Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 77


Recommended Posts

wow olimp, se apropie marea intalnire. odihneste-te bine inainte de nastere, ca sa ai forte proaspete. sfatul meu catre orice mamica incepatoare este sa se intereseze la maternitatea unde va naste care e procedura cu bebelusii dupa nastere. ar fi bine sa nu le dea biberon, sa incerci sa alaptezi cat mai repede, chiar daca ti se va parea sau ti se va zice ca nu ti-a venit laptele inca. laptele vine cand bebelusul suge. daca trebuie sa-l hraneasca ei, s-o faca cu lingurita, nu cu biberonul. poate va fi greu la inceput, insa merita tot efortul. succes! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 256
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ramonika [flo2]  imi doresc enorm sa am lapte si sa o pot alapta..nu stiu care este procedura cu ce-i si cum ii harneste dar am discutat cu alte mamici care au nascut acolo si ziceau ca ti-i aduce la alaptat si daca vrei ti-l lasa in camera cu tine...

 

multumesc [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonika, si daca te interesezi, tot aia e. Unde nasc eu, li se da lapte praf cu biberonul si mamicile nu sunt chemate la alaptat la 12 si la 3 dimineata. Ce as putea face eu? Nimic...Il voi pune la san cat rezista si voi mulge colostru cu pompa ca sa ii dau apoi. Cu toate astea stiu 7 mamici ce au nascut aici si au alaptat fara probleme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex - poti sa-ti schimbi maternitatea, sau mai simplu, stai doar 2-3 zile in spital dupa nastere.

eu am avut noroc ca era politica maternitatii sa le dea cu lingurita. eu am stat 7 zile dupa nastere in maternitate, pt. ca fata avea icter si cica trebuia pusa la lampa (era si iarna). daca i-ar fi dat lapte cu biberonul, in 7 zile ar fi fost compromis alaptatul meu.

 

olimp - toate femeile au lapte, organismul asa e setat, sa produca dupa nastere (chiar si prin cezariana). totul e sa insisti chiar daca pare ca nu iti iese. succes

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...