Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 77


Recommended Posts

  • Răspunsuri 256
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor

N-am mai intrat de fff multa vreme pe aici, am zis sa vad ce noutati mai aveti

 

Cristina_84 la noi in oras e un laborator nou, Praxis, am sunat la ei si desi nu aveau anti fxa pe lista de analize o doamna ff draguta s-a interesat daca imi poate face si da se poate

INSA sediul lor central e in Iasi, asa ca citind mi-am amintit de tine  [:)]

Nu strica sa intrebi acolo

Mi-a spus ca pretul e 150 lei

 

Eu ma bucur ca mi-am gasit sa fac analiza in oras si pret ok, in caz ca voi avea nevoie

 

Sper sa iti fie de folos informatia  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva e doar una singura analiza anti-FXa si nici in ruptul capului nu are cum sa coste 25 mil.  [fal]

Daca nu e pe lista cu analize uzuale intreaba....

 

 

Felicitari mamilor pentru  [bib]

Gravidutelor sarcini usoare si bbi sanatosi

Aspirantelor mult succes  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

[hia] Buna fetelor,

 

Desi va citesc de mult, cu greu m-am hotarat sa re/postez si eu. Deci, pe scurt, povestioara mea:

 

Dupa un FIV (ICSI) nereusit in august 2013, am hotarat sa ma analizez de capul meu si am descoperit ca sunt si eu o "mica" mutanta (Fact XIII heterozigot, PAI 1 homozigot - 4G/4G mutant si A1298C heterozigot) si in plus proteina C este marita (iar despre asta nu gasesc nimic pe net, doar despre deficienta de proteina C). Dupa socul initial [smulgpar] (care a durat vreo 2 saptamani), incerc sa ma repliez si sa caut un medic hematolog bun in zona de vest, in special in Timisoara, dar nu reusesc sa ma hotarasc pentru ca se pare ca dna dr. Uscatescu este cea mai specializata si de incredere pe subiectul acesta.

 

[help] Asa ca va rog sa imi trimiteti si mie e-mail-ul dansei, daca se poate, si/sau daca sunt fete care au fost tratate profesionist in Timisoara, sa imi spuna numele/cabinetul medicului hematolog.

 

 

P.S. - Se pare ca trebuie sa ma grabesc pt. ca in noiembrie voi incepe al doilea FIV si cred ca ar trebui sa stiu daca se incepe vreun tratament inainte de stimulare, sau dupa .....

 

Multumesc, [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...