Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 77


Recommended Posts

  • Răspunsuri 256
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...

Buna fetelor.Sunt si eu o viitoare mamica cu trombofilie.Am si eu nevoie de niste sfaturi sau pareri in legatura cu asta si va rog frumos care stie sa ma ajute.Am mutatiile FACTORUL XIII V34L, PAI-1 4G, MTHFR A1298C, toate heterozigot. De curand am facut si d-dimeri si mi-a iesit 5696!!!! Ca si tratament iau aspenter 1/zi de la inceputul sarcinii si vitamine Natalvit IQ, dna doctor ginecolog mi-a zis ca din saptamana 29 trebuie sa intrerup aspenter si sa incep cu un anticoagulant, dar sincer as vrea o parere de la un hematolog sau o a doua persoana care se pricepe in domeniu.Eu am mers la dna Uscatescu la Bucuresti luna trecuta dar din pacate nu am cum sa ajung la dansa nu am posibilitatea pentru ca sunt din alt oras si sunt singura. Dansa nu mi-a spus nimic sau nu mi-a dat nici un verdict ca din saptamana x sau y sa intrerup aspenter si sa incep anticoagulant in doza x sau y !! stiti cumva pe altcineva care ma poate ajuta , un medic hematolog cu care sa pot discuta telefonic sau email, ii platesc consultatia online numai sa-mi spuna exact ce tratament trebuie sa iau si de cand, imi este cam frica mai am cateva zile si intru in saptamana 28!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Danutza sfatul dr tale ginecolog este bun, mai mult de 29 sapt nu e ok sa iei aspenter, poti avea complicatii la nastere sau sa-l afecteze pe bb. Din pacate nu stiu o alta dr care sa dea consultatii pe mail, in ultimul timp nici dr Avram nu vrea sa mai faca asta. Sarcina usoara pana la capat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Buna tuturor! Sunt mamica a doi copii, ambii nascuti cu Innohep. De la ultimul copil, nascut acum o luna si jumatate, mi-au mai ramas doua cutii nedesfacute de Innohep 3500 UI (0,35 ml) (in ultima luna de sarcina, dupa ce le-am cumparat, dr mi-a marit doza). Vreau sa le vand la un pret mai mic. Daca sunt printre voi doritoare, contactati-ma pe privat. Multumesc. Sanatate multa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...