Tickerul...pfff, dar cine mai stie?? cred ca am ales varianta small de pe site, am pus BB code, cam asta. Incerc sa il schimb si scriu pasii.

La odiseea mea am fete din Iasi, e o fata cu trombo, daca vrei, o intreb de numele dr. Doar ca intra f rar, deci o sa dureze.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor  ma scuzati ca dau buzna in casuta voastra dar vreau sa va intreb ,azi mi-au sosit rezultatul la analizele de trombofilie si mi-a iesit mutatia A1298 C genotip homozigot ......inca nu ma ajuns la un  medic hematolog dar va intreb pe voi cat de ,,grav '' este daca este...... habar nu  am ...eu acum fac clexane de 0,4 ui ...dar totusi mi-e frica ......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutza, momentan esti acoperita de clexane, dar trebuie urmarita evolutia pentru ajustarea dozei. Trebuie sa iei obligatoriu femibion, pentru ca mutatia ta nu permite asimilarea acidului folic in corp, iar femibionul contine o forma a acidului folic care e asimilabila la cei cu mutatia asta. Discuta cu medicul tau despre femibion.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...